• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
njko gdje ti se nalazi voćnjak u đakovštini? jako dobro izgleda !

Sorry nebi javno nebi bilo u redu.
Ako baš želiš pošalji b. mob pa ti javim ili E-mail.
Pozdrav.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
imaš PP ( privatne poruke ) onda samo ja vidim! to i inače možeš koristiti ako ne želiš da drugi ne vide tvoju komunikaciju sa nekim! ne znam jesi li to koristio do sada! poslat ću ti poruku na
PP pa mi možeš vratiti!
 
F

fforce32

Guest
Nemam u vegetaciji ,ali sada ću svaki put šta radim u voćnjacima zabilježit fotićem pa nek se nađe nekom kome treba,napisano na papiru i pokazano na slici velika razlika.
ne kaže se slika govori 1000 rijeći

Njko molim te ako možeš da nam pošalješ koju sliku od orezivanja, pošto smo sada kolege preko foruma pa ako može ali slike običnog stabla jabuke,trešnje,marelice,kajsije,šljive ako imaš te voćke ako ne šta imaš.Hvala.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Njko molim te ako možeš da nam pošalješ koju sliku od orezivanja, pošto smo sada kolege preko foruma pa ako može ali slike običnog stabla jabuke,trešnje,marelice,kajsije,šljive ako imaš te voćke ako ne šta imaš.Hvala.

Ma nema problema pa tu smo svi mi da svima pomognemo kome je pomoć potrebna,naravno tko treba pomoć. Sada je užas od vremena ali kada malo bolje bude vrijeme slikama otprilike ti to dočaram ali to nije kao uživo,ali kao što sam rekao slika govori 1000 riječi,Kontam ti ponudio knjigu:scratch ili ti se neda čitat.
 
F

fforce32

Guest
Šta sada raditi vidi kako pada snjeg uuužžžaaaassss.
Kontam ma imam i ja knjiga ali slika je slika ha haha.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Malo odmora i uči fforce uzmi knjigu u šake,kontam ti posudi on ti susjed.
Ja sutra u radionu pumpu atomizera promjenit ulje i membrane pregledat.
Vrijeme je za radionu: kosilice,trimer,freze,drobilice grana,traktor,atomizer,sve na pregled za sezonu.
 
F

fforce32

Guest
šta nema slika u toj knjizi? :)

Ma ima sličice ali ne u 3d rezoluciji i ne prave,vidiš mogao bi i ja promjeniti ulje u kosilici od kada je kupio nism to napravio :madmana:
 

Blaza

Član
Tu od
17 Svi 2010
Poruka
46
Garant sam fulao temu al eto pitat cu svakako :) Kako i s cim špricat stabla oraha koji su stari 20 tak godina i idu poprilicno u vis...cca 10-15 m..ne znam tocno. Probao sam s onom stihlovom leđnom motornom špricom al nema šanse da kvalitetno pošpricam do samog vrha...
Svakako mi nije u cilju davati desetke tisuca € za nekakve strojeve jer mi to ni praunuci ne bi isplatili....jel ima kakva preinaka vec postojeceg stroja ili nešto...hvala puno svima na pomoci!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Garant sam fulao temu al eto pitat cu svakako :) Kako i s cim špricat stabla oraha koji su stari 20 tak godina i idu poprilicno u vis...cca 10-15 m..ne znam tocno. Probao sam s onom stihlovom leđnom motornom špricom al nema šanse da kvalitetno pošpricam do samog vrha...
Svakako mi nije u cilju davati desetke tisuca € za nekakve strojeve jer mi to ni praunuci ne bi isplatili....jel ima kakva preinaka vec postojeceg stroja ili nešto...hvala puno svima na pomoci!

ma na običnu traktorsku prskalicu staviš dulja crijeva i dok jedan vozi traktor ti sjediš na nekoj prikolici sa povišicom,platformom ili na krovu traktora i deri. nema ništa jednostavnije i jeftinije iako zvuči čudno.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Garant sam fulao temu al eto pitat cu svakako :) Kako i s cim špricat stabla oraha koji su stari 20 tak godina i idu poprilicno u vis...cca 10-15 m..ne znam tocno. Probao sam s onom stihlovom leđnom motornom špricom al nema šanse da kvalitetno pošpricam do samog vrha...
Svakako mi nije u cilju davati desetke tisuca € za nekakve strojeve jer mi to ni praunuci ne bi isplatili....jel ima kakva preinaka vec postojeceg stroja ili nešto...hvala puno svima na pomoci!

