• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
jedan mali savjet ako može.

imam na pojedinim stablima nekakve lišajeve ( kao mahovina, žute i srebrne boje ). u donjim dijelovima. kako to skinuti? fizički rukim ili nekakvim sredstvom ( možda bakar + b.ulje, ili tekuči sumpor ) ili ih jednostavno prekrečiti!

da li je to znak nekakve slabosti voćke, i nešto drugo? nema ih puno takvih!!

nitko nije komentirao tekući sumpor kao zaštitu!
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
jedan mali savjet ako može.

imam na pojedinim stablima nekakve lišajeve ( kao mahovina, žute i srebrne boje ). u donjim dijelovima. kako to skinuti? fizički rukim ili nekakvim sredstvom ( možda bakar + b.ulje, ili tekuči sumpor ) ili ih jednostavno prekrečiti!

da li je to znak nekakve slabosti voćke, i nešto drugo? nema ih puno takvih!!

nitko nije komentirao tekući sumpor kao zaštitu!

Ovo dolje malo ostruži s nečim pa premaži s kombinacijom vapno, sumpor i sol, ima negdje tu na ovoj temi pišu omjeri. Inače ja sam jednom koristio tekući sumpor za špricanje, ne sjećam se što je bilo u pitanju, uglavnom bio je manji omjer uz neko drugo sredstvo.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kod mene ko da se cvatnja u većem dijelu bliži kraju, zlatni delišes je kasnije krenuo, jel mi vrijedi špricat mankozebom ukoliko nema kiše, išao bih ovih dana pri kraju cvatnje ošpricat s mankozeb+karate ?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Kod mene ko da se cvatnja u većem dijelu bliži kraju, zlatni delišes je kasnije krenuo, jel mi vrijedi špricat mankozebom ukoliko nema kiše, išao bih ovih dana pri kraju cvatnje ošpricat s mankozeb+karate ?

Nemoj ništa prskati (samo ako je sila) jabuka z.delišes i jonagold su u punoj cvatnji to ti je normalno idared pri kraju ali je potreban za oprašivanje.
Pčelice oprašuju i molim Vas da to cjenite ima ih 50% manje nego lane,razvoj bolesti ti sada nije velik jer nema oborina tamo u subotu izvrši zaštitu ali koristi preventivni fungicid(mankozeb)+fungicid protiv pepelnice to ti je važno poslje cvatnje + karate(insekti) prati crv.pauka pa poslje Uskrsa prskaj akaricidom:supz:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Nemoj ništa prskati (samo ako je sila) jabuka z.delišes i jonagold su u punoj cvatnji to ti je normalno idared pri kraju ali je potreban za oprašivanje.
Pčelice oprašuju i molim Vas da to cjenite ima ih 50% manje nego lane,razvoj bolesti ti sada nije velik jer nema oborina tamo u subotu izvrši zaštitu ali koristi preventivni fungicid(mankozeb)+fungicid protiv pepelnice to ti je važno poslje cvatnje + karate(insekti) prati crv.pauka pa poslje Uskrsa prskaj akaricidom:supz:

Ok, nije mi sila špricat jer cvjetara nema, a ne vidim ni neke druge štete, imam Baycora on je za pepelnicu dobar čini mi se pa ću dodat mankozebu i karateu.
 
M

m123

Guest
ja vjerujem 99 posto da je to od hladnoće,probaj jednu ostaviti pa prati jel se suši dalje,a ostale odreži kako sam ti rekao.

juče sam rezao suve grančice, mislim da nije bolest, pogotovo što je skoro svaka imala neko oštećenje, vjerovatno prilikom transporta prije sadnje, tako da je hladnoća uradila svoje, sve sam ih skresao :)
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
juče sam rezao suve grančice, mislim da nije bolest, pogotovo što je skoro svaka imala neko oštećenje, vjerovatno prilikom transporta prije sadnje, tako da je hladnoća uradila svoje, sve sam ih skresao :)

ako je to friško sađeno obavezno reži
 
M

m123

Guest
bila jesenja sadnja, a već sam ih sve riješio, tako da se sada više ništa ne može uraditi za sada.
hvala, do sledećeg pitanja
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Malo cvatnje jabuke ocjena čista 5-ica,ujedno malčanje jako zaraslo:oops:





Uhvatio me sumrak pa malo lošije slikice.
 
M

m123

Guest
stihl fs 350 - ko ga izmisli, ruke mu se pozlatile, ja svoj predao na servis, čekam ga kao malo dijete igračku, samo da navalim na posao, mašina je nema šta.
svaka čast, baš ti fino izgledaju jabuke, skidam kapu
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
jel netko prskao MEGAGRINOM, i gdje se može nabaviti i po kojim cijenama?

malo sam razgovarao sa nekoliko voćara i povrčara i ne mogu ga nahvaliti! navodno se sad zove FITOLIFE!
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
stihl fs 350 - ko ga izmisli, ruke mu se pozlatile, ja svoj predao na servis, čekam ga kao malo dijete igračku, samo da navalim na posao, mašina je nema šta.
svaka čast, baš ti fino izgledaju jabuke, skidam kapu

Koliko dana treba s flaksericom da se to pokosi, kod mene to između redova većinom cidokorom špricaju.
 
M

m123

Guest
ma koliko treba, ide to brzo, kad je ovako fino pokošeno okolo, ako nije previše široka traka trave, možeš kositi korakom, hodaš normalnim korakom, malo više je pržiš po gasu i to ide kao ludo
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
a ovo uz vocke gdje se vidi zemlja obradjujes jos sa necim osim malcera?

To nije zemlja to je stajnjak premalčan usitnjen pa izgleda kao zemlja:D
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
stihl fs 350 - ko ga izmisli, ruke mu se pozlatile, ja svoj predao na servis, čekam ga kao malo dijete igračku, samo da navalim na posao, mašina je nema šta.
svaka čast, baš ti fino izgledaju jabuke, skidam kapu

Moj je star 6 god spržim 200lit goriva godišnje i do sada ništa,najjbolji je samo mjenjam filtere kada pokosim između 2 he i stihl ulje obavezno nikakvo drugo i to je to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh