• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
a plug to si kupio u prodetu?!
Teg cu rijesiti nekako :D

Da , plug sam kupio skupa sa traktorom , a u osmom mjesecu sam našao , i kupio na njuškalu plug prekretač od tome vinkovića " povoljno " ali nikako ga nisam mogao uštimati da dobro orem i sa jednim i sa drugim ( ljevi , desni ) .
E onda sam desni drezao brusilcim i zavario na nosač od pluga . I sada orem sa njim i zadovoljan sam . E sad neznam koliko je ovaj koji sam kupio sa traktorom , ako je ovaj prekretač 8 cola . Ma sutraću uslikati obadva pa ćeš vidjeti .
Koliko je cola tvoj plug?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Evo malo i tarupiranja....

http://www.youtube.com/watch?v=fanjo1M2nmc

Neznam dali se vidi koliki je komad , ali sribao sam ga za pola sata. :supz:

Super. Svaka čast. :finga:
Nego , gdje si nabavil reduktor i koliko je koštal? Koliki je prijenosni odnos reduktora i koju brzinu kardana koristiš?
Ja sam ove godine ozbiljno razmišljal da kupim malčer širine 1 m, ali je zbog financijske situacije. nažalost sve ostalo samo na razmišljanju i informiranu o cijenama. :(
pozz
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Super. Svaka čast. :finga:
Nego , gdje si nabavil reduktor i koliko je koštal? Koliki je prijenosni odnos reduktora i koju brzinu kardana koristiš?
Ja sam ove godine ozbiljno razmišljal da kupim malčer širine 1 m, ali je zbog financijske situacije. nažalost sve ostalo samo na razmišljanju i informiranu o cijenama. :(
pozz

Mislim da je prenos 1=2 ubrzava....
koštao je 200 eura.
druga kardanska; inače imam četiri brzine.
prije dvije godine sam kupio u prodetu onda su imali kolio hočeš ali sad neznam dali imaju.
ako budeš pravio konstrukcija mora biti od punog željeza ja sam dva puta kidao cjevi ali sad više ne puca nigdje jer sam se naučio pameti......:partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa prijatelju Danot evo čitav video pozdrav......



http://www.youtube.com/watch?v=eN1SAnvNhos

bogami lijepo uradjeno , ajde ako nije problem da malo detaljnije slikaš ovaj bansek i staviš slike , ima negdje i tema čini mi se vezana za banseke


nego tek sada pročitah cijelu temu , vidim da ste svi zadovoljni svojim kako neko reče kosookim traktorima
i meni su simpatični ali ipak cijena mi ne dozvoljava da nabavim ovako nešto :(


wuki evo teme o cirkularima , mada je treba preimenovati
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=19246&highlight=brenta
 
Posljednje uređivanje:

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Da , plug sam kupio skupa sa traktorom , a u osmom mjesecu sam našao , i kupio na njuškalu plug prekretač od tome vinkovića " povoljno " ali nikako ga nisam mogao uštimati da dobro orem i sa jednim i sa drugim ( ljevi , desni ) .
E onda sam desni drezao brusilcim i zavario na nosač od pluga . I sada orem sa njim i zadovoljan sam . E sad neznam koliko je ovaj koji sam kupio sa traktorom , ako je ovaj prekretač 8 cola . Ma sutraću uslikati obadva pa ćeš vidjeti .
Koliko je cola tvoj plug?