Ja sam vidio jedng kako takve orase prska kao što već napisano traktorska prskalica na mješalici ima spojeno duže crijevo pancirno za vodu to mu je kaže najjeftinije i na drugom ima neku tuš prskalicu s ručicom kao na pištolju za pumpat gume sjedne na kabinu ,jedan potjeriva traktor s prskalicom a ovaj prska.
i još jedan naćin na koji je prije prskao na atomizer je stavio produžetak plastična cijev oko2 metra produžio crijeva i tako prskao.
Uslikat ču ti ovih dana pa prati ovu temu pa da vidiš ideju preksutra skoknem do njega pozdrav.
:finga:
 

Blaza

Član
Tu od
17 Svi 2010
Poruka
46
Ja sam vidio jedng kako takve orase prska kao što već napisano traktorska prskalica na mješalici ima spojeno duže crijevo pancirno za vodu to mu je kaže najjeftinije i na drugom ima neku tuš prskalicu s ručicom kao na pištolju za pumpat gume sjedne na kabinu ,jedan potjeriva traktor s prskalicom a ovaj prska.
i još jedan naćin na koji je prije prskao na atomizer je stavio produžetak plastična cijev oko2 metra produžio crijeva i tako prskao.
Uslikat ču ti ovih dana pa prati ovu temu pa da vidiš ideju preksutra skoknem do njega pozdrav.
:finga:

Možeš mi i osobno pokazat. Ja sam iz Đakova :) Javi se na privatno ak si zainteresiran ;)
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Nemogu osobno jer je oko Ivankova idem u nedelju tamo ili sutra pa ga zamolim za koju fotografiju da uslikam, kolega je best frend pa se tako upoznao s njim.
 
M

m123

Guest
i ja sam to radio, imam crijevo cca 15 metara dugačko, i obična prskalica za kukuruz, jedan vozi drugi praši :)
ovo crijevo je isto praktično kada trebaš sam raditi, parkiraš traktor na sredinu i možeš tamo i ovamo po 15 metara dohvatiti, imaš radius od 30 metara, jako praktično kad nemaš traktorski atomizer.
sada mi je prskalica kod majstora na remontu i prepravkama, smislio sam jednu zanimljivu stvar, kada dođe sa prepravki postaviću slike, samo na temu prskalice
 
F

fforce32

Guest
Forumaši kupio leđni atomizer CIFARELI 17 lit za 1500kn, dali sam pogriješio i koliko sada moram npr crvenog ulja stavit na 15 lit vode za prskanje.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
aaaa poslušao si me preko pp poruke pa da malo javno objasnim taj atomizer prije 5 god platio 4500kn motor 5.5 ks HUSHVARNA do sada nikada nisam imao problema,veliko olakšanje pri nošenju anatomsko podupirači za leđa,jako debeli tregeri,usis sredstava bez skidanja atomizera, raspršivanje prašiva
Pa cijena ti je ok ja svog nebi prodao ni za kakvu lovu 3 god prskao ko lud a i svake god ga trebam po malo npr ispod voćaka otpušem lišće na sredinu voćnjaka.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Forumaši kupio leđni atomizer CIFARELI 17 lit za 1500kn, dali sam pogriješio i koliko sada moram npr crvenog ulja stavit na 15 lit vode za prskanje.

Dali je to novi leđni azomizer , ili polovni za 1500 kn :?:
 
F

fforce32

Guest
ne polovni 4 god star čovjek kupio traktorski atomizer i sada mu netreba praskao vinograd iz Iloka a njko72 mi preporučio jer i on ima takav i da je odličan,kako vidim njko je malo opisao taj atomizer ja neznam puno o njemu samo znam da pali na zub .
 
L

lili69

Guest
uzgoj nara(šipka)

novi sam član, pa mi ne zamjerite ako nisam postavila pitanje na pravo mjesto!!!!:roll:
bavim se uzgojem voćkica na okućnici iz hobija, imam jedan šipak već 5- 6 godina, sve mu činim što znam da mu treba, ima lijepo stablo, svake godine je pun cvijeta ali ploda još nijedanput :(. imali neko iskustva ili savjet šta mu nedostaje???
 

Najnoviji postovi

Na vrh