• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Nove sorte ljepog izgleda,okusa i bla bla,npr.lisne uši su uvezene u gajbama iz San Josea druge godine pošast ljudi nikada vidjeli niti znali za lisnu uš,isto tako krimpirova zlatica došla uvozom iz SAD-a dr.god pošast sve je to bilo 50-60 god.
Povjest se nastavlja a kuće koje proizvode pesticide trljaju ruke i biti će dok je svijeta i vjeka,tako ti je to moj prijatelju:rolfer:

Meni se čini da se neki štetnici i namjerno proizvode i uvoze, inače kod mene još cvjetara nema, vidio sam tek jednog ove godine, pčele rade do kasno tako da ću odgodit špricanje na kraj cvatnje ukoliko neće biti nagla potreba.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
4,5 x 2,5. 5 bara, 3 dizne, bez ventilatora, prskam smo jednu stranu reda, približim se maksimalno vočki i okupam joj stablo a na cvijet i list samo dotakne škropivo. Potrošnja vode je ispod 150 l. Red dužine 170 m 11 redova. 1000 okretaja 1 brza ferac. Kod jedne sorte malo dignem prskalicu na hidraulici, dok kod ovakih
69262416.jpg

samo spustim i bude ošpricana...
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
što mislite o dodavanju tekućeg sumpora u sredstva! jel to dobro? konc cca 1%
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
CRVENO ULJE

KOMBINIRANI INSEKTO-AKARO-FUNGICID

Aktivna tvar: bakar (iz bakrenog oksida).......................100 g/l

rafinirano parafinsko mineralno ulje..........550 g/l


BIJELO ULJE

KONTAKTNI INSEKTICID I AKARICID

Aktivna tvar: rafinirano mineralno ulje ......................80 %

Formulacija: tekući uljni koncentrat za emulziju

Jel zna netko sastav bijelog i crvenog ulja, možda bi se tu dalo nešto iskemijat u kućnoj radinosti, cijene su otišle previsoko, a za očekivati je još veće nagodinu.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Jel zna netko sastav bijelog i crvenog ulja, možda bi se tu dalo nešto iskemijat u kućnoj radinosti, cijene su otišle previsoko, a za očekivati je još veće nagodinu.

Neznam za kemijanje pun kufer mi je cijele vegetacije crveno ulje 44kn,bijelo ulje 56kn neko tu nekoga zaj....a:?:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
možda da se udružimo i naručimo bačvu 200 l bijelog ulja,cca 25 kn l,a kao okvašivač super
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
možda da se udružimo i naručimo bačvu 200 l bijelog ulja,cca 25 kn l,a kao okvašivač super

E,ova ti je pametna,što se mene tiče može :p
Predveće oprskao jabuke ni daška vjetra:lol:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
dane to je potpuno druga situacija
ti zapravo smanjuješ količinu škropiva i to na način da ti brzina, tlak i dizne ostaju iste samo recimo neprskaš sa 2x6 dizni več prskaš sa 2x 3 dizne, jer ako je mladi vočnjak pretpostavljam da je upola niži od odraslog tako da i koristiš samo pola dizni

i ne, u tom slučaju ako smanjuješ količinu vode ne povečavaš dozu sa 1,2 na 2,4kg, več doza ostaje ista a koncentracija automatski se povečava zato što si smanjio vodu
a kad prskaš mladi vočnjak smanjuješ količinu vode ali i dozu na 0,6kg, samo zato da bi kocentracija opet ostala ista

tako i radim,samo kažem da tu ima dosta nejasnoća oko tih prskanja,ali bitno da stvari funkcioniraju,znači da nefulamo puno.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Mislim da dok se rade podloge u labosima izbacuju im imunološki gen. Slično kad košticu lubenice zarežeš u čošku da kad izraste i sazri, bude bez sjemenki. Kodovi su joj u korijenu, vjerovatno prtljaju sa djelovima korijena. No polako odgonetnit će se to ;)

daj mi objasni to sa lubenicom,gdje zarežeš,kada?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
4,5 x 2,5. 5 bara, 3 dizne, bez ventilatora, prskam smo jednu stranu reda, približim se maksimalno vočki i okupam joj stablo a na cvijet i list samo dotakne škropivo. Potrošnja vode je ispod 150 l. Red dužine 170 m 11 redova. 1000 okretaja 1 brza ferac. Kod jedne sorte malo dignem prskalicu na hidraulici,

a to je u biti prskanje a ne rasprskivanje
što tako mali razmak, koja je to sorta i podloga, ili je to ono vadi svaku drugu?
ok to je mladi vočnjak tu se neisplati normalno prskanje, tako sam i sam radio
jedino možda jedna napomena, probaj malo upaliti ventilator, bolje je(ja imam okrugli) jer kad ga upalim dođe do kruženja zraka tako da iako prolazim samo s jedne strane vočke maglica obiđe nekoliko krugova oko vočke i bude oprskana sa svih strana
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Predveće oprskao jabuke ni daška vjetra:lol:

i kod mene isto
kad sam oko 17h skužio da je vjetar napokon stao , zajašio traktor i sad sam maloprije završio:weedman:
rezultat zadovoljavajući 3kj vočnjaka oprskana cidokorom
i jedan mladi nasad šljive 1,5kj oprskano cros+astro
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
a to je u biti prskanje a ne rasprskivanje
što tako mali razmak, koja je to sorta i podloga, ili je to ono vadi svaku drugu?
ok to je mladi vočnjak tu se neisplati normalno prskanje, tako sam i sam radio
jedino možda jedna napomena, probaj malo upaliti ventilator, bolje je(ja imam okrugli) jer kad ga upalim dođe do kruženja zraka tako da iako prolazim samo s jedne strane vočke maglica obiđe nekoliko krugova oko vočke i bude oprskana sa svih strana

Ako piri jači vjetar i ti s voćkama kao i ja budemo okupani:mrgreen:jer nemamo kvalitetnu kabinu:rolleyess:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
daj mi objasni to sa lubenicom,gdje zarežeš,kada?

Pokušat ću naći sliku i članak pa ti postam u temi lubenice.

Ilegalac nema šanse da vadim svaku drugu :) Rezidba mi u malom prstu ne sekiram se ja, a sve stignem sam orezati tak da... A i dvije sorte su pitome, dvije su jablani, njih su obuzdati dok prođe radna karneca što sam jučer prskao.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ilegalac nema šanse da vadim svaku drugu :) Rezidba mi u malom prstu ne sekiram se ja, a sve stignem sam orezati tak da... A i dvije sorte su pitome, dvije su jablani, njih su obuzdati dok prođe radna karneca što sam jučer prskao.

ako sam razumio to su stolne sorte, vjerojatno rane, ali muči me kako češ ih obuzdati , nznam podlogu

ja sam na jednom mjestu, (višak posadio )na razmak 5x2 (2007godina) tek toliko da vidim kako bi izgledalo, vjeruj mi da mi sad več izgleda pregusto
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
ako sam razumio to su stolne sorte, vjerojatno rane, ali muči me kako češ ih obuzdati , nznam podlogu

ja sam na jednom mjestu, (višak posadio )na razmak 5x2 (2007godina) tek toliko da vidim kako bi izgledalo, vjeruj mi da mi sad več izgleda pregusto

Vjerujem ti, zato ja odbacujem talijansku ikebana rezidbu što svi predavači primjenjuju i pokazuju u pokaznim rezidbama. Ja idem na logičku 1+1=2, rovašenje, savijanje grana, metle i ostalo, forsam opterećenje i razgranatost, kod šljive nije važna obojenost ;)

Stolne su sorte da.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Vjerujem ti, zato ja odbacujem talijansku ikebana rezidbu što svi predavači primjenjuju i pokazuju u pokaznim rezidbama. Ja idem na logičku 1+1=2, rovašenje, savijanje grana, metle i ostalo, forsam opterećenje i razgranatost, kod šljive nije važna obojenost ;)

Stolne su sorte da.

predajem se:prayer:

svake godine sve manje znam o rezidbi:rolleyess:
 

Najnoviji postovi

Na vrh