• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VOJVODJANIN

Guest
ima li taj tvoj traktor prvu brzinu možda :?: :blackeye

Sada mi je prvi put da to radim.Pitam starije ljude kako ide, kazu treca i gas.

J..... im mamicu.

Verovatno se sada negde smeju.:lol:

Probam ponovo za vikend
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Sada mi je prvi put da to radim.Pitam starije ljude kako ide, kazu treca i gas.

J..... im mamicu.

Verovatno se sada negde smeju.:lol:

Probam ponovo za vikend

Treća sporohodna na fergusonu možda? :confused: Ja četvorokrilnom drljačom radim prvom - drugom, setvospremač 1,8 - drugom... Jeste da zavisi od fizičkih svojstava zemlje kakva je kod tebe i treba uvažiti i savet komšija, ali pitaj i nas pa nađi sam šta je prava stvar!
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Treća sporohodna na fergusonu možda? :confused: Ja četvorokrilnom drljačom radim prvom - drugom, setvospremač 1,8 - drugom... Jeste da zavisi od fizičkih svojstava zemlje kakva je kod tebe i treba uvažiti i savet komšija, ali pitaj i nas pa nađi sam šta je prava stvar!

Još jedno pitanje? Dali drljaču držati na hidraulici ili pustiti u plivajući položaj pa da tone koliko može?
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Vojvođanine, zavisi od toga šta radiš. Ako zatvaraš zimsku brazdu drljačom, odnosno ideš sa njom u oranje, onda učini kako ti Savo reče - u plivajući položaj i to gledaj i toplink da popustiš tako da rama potpuno legne na krila i da i ona svojom težinom pritiska klinove u zemlju.
Ako povlačiš lucerište(u svakom slučaju ne mlađe od dve godine), ramu moraš držati kruto na hidraulici dovoljno visoko, da krila drljače slobodno vise na lancima i samo svojom težinom se oslanjaju vrhovima klinova na zemlju. Dakle, spustiš toliko da lanci vise opušteno, kako bi polja mogla da "plivaju", odnosno prate teren, a da težinu rame nosi traktor.
Morao sam da dodam i ovo jer smatram da je u tvom slučaju važno. Znam da imaš ovce, pa mi je logično da imaš i neku površinu pod lucerkom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
jako kako sam danas silovao vladimirca :blackeye od 12 sati do malo prije , znači nekih 7 sati bez gašenja sam radio rotodrljačom onom skraćenom , plamen iz auspuha je 20tak cm skoro konstantno
potrošio oko 30 litara lože , uradio bruku vrtova

stvarno mu je preteško ali šta da radim kada rus u većinu placeva nemože da udje :mad: a iako udje teško će da se okrene
a vlatko se okreće na kočnici u mjestu , ali bukvalno u mjestu :partyman:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Vojvođanine, zavisi od toga šta radiš. Ako zatvaraš zimsku brazdu drljačom, odnosno ideš sa njom u oranje, onda učini kako ti Savo reče - u plivajući položaj i to gledaj i toplink da popustiš tako da rama potpuno legne na krila i da i ona svojom težinom pritiska klinove u zemlju.
Ako povlačiš lucerište(u svakom slučaju ne mlađe od dve godine), ramu moraš držati kruto na hidraulici dovoljno visoko, da krila drljače slobodno vise na lancima i samo svojom težinom se oslanjaju vrhovima klinova na zemlju. Dakle, spustiš toliko da lanci vise opušteno, kako bi polja mogla da "plivaju", odnosno prate teren, a da težinu rame nosi traktor.
Morao sam da dodam i ovo jer smatram da je u tvom slučaju važno. Znam da imaš ovce, pa mi je logično da imaš i neku površinu pod lucerkom.

Juče sam zatvarao brazdu 1,5 jutara,ostala mi još jedna njiva iste površine, to radim sutra(ali sad kako ste mi vi objasnili).A što se tiče lucerke, završeno je, samo tamo sa radio sa dva krila stare "konjske" drljače, koja su mnogo lakša.Ta samo "češlja" a traktor je i ne oseti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
evo jednog spremnog za nove pobjede , deponiran na jednom otpadu .
Pa ako ima entuzijasta , makar za djelove
 

Prilozi

  • v1.jpg
    v1.jpg
    78.3 KB · Pregleda: 242
  • v2.jpg
    v2.jpg
    77.8 KB · Pregleda: 240
  • v3.jpg
    v3.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 228
  • v4.jpg
    v4.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 219

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
evo jednog spremnog za nove pobjede , deponiran na jednom otpadu .
Pa ako ima entuzijasta , makar za djelove


U ovaj je stariji tip i od mojeg,gdje se nalazi?
Ima par dijelova koje bi skinuo
Danas je moj vlatko dobio novo sjedalo,IMT ovo,490kn
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
puknuti, koliko traže za njega......ima jedan takav na njuškalu za 12000kn
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
puknuti, koliko traže za njega......ima jedan takav na njuškalu za 12000kn
Ne bi znao ...meni je samo poslušno pozirao , da imam dobar zoom na mobu ne bi mu se ni približavao .
On je u FENIKS-ZAGREB d.o.o. ..pa tko voli nek navali
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
sa njega dijelovi odgovaraju i na novije modele , razlikuju se samo viljuške u mjenjaču i još neke više estetske sitnice , 90% mehanike je isto , tek da znate ako neko bude išao u nabavku dijelova
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
U ovaj je stariji tip i od mojeg,gdje se nalazi?
Ima par dijelova koje bi skinuo
Danas je moj vlatko dobio novo sjedalo,IMT ovo,490kn


gdje si uzeo sjedalo????
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581

Prilozi

  • P3270020.jpg
    P3270020.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 904
  • P3270021.jpg
    P3270021.jpg
    47.8 KB · Pregleda: 727
  • P3270022.jpg
    P3270022.jpg
    35.9 KB · Pregleda: 382
  • P3270024.jpg
    P3270024.jpg
    24.5 KB · Pregleda: 243
V

VOJVODJANIN

Guest
Juce zavrsio drljanje.Ide prvom, nije mu lako ali ide.Ali se javio jedan problem par puta, kada je bas bilo teze izbaci mi iz brzine.

Kolikom se trosku mogu nadati....:mad:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
ništa strašno , ili se razštelovala brava ili se pohabali utori u šipki od brave , može biti i da je zupčanik (što baš i ne vjerujem)

vrati li ti se kvačilo do kraja nazad ?
vibrira li ti papuča kvačila pri vožnji ? ako je slaba opruga koja vraća papuču onda ona cima dole-gore pa odbravi mjenjač

i probaj u leru sa ugašenim traktorom da :pritisneš kvačilo i stalno ubucuj i izbacuj iz brzine i za to vrijeme pri svakom prebacivanju popuštaj kvačilo za po nekih 5-10mm i onda reci gdje je tačka kada više nemožeš da prešaltaš , znači koliko se papuča vrati nazad kada dodje granica da više nemožeš prešaltati
 

Najnoviji postovi

Na vrh