• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

L

lili69

Guest
pčela ima, ali šipak tek na nekih 100 m ili manje , jeli mu to dovoljno, zar on nije samoplodni?????
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
A sad sto sam htio reci
Gledam neki dan carinsku tarifu .. i gle cuda, carina je za ljesnjak u ljusci 10%, a za oljustenoga 5%, s tim da je sa Turskom (koja nije u EU) kvota 300 tona oljustenoga i carina je 0% (isto kao i sa EU, ali bez kvote), da se uvoznici nebi malo odrekli zarade ....

Mašala
---------------------------------------------------------------------

NE ZNAM GDJE BIH TO STAVIo jer možda ne gledaju svi link o lijeski, pa sam odlučio to ovdje staviti da vidi većina jer mislim da je ovo jako bitno!

smiljan izguglao za lješnjak, a trebali bi i drugi za stale kulture! carinska stopa 0% za uvoz. pa tko tu koga štiti! možemo mi usavršavati proizvodnju koliko hoćemo dok je tako! pa ne treba slušati priče da nam neko iz ministarstva želi dobro kad sve napravi sa pravilnikom da nas proizvođače pokopa, a zaštiti uvoznike! i protiv toga se treba boriti svim silama! dok se ne zaštiti naš proizvod đabe nam trud!

skodam smiljane kapu!:prayer:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Zakoni,propisi,uredbe,kolege voćari postoje samo za nas,a uvoznici s vezama na carini svuda oko nas.
Nezavršena priča EU i okolice mi smo meka za uvoznike,mislim da naša proizvodnja "NIKADA" neće biti zaštičena dok imamo ovakav odnos prema seljaku.
MI koliko proizvodili naše je uvjek skupo a radimo svi s najnižim profitom a cjene ulaganja ogromne ,uzmite samo zaštitna sredstva 300% su skočila u zadnje 4 god KATASTROFA.
 
F

fforce32

Guest
Njko uslikaj tvoj atomizer,i dr mehanizaciju da vidim šta imaš, a molim i dr forumaše ako žele pisanje je pisanje slika je slika.(nemam fotić pa me zanima dali je moj atomizer isti tip kao tvoj CIFARELI)
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Njko uslikaj tvoj atomizer,i dr mehanizaciju da vidim šta imaš, a molim i dr forumaše ako žele pisanje je pisanje slika je slika.(nemam fotić pa me zanima dali je moj atomizer isti tip kao tvoj CIFARELI)

Ovih dana malo sliknem, puno posla razbacujem stajnjak.:rolfer:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
danas smo forumaš@kontam i ja bili na radionici za voćare u D.Mihljolcu u organizaciji poduzetničkog centra D.Miholjac,zanimljivo predavanje gostiju iz Osijeka i Zagreba,pokazna rezidba šljiva te ručak i na kraju kutjevačka graševina uz degustaciju rakija
hvala forumašu@kosci na pozivu i edukativnom druženju
 

dblaz

Član
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
107
ljepo ljepo.bio si u mome kraju a ništa od poziva.mogli ste uz pokazivanje rezidbe šljiva izvršiti i pokaznu rezidbu ljeske ;)
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Jer nisi ništa uslikao da pokažeš ostalim forumašima.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
pa da vam budem iskren nisam se ni sjetio slikati a ponio sam aparat,predavači izuzetno zanimljivi,prvi radi konzalting i priča o realnom stanju u voćarstvu kod nas i u svijetu,zanimljiva je informacija da u Italiji su većina voćnjaka do 3 ha,10 % druge klase,industrijske gotovo i nemaju,a u Mađi 64% druge klase a samo 10% prve,ostalo industrija,zaključak-bolje manje površine sa što više prve klase jer financijski si bolji od velikih,riječ je bila o jabuci,slike iz rumunjske-lada puna loše robe i nizozemska-2 gajbe kao nacrtane-financijski isto a posla neusporedivo više u rumunjskoj,bili smo od 10-15 h,ali da smo ostali do 24 h još bi bilo tema koje nas zanimaju.prvi puta u 5 g da su predavači bili super zanimljivi a izbor tema savršen,sve pohvale organizatoru
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Eto svašta si čuo o EU jer tamo gnoje stajnjakom kao ja sigurno ne hahaha.
 
F

fforce32

Guest
Dolaze ljepi dani bar tako kažu da dolaze.
Šta če mo raditi u voćnjaku??????
Dolazi vikend,molim savjete,imam vremena!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Dolaze ljepi dani bar tako kažu da dolaze.
Šta če mo raditi u voćnjaku??????
Dolazi vikend,molim savjete,imam vremena!

dođi kod mene rezati drva,a poslije te provedem po voćnjaku da malo vidiš,a onda se idemo napiti,pa vikend je.
 

bruno

Novi član
Tu od
28 Lip 2010
Poruka
6
Pozdrav bruno.
Ovako što se tiće orezivanja za tih par prićekaj malo nemoj žuriti do orezivanja ti stavimo malo slikica (naravno ne samo plantažnog uzgoja nego i obićnih kako narod kaže)
Nemoj mislit da sam zaboravio na ovo gore.
Ja čekam strpljivo :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh