• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Hvala @dulebdp
Imam takvu kabinu, vidio sam kad si orao da si produžio lijeva vrata pa sam htio da vidim kako si to napravio. Ja sam svoju skinuo, ali su mi vrata kao desna pa se ulazi kao u drveni kokošinjac.

Još jednom hvala.

@DARIJUS jeli pumpa prošljakala?
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
dule, jel to onaj prelazni model što su ga radili od 74-78...hauba od novog tipa, blatobrani od starog?
ustvari koje je godište tvoj vladimirko?
...čini mi se sličan kao i od @malogrusa...
...i auspuh je imao onaj rezonantni, dolje okrenut?
79 godište je imao je dole auspuh pa sam ja prebacio gore
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Evo malo današnje akcije , slika sam napravio još nekoliko ali iz nekog neobjašnjivog razloga telefon je odbio poslušnost i većia njih je jako mutna , ostala samo jedna

Uglavljena 4klipna pumpa na vladimirca , sve je leglo na svoje mjesto ali bilo je malo povuci-potegni
Prostora za nju je minimalno , smetao mi je onaj holender za crijevo od manometra za kontrolu pritiska ulja u motoru , njega sam nekako uspio skratiti i napraviti novi model priključka
Na samoj pumpi sam morao odrezati jedan istureni dio aluminijuma koji ništa ne znači a zakačinjao je za onaj nosač auspuha
Oni originalni filteri za naftu moraju da se izbace jer se sudaraju sa gornjim dijelom pumpe , na njihovo mjesto može lako da se ubaci filter (mislim da je od golfa) sa izmjenjivim uloškom , ovaj lijepo liježe na več postojeći nosač
Nekoliko crijeva mora da se izbaci i prepravi što nije problem
''Višak klipova'' na pumpi treba riješiti za početak ću ih provesti povratom u rezervoar a za dalje vidjeću šta mi je činiti

Preliminarni rezultati su dobri , nisam mogao duže da držim motor u radu jer sam radio ''na flašu'' a skiniti mi ventil dekla jer sam i dizne provjeravao , skinuto mi deklo od paljenja jer sam i paljenje štelovao tako da mi ulje curilo na sve strane a nisam imao dihtunge
Sutra idem na vašar u Šid po ove sitnice
Motor radi na leru nevjerovatno mirno u odnosu na prošlu pumpu (ova nova je tek reglirana)
Još ostaje nekih finesa u podešavanju ali mislim da sam jako blizu željenog , sa sada je sve po planu
 

Prilozi

  • photo0233.jpg
    photo0233.jpg
    31.6 KB · Pregleda: 260

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Hvala @dulebdp
Imam takvu kabinu, vidio sam kad si orao da si produžio lijeva vrata pa sam htio da vidim kako si to napravio. Ja sam svoju skinuo, ali su mi vrata kao desna pa se ulazi kao u drveni kokošinjac.

Još jednom hvala.

@DARIJUS jeli pumpa prošljakala?

Kolega je imao istu ovakvu kabinu pa smo je prepravili da ima vrata od novog tipa samo što smo morali izmestiti lampu od žmigavaca na prednju stranu kabine
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
nasos.jpg

gledao sam takve prepravke na YT i jedino što se odmah primjeti je da ima niži ler, što je dobro, al sad za drugo neznam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
nebi ja baš glavu dao da je vladimircu niži ler bolji...dosta radim sa sadilicom prijesadnica, vozim ga u onoj najsporijoj brzini na strogom leru, ali ima momenata kad pritisak ulja padne na nulu...onda ga treba "ispuhat" prilikom okretanja u nove redove, ali to su oblaci dima...
:icon_madu:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
što se dobije, a što gubi stavljanjem linijske pumpe na vladimirca?

Šta se dobije ? Za sada miran ler i na nenormalno niskom broju obrtaja , dobije se i koji novčić u džepu jer nova linijska pumpa za dvoklipca košta preko 200 evrova a mene remont ove koštao toliko smiješnu cifru da nesmijen ni reći (ruke pumpe sam dobio skoro za džaba)

Šta se izgubi ? Vidjećemo , za sada gubim estetiku jer ova pumpa izgleda preglomazna na ovom motoru


Sve oveo linijske pumpe za 4klipne ruse su manje više iste tako da na pitanje od čega je nemogu odgovoriti , postoje manje više neke razlike u tegovima u regulatoru i kapacitetu elemenata ali sve može da se podesi da paše na sve , u pitanju je stvar podešavanja ako to radi pravi majstor

Evo ukradoh od djece fotoaparat na brzaka da slikam

Znači sve je još u eksperimentalnom modu , bolje rečeno ''flaša modu'' :(y):
Evi vidi se i filter koji je legao pravo dobro što bi se reklo na šaraf
 

Prilozi

  • 100_2947.jpg
    100_2947.jpg
    66.1 KB · Pregleda: 959
  • 100_2948.jpg
    100_2948.jpg
    58.4 KB · Pregleda: 593
  • 100_2949.jpg
    100_2949.jpg
    71.1 KB · Pregleda: 801
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj bude sa ova dva izlaza sa boš pumpe viška,kak buš dobil da baca na ona dva koja su spojena na dizne u pravi čas,moment?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ova dva viška izlaza su spojeni za sada u flašu , pošto sam ovu pumpu remontovao kompletnu (znači sva 4 klipa) nekako mi žao da joj sada izvadim ova dva elementa koji se ne koriste
Znači plan je sledeći , ili ova dva izlaza kulturno spojiti negdje u povrat rezervoara ili izvaditi ta dva elementa koji je ne koriste i umjesto njih napraviti dva lažna elementa koji bi samo popunili mjesto i spriječili nafti iz magistrale niskog pritiska da ode u kućište pumpe

Ili treća opcija da ovu remontovanu pumpu nabacim na T40 ili 52ku a pumpu koju bi skinuo uzmem i remontujem odmah sa dva elementa koja bih koristio , normalno odmah bi odradio i ''lažnjake''
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako imaš t40 onda treča opcija svakak najbolja i imaš dva složena traktora.
Samo uzmi 6 uložaka poštelaj tvornički i teraj.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Pa za opciju 3 mi trebaju samo dva elementa , nepovratne ventile i ležajeve već imam nove u ladici
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
svaka cast savo na izumu.po meni ako si vec uradio i prepravio tu pumpu nemoj ni skidati.ono sto si predvideo tu i vec uradio nek tu i ostane.steta je jedino ta dva elementa nova sto sad nicemu nesluze ali bar ce dihtovati dobro i za nedaj boze da ti otkaze na T40 ili 52 -ki mozes prebaciti na njih kad hoces. to ti je ujedno rezerva za njih. a onda sredis od njih. samo preliv uradi dupli zbog mnogo vece kolicine goriva na povratu i pritiska koji sa pumpe ide.jel se meni cini ili su te pumpe kvalitetnije odradjene jer retko kome otkazuje a na T25 koliko vidim dosta cesce otkazuje.nova pumpa je 140 eur za T25 rotaciona. znaci liniska pumpa je preko 200eur.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Evo sinoć sam dovršio ovu akciju prepravke , motor radi neuporedivo bolje i ljepše
Jedini problem mi je taj što mi fali maksimalni borj obrtaja , nešto se u regulatoru ne slaže jer ni odvijanjek krajnjeg vijka za obrtaje ja ne dobijem ništa
Inače regularor radi dobro i na toja maksimali on oped nadomješćuje opterećenje , a dobo , i ne fali mnogo

E sad se valja malo poigrati sa količinama gorima i uglom paljejna da izvučem još kojeg konjića iz motora (valjda radilica izdrži) hehe
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Jucer cijeli dan orao sa Vlatkom i sinoc oko 8 sati ostalo par brazda jer opet me pocelo zezati sa "puputanjem"jednostavno gubi snagu.Prije nekoliko dana ociscen radni ventil,filteri novi stavljeni,fals zrak nigdje ne vuce,dizne prekontrolisane i na 175 nategnute ali zeza i zeza.Ostao je na njivi,jutros odem upali ali nakon 5 sekundi verglanja,nekado protrokelja i gas prima odlicno,otparam tih par brazdi i taman do kuce kad sam dosao on ponove osijetim da pocimlje(jesti govna).Kolika je mogucnost da je koji element u pvp dobio.Gdje u HR rade te pumpe da ne moram u Srbiju nositi ili slati po nekome.Zvao sam par bosista i kazu nije problem ali dijelova nemam hm.Kao donesi i metnucemo je na stol.Sad da landram 200km samo da se provijeri to mi se neda.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nebih rekao da te pvp zeza. taj ventil nepovratni ili on zeza i treba mu zamena ili pumpica niskog pritiska koja je na pvp. nema dovoljno stabilan pritisak da bi pvp radio kako treba. proveri i holender na filteru goriva gde ide visak nafte u rezervoar. ima rupica koja ume zapusiti pa ako ima vazduha vrti u krug. rotacione pumpe su osetljive na vazduh i ako samo malo ga ima zeza.ili ces morati vise goriva imati u rezervoaru.
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Pozdrav!

Recite mi šta da radim sa đedovim vlatkom godište '72. Legenda ne pali kako treba. Sporo vergla -- kao da akumulator nema snage !!! Ima on 2, ista su jedan godište '72 jedan '73. TO su oni stari modeli (zaobljena hauba). Ovaj vlatko iz '73 na isti akumulator opče ne treba dekompresiju da plane sa razlikom od onog iz '72. Kažu mi da je boš pumpa u pitanju.


? Što ne valja?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sporo verglanje nema veze sa pvp-om.prvo ti pretresi kablove od akumulatora[spojeve] sklopku mase pogotovu i alnaser da ti vergla kako treba. ako tad nebude palio idemo dalje. sporo verglanje nemoze nista da upali.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
@ ahilis, probaj premjestiti alnaser s ovog koji pali kao mina na onog koji neće...
moralo bi ti puno toga biti jasnije nakon tog...:icon_thumright:

danas ja ugradio novu-staru boš pumpu (ona kaj je bacila motorno ulje kroz čep) i kresnuo vladimira...sve ok, peri-deri dalje...
nego, promjenom pumpe moral sam i ulje novo natočiti u nju, onaj cijeli decilitar...
i vrag mi nije dao mira nego sam umjesto motornog natočil ono s kojim se dela mješavina u motornim pilama...ako taj vrag podmazuje moju husqarnu koja vrišti od obrtaja, onda će i rusu biti dobar...hehehe...
 
Na vrh