• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
jel netko prskao MEGAGRINOM, i gdje se može nabaviti i po kojim cijenama?

malo sam razgovarao sa nekoliko voćara i povrčara i ne mogu ga nahvaliti! navodno se sad zove FITOLIFE!

Ja sam koristio ali nije nešto bolji ti je DRIN BIOSTIMULATOR pa PROTIFERT LMW pa PROTIFERT FE(odličan) sve su ti to biostimulatori koji se koriste u eko proizvodnji bogati s aminokiselinama to ja koristim ali i učinak se vidi:supris:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
ček malo kako namočiti vrbu i pošpricati? koru misliš? koliko?kako?

jel to zbog acetilsalicilne kiseline ili kako se to već vabi???

a to za 10 kg 845 kuna je više nego suludo.

Ma to sam ja čuo da neki koriste vrbu za bolji rast jer vrba ima ta svojstva, nisam probao to, možda netko zna više.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Koliko dana treba s flaksericom da se to pokosi, kod mene to između redova većinom cidokorom špricaju.

Nekoristim nikakve totalne herbicide je da je lakše jer znaš koji su to ostaci u zemlji što nemoram neću prskati samo što moram a ujedno i gnojim voćke meni treba za otprilike 3km dužnih redova 30cm s jedne i 30cm s druge strane oko 4 dana oko 4-5 sati košnje po danu
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ma to sam ja čuo da neki koriste vrbu za bolji rast jer vrba ima ta svojstva, nisam probao to, možda netko zna više.


to je istina. rhizopon se pravi od vrbove kore. a vrba inače raste ko luda.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Vidio sam na rasadi i na marihuani :) Nije štetno samo što razvoj korijena jede zemlju, slabo ostaje za biljku :) Treba sve ići svojim tokom ne treba forsati ništa :/
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Vidio sam na rasadi i na marihuani :) Nije štetno samo što razvoj korijena jede zemlju, slabo ostaje za biljku :) Treba sve ići svojim tokom ne treba forsati ništa :/

To ti je kao marihuana za voćke:lol:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ma ovi što uzgajaju marihuanu su mi stvarno legende. Zbog ciklusa biljke i velike profitabilnosti i naravno zbog ilegale, rade sve malte ne u laboratorijskim uvjetima. A tek što sve eksperimentiraju :) Mogu reći da su 3 koraka ispred povrćara :) To je led tehnologija, supstrati sa hormonima, kontrolirani uvjeti vlage i temperature to je strašno :) Dobri su im forumi :)

Nego vrba nije plodovita biljka, njeni plodovi su totalno nezanimljivi, stoga se ne bi igrao sa njenim hormonima, slično koa i sa koprivom, odlična je u manjoj količini i u jednoj fazi kasnije može jako puno odmoći. Poz
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Potpisujem, za sada koristim od biologije samo aminokiseline ,jer za sve treba količina a koliko je to:?:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Htio sam sa marihuanom skrenuti samo pažnju na opće uvijete rasta i razvoja biljki. Naše biljke imaju sve, stoga nema potrebe ih "bildati", marihuana u ilegali nema ništa, zato oni eksperimentiraju sa svime.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Htio sam sa marihuanom skrenuti samo pažnju na opće uvijete rasta i razvoja biljki. Naše biljke imaju sve, stoga nema potrebe ih "bildati", marihuana u ilegali nema ništa, zato oni eksperimentiraju sa svime.

Ti proučavaš zaštitu intezivno ,molim te ako znaš KOSITRENE FUNGICIDE (koji nsu to sve,Trebam zbog mogućnosti mješanja pesticida da nebi bilo fitotoksićnosti.Hvala unaprijed.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nemam pojma :) Imaš problema sa nekom phytophthorom? Čini mi se da su ti kositreni zabranjeni, to ti neki dalamtinac javio? ;)
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Nemam pojma :) Imaš problema sa nekom phytophthorom? Čini mi se da su ti kositreni zabranjeni, to ti neki dalamtinac javio? ;)

Ma idem pirel-d + antractol,a za pirel-d piše da se ne smije mješati s bakrenim preparatima,dodinom i kositrenim fungicidima prvi put se susrećem s tim nazivom:confused:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nemoj mješati baš ako ti nije sila...

Mogućnost miješanja

* bez prethodne provjere se ne preporučuje miješanje sa EC sredstvima, jer može izazvati rubnu palež lišća,
* ne smije se miješati sa insekticidima izrazito kisele reakcije, etrelom, propamokarbom i folijarnim gnojivima,
* sa bakrenim fungicidima iskazuje fungicidni sinergizam.

http://www.bayercropscience.com.hr/Fungicidi/Antracol_WP_70/

Sto posto neće biti ništa ali ako kažu u upustvu...

irel - D

Formulacija: EC (Koncentrat za emulziju (Emulsifiable concentrat))
Količina djelatne tvari u %: 5,0 + 50,0 cipermetrin + klorpirifos etil
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Nemoj mješati baš ako ti nije sila...

Mogućnost miješanja

* bez prethodne provjere se ne preporučuje miješanje sa EC sredstvima, jer može izazvati rubnu palež lišća,

Formulacija: EC (Koncentrat za emulziju (Emulsifiable concentrat))
Količina djelatne tvari u %: 5,0 + 50,0 cipermetrin + klorpirifos etil

Oprskao sinoć Antractol+ Pirel-D ,a to što piše WP na svakom sredstvu piše da se nemješa s EC sredstvima,vidimo rezultate za 2-3 dana:|
 

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
Oprskao sinoć Antractol+ Pirel-D ,a to što piše WP na svakom sredstvu piše da se nemješa s EC sredstvima,vidimo rezultate za 2-3 dana:|
Wp nema veze s mješanjem ! Mješanje ovisi o aktivnoj tvari sredstva a Wp znači da je sredstvo močivi prah a Wg da je sredstvo u granulama. Pozzzzz
 

Najnoviji postovi

Na vrh