Evo slike od pluga http://www.njuskalo.hr/image-w450/oprema-obrada-tla/plug-tomo-vinkovic-slika-3349958.jpg
ja mislim da je to 10 :scratch
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Ma i ja mislim da je to 10 cola . Pa ti bi sa takvim plugom mogao puno dublje orati od 15 cm . Naravno ako imaš potrebu .
Evo sa ovim plugom sada orem , a na drugoj slici je plug koji sam kupio sa traktorom




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

plug je za 5 ali i ja bi volio da sam nabavio original iako je i ovaj dobar :supz:
jos malo pa ce slike japanca :D
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Ma i ja mislim da je to 10 cola . Pa ti bi sa takvim plugom mogao puno dublje orati od 15 cm . Naravno ako imaš potrebu .
Evo sa ovim plugom sada orem , a na drugoj slici je plug koji sam kupio sa traktorom




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

jel ovaj prvi koda nešto navarivan ili mi se to čini....:scratch
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ma da ... taj sam plug našao na njuškalu " povoljno " i vidio sam ga samo na slici , i činio mi se o.k. bio je prekretač . Međutim kada sm ga vidio u stvarnosti , ono ručni rad i to loš . :mad: Ali eto uspio sam nešto napraviti i što je najbitnije zadovoljn sam. Sada imam ljevi , sa kojim neznam šta da radim :rolfer:
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
evo jedan video Japanca sa zanimljivom prikolicom :D [YT]http://www.youtube.com/watch?v=28gNW63gqQE[/YT]

pozdrav svima!!!
 
U

USRO

Guest
Vidim na temi nista novoga, ali zato ja imam novosti:)

Neki covac u Zg-u prodaje yamu od 17.5 ks i isao ja gledat to cudo sa mestrom. Cijena nepovoljna ali da dabe ne potezem sa jednog kraja HR na drugi, samo da odprilike vidim o cemu se tu zapravo radi, tj. o kakvom je to "traktoru" rijec.

Bla, bla...nakon sto se malo zapricali, veli covac da je vratio kupljeni malcer sa "traktorom" jerbo mu dizalo prednji kraj ako je isao malo uz breg ho, ho
Ovi mu vratili nofce i veli sve ok, ma da su ga uvjeravali da to nije istina;)

Ukratko, moj dojam, to je "traktor" za kositi travu i frezati ali samo po ravnom. Drugim rijecima, motokultivator na cetri kotaca:gitarist:

Steta, a nekako mi se bas dopao ali trenutno mi bi narasli rogovi da za takvu masinu dam 6,7 iljada jura

poz
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
HTML:
Ukratko, moj dojam, to je "traktor" za kositi travu i frezati ali samo po ravnom. Drugim rijecima, motokultivator na cetri kotaca

Treba i malo upotrijebiti vijuge pa napred objesiti koji uteg po potrebi, pa se taj motokultivator pretvori u tenk. :weedman:
 
U

USRO

Guest
HTML:
Ukratko, moj dojam, to je "traktor" za kositi travu i frezati ali samo po ravnom. Drugim rijecima, motokultivator na cetri kotaca

Treba i malo upotrijebiti vijuge pa napred objesiti koji uteg po potrebi, pa se taj motokultivator pretvori u tenk. :weedman:

Utezi, malcer, gore bik...pitanje je, jel bi onda uopce mogao krenuti i to po ravnome a kamo li uzbreg:cool:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Vidim na temi nista novoga, ali zato ja imam novosti:)

Neki covac u Zg-u prodaje yamu od 17.5 ks i isao ja gledat to cudo sa mestrom. Cijena nepovoljna ali da dabe ne potezem sa jednog kraja HR na drugi, samo da odprilike vidim o cemu se tu zapravo radi, tj. o kakvom je to "traktoru" rijec.

Bla, bla...nakon sto se malo zapricali, veli covac da je vratio kupljeni malcer sa "traktorom" jerbo mu dizalo prednji kraj ako je isao malo uz breg ho, ho
Ovi mu vratili nofce i veli sve ok, ma da su ga uvjeravali da to nije istina;)

Ukratko, moj dojam, to je "traktor" za kositi travu i frezati ali samo po ravnom. Drugim rijecima, motokultivator na cetri kotaca:gitarist:

