• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako samo ides po sumi nece biti dugog veka. visoka cev se zgodno negde odlomi inace lepo uradjeno. protocni lonac je obicno samo izbusena cev vecinom tako da malo prigusuje. ona ima drugu svrhu. ali dizel se i nesme previse prigusivati inace pregrevanje nastupa. meni je okrenut dole i mozda samo uradim na licu mesta polukrug i dodam cev uvis ,bas zbog tezine i moguceg zakacivanja i loma.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Imam osječaj da su dobra stara Zastavina vozila bila donor lonca
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
lici mi na opelov srednji lonac a dosta vozila su skoro identicni.zastavini su vecinom svi kraci i nemaju obod nego punktovanjem se sastavljaju. nebi bilo lose srednji veliki lonac od zastave 101-128 staviti na vlatka jer je prigusenje slicno kao kod ovih manjih. jako slicno dizelskom sistemu auspuha. samo da se ulazna cev ubaci veca
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
E imam ja po potrebi (šumskih poslova) donji auspuh pa zamjenim, ali kada napravimo dolje nosač (potpulcamo granu) teško da ću ga "ostavit na grani".
Lonac je od Audija ima na njemu OOOO :icon_super: od nekog starijeg vjerojatno, ali ovaj ima smjer kako se stavlja na granu (smjer kretanja plinova da ima efekt prigušenja), imam kući zadnji lonac (skoro novi) od Mećave 123 ali ima 5-7 kg ako ne i više , pa mislim da bi bilo teško a i ružno izgledalo - ogroman je. Još samo da ovaj obojam crnom bojom za kamine... :(party):
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,616
nema on pošto u šumu ići s tim traktorom, osima ako nije ravna ko stol...i suha ko sahara...
...jednog dana kad si šperu ugradi...onda može...:icon_e_wink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Pa zakaj ne ugradiš tu kvrgu od Mećave :) dolje ispod lijevog poda, i cijev izvedeš lijevo ispred zadnjeg kotača (poput Torpeda).
To mi je najbolje mjesto za auspuh, a kak budu dugačke cijevi, iz ispuha se bude čul samo šapat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ako bu auspuh dole onda pak budu iz motora dolazili kojekakvi zvukovi koji budu zbunjivali.
Bolje je ovak.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
A vidjet cu za šumu, ako nebude on mogao povuć tu je slijedeći po hijerarhiji (konjima), ali špera je slijedeći veći podhvat. Kad otopli, kad počnu poslovi na njivi vidjet ću koliko se auspuh dere pod opterećenjem tj. dali će mi pištat u ušima, priznajem nije ti loša ideja za mećavin auspuh! :icon_thumright:
 

hrkmica

Novi član
Tu od
23 Lis 2013
Poruka
11
Pozdrav ekipi,
novi sam na forumu i nedavno sam kupio vladimirca T30. Čini mi se da je netko ranije tražio slike getribe radi mogućeg preuređenja T 25 i dodavanja prednje vuče.
Moj traktor ima prednju vuču koja ne radi na nizbrdici (kao i T40). Čini mi se da je Savo otkrio mogučnost uključenja pr. vuče prema potrebi na T40. Da li je to moguće i na T 30 i na koji način to izvesti .
Imam automatsku kuku.... Koju težinu od prilike Hidr. cilindar i poluge mogu izdržati ( puna imt prikolica drva na nizbrdici)? I na kraju malo slika.. valjda će uspijeti..:icon_fU:Ako neće nek modertori malo pomognu. Hvala
LP
n32r2b.jpg

5391t4.jpg

2ypkz7k.jpg

21b4unn.jpg

14l27tv.jpg

necgpf.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dobrodosao u ljubitelje ruskih tenkica. samo slike se nevide ,morace ih malo urediti .ja sam danas video vladimirca za americko trziste ima na nasem forumu. samo nisam nikad prebacivao niti znam kako uraditi. a zanimljivo posto je sa hidraulicnim volanom, dvostepenim kvacilom i razvodom hidraulike u blatobranu i jos nekih detalja razlike. ako moze savoris da prebaci link
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Pozdrav ekipi,
novi sam na forumu i nedavno sam kupio vladimirca T30. Čini mi se da je netko ranije tražio slike getribe radi mogućeg preuređenja T 25 i dodavanja prednje vuče.
Moj traktor ima prednju vuču koja ne radi na nizbrdici (kao i T40). Čini mi se da je Savo otkrio mogučnost uključenja pr. vuče prema potrebi na T40. Da li je to moguće i na T 30 i na koji način to izvesti .
Imam automatsku kuku.... Koju težinu od prilike Hidr. cilindar i poluge mogu izdržati ( puna imt prikolica drva na nizbrdici)? I na kraju malo slika.. valjda će uspijeti..:icon_fU:Ako neće nek modertori malo pomognu. Hvala


E odavno mi ovdje čekamo nekoga konačno da se pohvali i sa T30 :icon_pray:

Kako vidim sa slika nije isti kao 2048 što se tiče prednjeg mosta , veoma je sličan

Ove prednje vuče ni nemogu raditi na nizbrdici jednostavno nisu tako konstruisane
Za prepravku po pitanju uključivanja nisi me najbolje razumio , ja sam čuo da ljudi rade te prepravke ali princip na koji to rade ja nikako ne opravdavam

Kuka može da nosi bez problema taj tvoj pomenuti teret
Evi ispravio sam ti slike

Imaš li možda uz taj traktor kakvu literaturu u smislu kataloga ili slično ?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ajd malo više poslikaj prednji diferencijal, meni izgleda isto kao na t40......ako nije problem
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
evo kod mene problemi sa hidraulikom neće dizat očistim ventil neko vrijeme radilo sad opet šteka mislim da moram isprati sistem e sad di mi je najlakše ispustit ulje:icon_scratch:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Sa desne strane rezervoara za ulje ispod cijevi koja ide prema pumpi ima čep za ispuštanje
Prije ispuštanja ulja ostavi poluge u gornjem položaju , ispusti ulje iz rezervoara , spusti poluge a pri spuštanju prebaci razvodnik u plivajući položaj , rukama digni poluge nekoliko puta gore dole , vrati ručicu razvodnika u neutralni položaj , upali traktor na veoma kratko (ne brini iako nema ulja u hidraulici smiješ to na toliko)
Onda zatvori ispust i naspi ulje , neki preporučuju ispiranje naftom ja i nisam baš pristalica
Možeš prvo nasuti litar-dva novog ulja i ponoviti ovu proceduru ispuštanja ako baš hoćeš samo onda posle sipanja trebaš nekoliko puta pumpom dići poluge gore-dole
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Hvala puno na dobrodoslici... I jesu tenkici u pravom smislu te reci... Ovaj je kod nas od prvog dana i samo je motor jednom otvaran i klip hidraulike kao i razvodnik sve ostalo je fabricki...

Danas se malo zanimao sa njim...

img2624.jpg


img2625.jpg


Sto je sigurno sigurno je.... Ko ima losih iskustava sa tim posle preduzima ovakve mere.. (nisam imao losa iskustva sa traktorima i masinama vec dva puta sa objektima i u oba slucaja nisu bila moji,mada nedaj boze nikom)...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vatrogasni aparat je bogami prilicno potreban jer drugog nacina nema za ugasiti kad je pozar u pitanju. meni je jedan u radionici i jedan u autu halonski aparat. ali za kombajne retko ko i proverava ako su sa prahom .to nije da stoji napolju i u vlazi jer se prah stvrdne i nista od pomoci. zato halonski je bolji i za sve vrste pozara
 

Najnoviji postovi

Na vrh