• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Polumjeseci

Ma pokušaj da zavariš nešto kao flah (jači) samo na jedan kraj kajle u pregibanjem mora da izađe
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Jebo to.

@ Malirus
Tovari to sve sutra u svoju krntiju i gas k meni.
Ja ga bum makar zubima oglodal dole
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Kabina i blatobrani su međusobno fiksni i na fabričkoj kabini

gledao sam kod kolege i uslikao, kabina je spojena naprijed i nazad sa po 2 šarafa, a kroz šaraf idu ti gumeni ublaživači da šaraf direkt ne spaja dva željezna tijela i da ne dođe do pucanja šarafa. dobro rješenje, fale mi te gume tj ublaživači. ujutro idem za bihać po rješenje ili bar po dostojnu improvizaciju te po još nešto dijelova. ako ne nađem tamo, ima firma LIKTIN između zeline i križevaca, bave sa upravo proizvodnjom takvih i sličnih gumenih nosača itd...aco93 mi rekao...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Znam , ali na tim nosačima su i kabina i blatobrani a kabina i blatobrani su međusobno fiksno povezani
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
nisam dobro objasnio, blatobrani su na tim nosačima sa gumama kako sam ranije objasnio, a kabina ima piksice koje uliježu u rupe na blatobranima i kroz te piksice idu još šarafi sa maticama...

koristim termin kabina u cjelini, nisam precizirao pojmove, sorry...

...eto mene muče te gume, tj htio bih to uraditi kako je red, valjda ću ujutro naći u bihaću. Bitno da nađem takve ili slične gume, ima prostora da ih pripašem...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Ja se sada bavim gumenim nosačima na onoj kosačici što pravim , potraži gume kabine od 539 možda njih možeš ugraditi u nedostatku originalnih
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ako nemas pozajmi gdje pneumatski pistolj na pola sata i mora popustiti,ja sam na Fiatu(autu) nekad davno tako skinuo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Ako nemas pozajmi gdje pneumatski pistolj na pola sata i mora popustiti,ja sam na Fiatu(autu) nekad davno tako skinuo.

Šta si skinuo ?
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Ja se sada bavim gumenim nosačima na onoj kosačici što pravim , potraži gume kabine od 539 možda njih možeš ugraditi u nedostatku originalnih

baš sam danas i uzeo gume od kabine za 539, komad 3,5 km, uzeo i dvije od kamiona za zadnji kraj. naprijed sam uglavio dvije gume od amortizera vešmašine...

pozdrav,nema nigdje mjera za kabine ima sam mjera prednju sajbu.

sutra ću ti ja poslikati kabinu i dati mjere, najkasnije preksutra. dobro pazi, ja imam original blatobrane za kabinu, a imam i one prijašnje na kojima nije bila kabina. ne jamčim ti da će ti kabina odgovarati na blatobrane koji nisu original...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Probao sam grijat,wd,sjekač,ma pametniji će popustit
ako ga deformiram dobio sam sranje,traktor je 77.godiste nije to nitko rastavljo jos,drzi ko zavareno
Svakako glup problem ali problem
treba samo bit uporan


ako i pokidaš kajlu, nema veze, nova i nije skupa, ako je kajla polumjesec, onda će još lakše izaći nego ona kvadratna.......
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Uspio sam izbit kajlu,navario komad i udri
Odem poslije u birtiju da se ohladim i sretnem starog znanaca s novom prešom
Tako da mi je on to sinoć isprešao,lagano zalili pivom i doma spavat
Jutros gledam,doduse samo na lijevo oko,desno mi se otvorilo oko podne jer me žena dočekala sinoć
Ima dosta lufta na onom centralnom bolcnu koji drzi most za koljevku
Šta nebi trebalo tijesno to naić?
Na samoj koljevci nisam vidio nikakve pikse da se mjenjaju
Savo ajde malo objasni,ti si to sigurno rastavio vise puta

Posebno HVALA Muhaničaru i Ivanz-u na ponudenoj konkretnoj pomoći oko preše
Naravno slijede bodovi za reputaciju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
F

fifo

Guest
vladimirec t25

Za početak kako gdje se moze nabavit ili kako naj jednostavnije skinuti sa interneta literatura radionički priručnik, katalog rez.dijelova ili slično za ovaj traktor t25 A1 1976g dva mjenjača???
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
što se tiče piksa, ja sam ih jednom mjenjao na 533, bile su jako potrošene......samo, to je na njemu loše rješeno, jer ima pikse u koje sam stavio mast pri montaži, ALI NEMA MAZALICU, tako da poslije prvog pranja ode mast i radi na suho......a žurio sam sa sastavljanjem, jer se trebalo pripremati za sjetvu, pa nisam ugradio mazalicu......tako da, moja preporuka da ju staviš, ako ju on nema......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
A gdje je meni hvala :biggrin:

Nego , ako sam dobro razumio tebi one rupe na kolijevci nisu više okrugle ili su deformiasane

Za početak kako gdje se moze nabavit ili kako naj jednostavnije skinuti sa interneta literatura radionički priručnik, katalog rez.dijelova ili slično za ovaj traktor t25 A1 1976g dva mjenjača???

Za početak ovdje imaš ''online'' katalog
http://www.autosoft.ru/online/acat/
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh