• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Welger AP 45

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Pozdrav svima, imam problema sa balirkom welger ap 45, a htjeo bih ju dotjerat malo u red prije početka sezone (baliranja). Problem je u tome što mi ne veže. Jedna strana ne sveže 5 od 100, a druga strana sveže SAMO 5 od 100. Ako netko zna u čemu je problem nek mi javi, il ako netko ima majstora koji se dobro razumi u balirke (u okolici karlovačke županije) nek napiše ovdje njegov broj.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Re: Welger ap 45

Pozdrav svima, imam problema sa balirkom welger ap 45, a htjeo bih ju dotjerat malo u red prije početka sezone (baliranja). Problem je u tome što mi ne veže. Jedna strana ne sveže 5 od 100, a druga strana sveže SAMO 5 od 100. Ako netko zna u čemu je problem nek mi javi, il ako netko ima majstora koji se dobro razumi u balirke (u okolici karlovačke županije) nek napiše ovdje njegov broj.

Mozda joj ne odgovara tip spage s kojom veze.. kakvu spagu koristis?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Welger ap 45

srediti vezace .nisam strucnjak za to ali sam malo pratio na odzackoj i klasovoj presi a one su zeznute za to. imaju petljaci i vezaci i jos neke drangulije u sklopu .izmedju vezaca i ispod ploce poveca se luft pa kad vezuje nemoze da stisne kanap dovoljno pa neveze.to nemoze svak da radi nego ko ima dobrog iskustva da pokusa obraditi ili postelovati. ako ne zamena delova.toliko ti mogu pomoci
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Re: Welger ap 45

Pozdrav svima, imam problema sa balirkom welger ap 45, a htjeo bih ju dotjerat malo u red prije početka sezone (baliranja). Problem je u tome što mi ne veže. Jedna strana ne sveže 5 od 100, a druga strana sveže SAMO 5 od 100. Ako netko zna u čemu je problem nek mi javi, il ako netko ima majstora koji se dobro razumi u balirke (u okolici karlovačke županije) nek napiše ovdje njegov broj.

U temi balirke za kockaste bale imas kontakt majstora koji voli hodat po terenu al je covjek doktor.

Takodje u toj temi ima nas dosta koji znamo dosta o njima pa pokusaj objasniti malo detaljnije sta ti se desava na presi,dali doslovno neveze ili veze pa potrga spagu,u oba slucaja je moguce stelanje,mozda je koji vijak popustio i to te sekira.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Welger ap 45

Nisu to loše balirke,samo su sporije u radu,ima mali kapacitet,a bale su zakon,lagane ma milina ima bale.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Re: Welger ap 45

Jel ju može 533 vuč? da napravi max oko 1000 bala godišnje
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Welger ap 45

Ima ju susjed i radi sa 539 i s tom balirkom,radi on godišnje i 2000bala ak ne i više ide fergi bez problema
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Welger ap 45

Ovako ja imam ap 42,i radio sam sa ap41 sa istim traktorom,universalom 53ks i osjeti se razlika. 41 ima manji kapacitet,sporija je u radu,ali ako radiš godišnje 1000bala to ti neigra velku ulogu.
Pa nebi pogriješio ako bi ju uzeo,samo ako je u dobrome stanju.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Re: Welger ap 45

Dobra je to balirka i 533 radi bez brige s njom, jedino je malo problem ako nema dvostepeno kvacilo, onda se mora malo paziti prilikom baliranja.. samo gledaj da nemaju previse lufta ove vile gore koje guraju sijeno u tunel.. to je mene zezalo ali sam ove godine to rijesio.. inace ja imam welger ap 45 i tjeram ju sa 539 na 1100 obrtaja motora i ide bez problema, godisnje radim 7, 8 tisuca bala..
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Re: Welger ap 45

