• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

hrkmica

Novi član
Tu od
23 Lis 2013
Poruka
11
Baš Vam hvala svima na lijepoj dobrodošlici.
Preko vikenda imam neke obaveze pa nemam vremena ni volje za net pa odgovaram s kašnjenjem.

Traktor je kupljen polovan u Gei Čakovec s malom ruskom prikolicom(750kg osovina u sredini)...... rekli su mi da je ulje promjenjeno , ne vjerujem previše pa cu ga ja zamjeniti na proljeće.
Pali dobro, ima servo, trebat će zamjeniti kočnice- blokiraju, ne koče najbolje.
Ovo za prednju vuču (Savoris ako možeš pobliže objasniti kako to radi) mi nije drago čuti jer me već i ova mala prikolica s drvima bez kočnica gurala nizbrdo u prvoj brzini.
Planirao sam je proširiti, produljiti i dodati joj vanjsku kočnicu, ovisno o tome koliko osovina izdrži, stavit ću slike pa molim savjete.
Savoris što sam pogriješio kod slika da me ne moraš više ispravljti :icon_confused:?
Literuture imam i ono što sam dobio pa ću pokušati staviti zajedno s slikama prednjeg mosta ali tek drugi tjedan jer sam u velikoj gužvi.:p:
LP
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Hm , kočniece blokiraju , koji je sistem kod tebe ? onaj stari sa gurtnom ili onaj novi sa kočionim lamelama ?

Prednja vuča , ona se pali automatski samo na vučenje , na kočenje ne reaguje , znači samo vuče u oba smijera
Ona se može uključiti na nizbrdici i tvojom voljom ali to nije sigurno jer će se sama isključiti pri prvom rasterećenju

Što se tiče literature za sada me samo zanima onaj detalj izlaza iz mjenjača prema prednjoj vuči
Jeli u tebe jedna ili dvije poluge kvačila ?

Slike kada postavljaš uzimaj direct link od slika i umetni ih u onu kockicu što liči na okvir slike iznad editora za pisanje poruke , jedan po jedan
Ovu kockicu
insertimage.gif

I prije uploada slike resizuj na maksimalno 800X600
 

hrkmica

Novi član
Tu od
23 Lis 2013
Poruka
11
Nisam otvarao da bih znao točno.
Prodavatelj mi je rekao da ima "disk " kočnice pa pretpostavljam da su one novije.
Kardan još nisam koristio, imam dvije pedale kvačila pa valjda imam i dvije lamele ako ih netko nije drpio.
To što pr. vuča mora biti konstantno uključena - uzubljena meni ne smeta jar kad se spuštam cijelo vrijeme je nizbrdica i gura me malo jače ili slabije ali konstantno..Kako se može uključiti prenja vuča kad bi meni trebalo?
Mislim da imam ono što te interesira, stavim drugi tjedan.
Hvala na objašnjenju za slike...:icon_pidu:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Ako su disk kočnice onda su ti vjerovatno koglice i opruge u makazama za zamjenu , tužna vijest je što moraš skinuti kompletan reduktor da bi došao do diskova i kada sastavljaš sve se sastavlja u rukama pa se samo kompletan reduktor nanese na trator , prilično nezgodno za podešavanje

Prednja vuča se uključuje tako što dodješ na sami početak nizbrdice , znači na krajnju granicu gdje kočnice mogu da te zadrže , onda prebaciš u rikver i držiš samo jednu kočnicu , malo kao da zašlajdraš dok ne vidiš da je prednja vuča uklopila , onda prebaciš mjenjač u brzinu prema naprijed i prvo pustiš kočnicu pa za njom i kvačilo prilično nježno
Za ovo treba malo prakse i najbolje ti je da ovo za početak eksperimentišeš na nekim veoma kratkim a strmim nizbrdicama dok ne uhvatiš rutine

NAPOMINJEM , ovaj sistem uključivanja prednje vuče nije pouzdan i isključit će se prvom prilikom kada se neki od točkova rastereti a to može biti kamen na putu,žila ili nešto slično
Znaki NIKAKO nije siguran i preporučljiv tamo gdje bi mogao da se dovedeš i visoko rizičnu situaciju kada bi se prednja vuča isključila prije nego što ti to želiš
U dosta slučajeva može da pomogne kao preventiva
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imas dve pedale kvacila. to je isto kao na snimku vladimirca za americko trziste a oznaka mu je 300. neznam kako da prebacim sa poljo foruma link ovde. to je koliko sam cuo od 95 god.uvedeno.izgleda zadnja serija ovih klasicnih vladimiraca ali T30.e sad kako su to resili za duplo kvacilo jedino iz kataloga videti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Ma klasično na ruski način , dvije lamele , dvije korpe u jednoj, dvije poluge kvačila
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako mislis na kucistu pumpe rucica to ti je za ukljucenje i iskljucenje pumpe. a ako mislis na iznad pumpe na cevi to mislim da je u vezi sa grejanjem kabine.
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
nije mi jasno jer ako zatvoris da grije kabinu kako, jer bi ulje trebalo da cirkulise stalno kroz gornju cujev, osim ako taj ventil neprigusi protok ulja uslijed cega se ulje ugrije pa onda takvo ide na radijator u kabini
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
BAs tako!!! Taj ventil prigusi ulje da bi ono pocelo da se greje!!!! Ta ideja mi se nimao nesvidja..

Ovo je lepo za ove dve dumpe jedna za volan jedna za hidrauliku ali gde nabaviti to kuciste nema toga nista bolje receno....
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
imam jos jedno pitanje u vezi vlade. na malim obrtajima napon sa alternatora pada na 9.5v a tek na 1000 obr/min ima 13.2v. procitao sam ovde na forumu za podesavanje na alternatoru za zimsko punjenje ali nakon podesavanja nema promjene. na jos vecim obrtajima napon ide do 16v
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Ovaj nosač pumpi je zadovoljavajuće rješenje , znači ona ručica isključuje pumpu za poluge , pumpa za volan nemože biti isključivana

Ovdje je ustvari sve isto (jako slično) kao i na 2048 što se tiče kvačila i volana
A isti je kao i onaj sa par stranica prije koji je duplak a T30

Ovo grijanje kabine sa prigušivanjem ulja ni meni se nikako ne sviđa , to je samo stvaranje temperature silovanjem komponenti a temperatura motora već postoji samo je treba sprovesti

Hvala za slike
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na malim obrtajima ti i nepuni. e sad dal nije remen malo otpusten vise nego treba ili je previse mali ler pa nema obrtaja dovoljno. nije to kod rusa precizno reseno i po meni nije dobro po akumulator to zimsko stelovanje. ta granica punjenja bi bila optimalna od 13,2 -14,4V. ali posto je kod rusa surova zima oni stave to zbog brzeg punjenja akumulatora a taj napon od preko 14,4V nije dobar po akumulator. ali u rusiji su to sve potrosne stvari. prema tome pravi kako ti odgovara za nase uslove i mogucnosti. kod mene je zastavin alternator i super je punjenje.
 

hrkmica

Novi član
Tu od
23 Lis 2013
Poruka
11
Pozdrav ekipa,
Šaljem vam sve nacrte koji bi mogli biti korisni , koje ste me neki od vas tražili.
Nadam se da su ovaj put dobro stavljeni i da će biti od koristi, :icon_fU: ako nisu molim moderatora da ih malo uredi.
Kao što znate riječ je o T30 o njegovim kočnicama(disk ili druga vrsta) i kuplungu(dvostruko?) i uključivanju prednje vuče na nizbrdici.
Pozdrav
:icon_thumright:




2vadyy0.jpg
5dkn60.jpg[IMG]

2dm5r47.jpg
[/IMG]
2r44nsw.jpg
[/IMG]
2edxovr.jpg
[/IMG]
11189q8.jpg
[/IMG]
11189q8.jpg
[/IMG]
13yjcyt.jpg
[/IMG]
28s0myc.jpg
[/IMG]
3150ivn.jpg
[/IMG]
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
pitanje za forumase- kakav je instrument bio na ovoj tabli gdje je sad rupa

kako rijesiti vjesanje kuke tako da se neskidaju poluge i da se moze zakljucati da teret ne lezi na hidraulici
 

Prilozi

  • CAM00027.jpg
    CAM00027.jpg
    56.4 KB · Pregleda: 321
  • IMG_2021.jpg
    IMG_2021.jpg
    76.7 KB · Pregleda: 856
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Gdje je rupa koliko znam bio je plastični čep

Ja sam moju kuku okačio sa dva lanca gore na one ruke ali i dalje trpi hidraulika , dodao sam jedan ventil kojim možem da ''zaključam'' ulje u zadnjem cilindru tako da samo on trpi , ne trpi mi razvodnik

Evo ovdje se vidi taj ventil i lanci

abcd0006uz.jpg


dsci1086h.jpg
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
moze li kroz ove rupe da se stavi nekakav bolcn ili seraf tako da kuka legne na njega i to sa obadve strane
 

Prilozi

  • dsci1086h.jpg
    dsci1086h.jpg
    79.7 KB · Pregleda: 942

dejan8787

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
27
Pozdrav !

Pozdrav svima od skora sam vlasnik vladike t25:(happy): !
Ali imam problem izbacuje mi iz brzina , video sam na forumu da je problem oko bravice menjaca samo sto kod mene dok je traktor ugasen bez stiskanja kvacila mogu da ubacujem u brzinu i tesko mi ubacuje u sve brzine do cega to moze da bude da li je to do opruga ili do poprecne sipke sto sam video u katalogu da ima ???
Hvala na odgovoru
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Ja sam na te rupe sa unutrašnje strane stavio parče l profila i zašrafio na te rupe tako da mi poteznica leži na tim profilima
 

Najnoviji postovi

Na vrh