• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
predajem se:prayer:

svake godine sve manje znam o rezidbi:rolleyess:

Nemoj se predavati to nije dobro ja stavim slike krušaka sorta ima oznaku rasta 4,možeš misliti kako raste ja sam posadio 75cm jednu od druge skoro kao kukuruz (dobio viška sadnica pa da nepropadne)slike većeras:shock:
Kontam ti dobro rekao malo više rada oko njih i sve 5.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304


Uploaded with ImageShack.us

Priznajem u startu da sam dobrim dijelom sam kriv (nedostatak vremena , novca, iskustva i znanja i naravno onog "ma valjda neće") ali kombinacija svega ovoga navedenog i onog ludačkog vremena proljetos je puno ovakvih i još gorih slučaja. Da napomenem da sam dvaput ispravljao u roku 7 dana, jedanput ručno a drugi put polumehanizirano i za treći put više nisam imao snage i vremena.
Trenutno mi jedan lik pravi stupiće cca 120 cm, bagrem, jasen ...
Zanima me kad bi bilo najbolje ići u zabijanje tih stupića jer najvjerojatnije moraju biti blizu višnji .
Imam kući klupko špage, manile što bi se staroverski reklo imam i ove nove plastične pa neznam šta bi bilo najbolje za vezanje. Možda nešto treće?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Malo ti je stupić 120 cm. Bolje da je kolac 170 - 180 cm. Vežeš osmicu na dva mjesta dole i gore. Odmakni se od stabla cca 10 cm i zabi, korijen će malo patiti ali hajd.
Poz
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Ma nisu sve ovkve u gornjem kraju povijene, većina je u donjem.
Znam da vežem u osmici ali čime bi to bilo najbolje. Vidio sam da neki to rade i onom jakom plastičnom trakom za uvezivanje paketa, paleta tereta:confused:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Evo slikica kruške stara 3god i 2mj,Avranuška 100kom viška iskoristio ovako 75cm udaljeno:

 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja bi se usudio neke sorte šljiva staviti na 1,25 m, ali ovo tvoje je dobro ispalo :) Mada ima tu koja grana za izvaditi ;)
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Ma nisu sve ovkve u gornjem kraju povijene, većina je u donjem.
Znam da vežem u osmici ali čime bi to bilo najbolje. Vidio sam da neki to rade i onom jakom plastičnom trakom za uvezivanje paketa, paleta tereta:confused:
možeš i špagom za baliranje,ona plava kako ti je Kontam pojasnio,biće dovoljno i ona visina kolčića samo da se isprave,a lijepo su procvale:partyman:
ali ima monilije na krajevima desno
 
M

m123

Guest
da pitam, pošto ne znam, monilija, jel se manifestuje kao suva crvenkasta grančica na stablu??? na par sadnica koje ne izgledaju loše imam par grančica, koje su kao osušene, a kora im malo vuče na crveno? šta se radi sa tim granama?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
da pitam, pošto ne znam, monilija, jel se manifestuje kao suva crvenkasta grančica na stablu??? na par sadnica koje ne izgledaju loše imam par grančica, koje su kao osušene, a kora im malo vuče na crveno? šta se radi sa tim granama?

sve suho reži
inače na presjeku možeš vidjeti dali je monilija ušla u drvo( nešto kao smeđa točka bliže kori)
ako je vidiš, reži dok god je vidiš, pa i ako treba odrezat cijelu granu
 
M

m123

Guest
hvala ti, još sam davno mislio pitati šta je to, mogao sam davno sve odstraniti, ali nisam znao, nadam se da neću zakasniti za koji dan dok uhavatim vremena da odem to srediti.
još sam zelen, moram ja još svašta naučiti, sreća pa imam vas
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
hvala ti, još sam davno mislio pitati šta je to, mogao sam davno sve odstraniti, ali nisam znao, nadam se da neću zakasniti za koji dan dok uhavatim vremena da odem to srediti.
još sam zelen, moram ja još svašta naučiti, sreća pa imam vas

nemora biti monilija,velika vjerovatnost je da se smrzla,pogotovo ako je tanka grančica. ali i tako je trebaš odstraniti pa bolje ne riskirati,ali to moraš napraviti koliko je grana suha još 20cm zdrave moraš odrezati,ako me razumiješ.
 
M

m123

Guest
može i to biti, primjetio sam da su sve te koje su suve da su jako tanke, a rezaću ih čim prije, hvala na savjetu
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
može i to biti, primjetio sam da su sve te koje su suve da su jako tanke, a rezaću ih čim prije, hvala na savjetu

ja vjerujem 99 posto da je to od hladnoće,probaj jednu ostaviti pa prati jel se suši dalje,a ostale odreži kako sam ti rekao.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
kakva lijepa trava, a di su kruške???:rolfer:

E te su ocvale prije 10 dana kasnija sorta,a nema ih baš ove god jer sam lane sve povijao,posla samo 3 dana na 2 reda:shock:
Ja ti prvo izgradim drvo onda rod teram do jaja,a što kontam kaže mora tu ići još dosta drveta van ali samo neka rastu da odeblja deblo,i sredim visinu zacrtanu a onda samo rod:p
 
M

m123

Guest
oću, ajd baš ću pogledati i pratiti pa ću te obavijestiti.
i ja se nadam da je promjrzla, ne treba mi bolest :)
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Evo sam i cijepio tridesetak jabuka, zasada čini se dobro tjera.

URL=http://img64.imageshack.us/i/cijep.jpg/]
cijep.jpg
[/URL]
 

Najnoviji postovi

Na vrh