Pa vile su najmanji problem u toj prici,zar je to problem piksirat? kupis sipku i napravis nove bolcne i peri deri,sastrane navaris nove čahure ako ima potrebe i vile rjesene u par sati kao nove.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Re: Welger ap 45

Ma gledam uzet nešta, u planu je, pa me zanima neš srednje da bude, welgerice su mi baš zapele za oko, do nekih 14000 kn, da se naći solidna., budem si balirao sjeno za prodaju, tak da i bale budu sličile na neš...,a uslužno sam se nagledao sveg i svačeg i dobro platio...
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Re: Welger ap 45


Odlicna balirka za svoje potrebe,dimenzije bala manje,lakse baratat sa balama a da je spora u radu nije istina,guta ona ljepo i presa dosta tvrdo,ja je imam i nalupao sam 9 tisuca bala ove godine i 1500 slame,teram je sa ursusom 60 konja,moze i slabiji traktor ali onda manja brzina u baliranju sjena.
Vezacni mehanizam ako radi nema razmisljanja,uzimaj,jedino sto je cjena malo prevelika,za te pare kupis rolo-presu. ja sam svoju platio 10000 kn
Sam sam popravljao nedostatke,pa ces imati evo pomoc pri odrzavanju,malo obrati paznju na klip,jer je na daskam,ako su daske poderane cjena odma dolje za 1000 kuna,lanci su 100 eura ako su istegnuti i neleze po zubcanuku pravilno.
toliko za sada,pa probaj pregovarat.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Re: Welger ap 45

Pa vile su najmanji problem u toj prici,zar je to problem piksirat? kupis sipku i napravis nove bolcne i peri deri,sastrane navaris nove čahure ako ima potrebe i vile rjesene u par sati kao nove.

Pikse idu od bronce unutra.. nije problem piksirat ali mi je bilo problem poslije sastaviti jer ih nisam znao tocno ufaziti, a i ono limeno kuciste u koje idu oni fiksni zatvoreni lezaji od vila mi je ispucalo pa je to trebalo po mjeri napraviti.. onda je tu preuzeo majstor..
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Re: Welger ap 45

Vidim ja da je to nauka piksirat,budem ja to vama poslikao kako se to rjesava samo me morate nauciti slike postaviti,i ja sam htio pravit pikse pa mi je majstor odkrio tajnu kako je to najbezbolnije.

A sto se tice faze a gle dok je sve ok dajte si truda pa slozite oznake,to je najlakse a ako i ne nije ni to mudrost kad znas na sta moras propazit.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dadoxtxwelger

Novi član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
5
Re: Welger ap 45

Ovako ja imam ap 42,i radio sam sa ap41 sa istim traktorom,universalom 53ks i osjeti se razlika. 41 ima manji kapacitet,sporija je u radu,ali ako radiš godišnje 1000bala to ti neigra velku ulogu.
Pa nebi pogriješio ako bi ju uzeo,samo ako je u dobrome stanju.

Ja imam welger ap 45 u jednom danu napravim 1000 bala i to sa imt 539
to je zakon stroj i znam ga u dusu
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Re: Welger ap 45

Ako neko ima namjeru da radi usluzno i da prodaje bale moj mu je savjet ap 42. Puno je jednostavnija od ap 41 i 45,a i brza. Imao sam ap 45 i svanulo mi je kad sam je prodao. Sad radim sa ap 42 i ap 52. Ap 52 u kombinaciji sa dong fengom 404 za pola sata izbaci 200 bala tezine oko 18 kg.
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Re: Welger ap 45

Ako neko ima namjeru da radi usluzno i da prodaje bale moj mu je savjet ap 42. Puno je jednostavnija od ap 41 i 45,a i brza. Imao sam ap 45 i svanulo mi je kad sam je prodao. Sad radim sa ap 42 i ap 52. Ap 52 u kombinaciji sa dong fengom 404 za pola sata izbaci 200 bala tezine oko 18 kg.

Odvadite malo, imate otkud :D:
 
Na vrh