Steta, a nekako mi se bas dopao ali trenutno mi bi narasli rogovi da za takvu masinu dam 6,7 iljada jura

poz

Paa... moram ti reći da si ti strašan . Na osnovu jedne izjave čovjeka i gledanja u traktor , ti si skužio da je to motokultivator na četiri kotača . Ok , svatko ima pravo na svoje mišljenje .
Pored svih slika koje si mogao vidjeti , video klipova , i svih ostalih komentara ljudi koji već godinama rade na takvim traktorima . Ti više vjeruješ tom jednom čovjeku nego svim ostalim komentarima koje si imao priliku pročitati i vidjeti , kako u ovoj temi , tako i u temi Tomo ili Yanmar .
I sad bi ja trebao opet pisati kako orem i frezam po brdu i velikim strminama .
Što me najviše smeta je to kad me neko uvjerava u nešto što ja radim i znam da je to tako , a on kaže da nije . U ovom slučaju kako sam skužio ti si samo vidio traktor i doneo si takav zaključak .
Da si ti kupio traktor i radio sa njim i poslje to napisao onda ok . Ali ovako rekla kazala neznam šta bi ti reko .
Nego vratio bih se nekoliko postova unazad kada si ti popljuvao firmu Prodet , nazvao ih ciganima , lažljivcima i slično . Onda si mene pitao dali se može spustiti cijena traktora prilikom kupnje , onda si poslje toga tražio da ti daju nekakav popust . Pa si opet rekao da nevjeruješ ni riječi što kažu , nemoj misliti da ja sada tebe optužujem , nego kao što sam i napisao , to su sve bili tvoji komentari . Mada moram reći da nisi bio sam u takvim komentarima .
Ali sada si sam napisao da je čovjek kupio malčer , bio je nezadovojan sa njim i vrato ga nazad a oni mu vratili novce .
Eeee ... pa neznam šta bih sada rekao . Dali to ima igdje da se kupljena stvar vrati , i novci dobiju natrag.
Sada vidim da nije problem u traktoru , nego u tebi , jer ti si napravio sve ono za što si njih optuživao . ( spuštanje cijene , popusti ... ) Ciganska posla ( tako si ti napisao )
Ali sve ove moje tvrdnje se mogu provjeriti u svim tvojim predhodnim postovima .
Fala bogu ima nas puno pa nek ljudi vide i komentiraju .
 
Posljednje uređivanje:

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Ma dajte ljudi sta se natjerujete sa čovijekom koji očito nije vidio sta takvi traktori mogu napraviti,jer da je vidio nebi pricao takve stvari.Svaki je stroj dobar sve zavisi u koju namjenu ce biti koristen.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Danas sam pet sati frezao u voćnjaku pa sam imao vremena razmišljati o Usri i njemu sličnima …..
Ja mislim da je on pametan a mi ludi jer on zna da traktor nije u stanju ništa odraditi kako treba, zato jer ne može nositi priključak težak skoro ko i sam traktor ,
Zato što ne može vući dvije brazde jer je lagan ,
Zato što se rijetko kvari pa je to na sprdnju (iako se svaki stroj pokvari prije ili poslije)
Zato što u lijepoj našoj ne smije biti nešto dobro a da se to ne popljuje i ne omalovaži jer uvijek ima nekih koji su pametni a jer su pametni iskustvo im ne treba………. :scratch
Ma hajde nije sve tako crno … možda sam imao malo previše vremena za razmišljanje a monotonija ubija kad moraš toliko sati sjedit i frezati zatravnjenu površinu i ni jedan puta stati da očistiš frezu …….
Ali ipak je bilo stajanja kad je gazda ponudio u dva navrata da se nazdravi …
..aaa što se mora nije ni teško …. :drinkers:
Nemojte mi zamjerit na otvorenosti …. :rolfer:
Usro živ i zdrav ti meni bio i najbolji stroj izabrao ali dobro otvori oči da te tko ne prevede žednog preko vode…. :finga:

Pozdrav svim forumašima……….. :partyman:

p.s. pozdrav novom forumašu Dare09
 

Najnoviji postovi

Na vrh