• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
nije loše samo me zanima kad ga opteretiš ful kak se ponaša

Isto kao i bilo koji traktor samo što kod japanca uvjek ima još mogučnosti za usitniti prijenos pa je zbog toga u prednosti prema drugima.........
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pozz dečki zanima me stroj za obradu voćnjaka oko 2 hektara znaci košnja frezanje i slično možda atomizer jel se to moze sa yanmarom ili da ostanem na vinkoviću te koju jačinu motora bi preporučili zahvaljujem ?':(:(:(

Isti problem sam i ja imao , bila je tema " Tomo ili Yanmar " u kojoj je bilo cijelo čudo informacija i usporedbi , onda je počela svađa i prepiranje koji je traktor bolji , i slično .... pa je počelo vrijeđane i na kraju smo tu temu zaključali .
Potom je greškom izbrisana , ali nema veze . Vidi da sada opet nebi šiljili zob i kuvali koji je bolji i takve stvari , ja ću ti ukratko napisati moje mišljenje i dojmove o Yanmar traktroima , a za Tomu fino pročitaj u temi Tomo Vinković koja je stvarno ogromna , i prepuna informacija .
Prije svega bih ti savjetovao da neuzimaš traktor ispod 15 ks bez obzira koji bio , od viška konja glava neboli .
E sada neznam dali znaš Yanmar ti je najveći proizvođač motora u svijetu , prave brodske motore , imaju Yanmar bageri i naravno traktori . Recimo u Jonhn Deer traktorima su ti Yanmarovi motori i u još dosta renomirani marki traktora . E sada koje su još prednosti , jako su lagani za upravljanje , jednom rukom motaš bez problema iako nema hidraulike , izuzetno okretni lako ga možeš okrenuti na mjestu odvojenom blokadom zadnjih kotača , mjenjač jako precizan i lagan za mjenjanje brzina . Noviji modeli sve poluge imaju na blatobranu što olakšava penjanje i silazak sa traktora . Motori su jako tihi , pa čak i ovi stariji modeli što imaju dva cilindra , mala potrošnja goriva. Imaju dosta jaku snagu na kardanu , moj od 13 ks ima frezu od 1m . Na novijim modelima još imaš cilindar za plivajući hod , automatsko uključivanje prednje vuče .....

E sad nedostatci su sljedeći : relativno su spori ( max 20 km / h ) , lagani su , ali mislim da bi se to lako moglo riješiti utezima , i po meni njveći problem je cijena . Relativno su skupi , :scratch e sad dugoročno gledano možda i nisu .
Svakako bih ti preporučio , da prije odabira i kupnje probaš obadva traktora , i onda odlučiš .
Ja sam se odlučio za Yanmara i nisam požalio

Ukoliko te još nešto zanima samo pitaj
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Da se nadovežem na tekst od Žutog : ja sam imao TV 818 godinu dana.
Za tih godinu dana sam odradio s njim cca 1000 rdanih sati i sad da ja kažem da taj traktor ne valja bio bih budala ,.
Tomo je dosta težak za svoju veličinu i kome treba takav neće pogriješiti ....

Međutim janmar je prilično lagan ali ima dobre velike ripne pa na taj način nadoknađuje barem donekle težinu , kardan je neovisan od ostalih brzina pa je lako naći pravi omjer u radu kad mu je teško frezanje , tarupiranje itd ........

Ali kad se uzme u obzir za čega ja koristim traktor, janmar mi je puno učinkovitiji....
Kvarove da ne spominjem jer me je tomo ostavio par puta na njivi pa sam ga morao vući kući, dok s janmarom to nisam doživio u ovih 5 -6 godina ........
Moglo bi se sad nadugačko i naširoko ali za sad toliko ,
pozdrav svim forumašima ..........:partyman:
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
da se nadovežem.materijal koji koriste japanci su puno tvrđi i žilaviji nego kod tome i sličnih.čovječe tomici pucaju kućišta mjenjača a da ne govorim za ostalo.
zar nakon tolko godna proizvodnje kopije pasqualija nisu bili u stanju konstruirati kvaliteniji mjenjač sa boljim omjerom brzina........što reć dalje,TV je pojelo vrijeme i danas je bilo koji kinez kvaliteniji od TV:supz:
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
jasno da radi bez napora kad uzimaš trečinu malčerovog zahvata,probaj to u zelenoj šikari

Ako nisi vidia traktor kako radi i sto sve moze nemoj bez veze komentirati:!:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
da se nadovežem.materijal koji koriste japanci su puno tvrđi i žilaviji nego kod tome i sličnih.čovječe tomici pucaju kućišta mjenjača a da ne govorim za ostalo.
zar nakon tolko godna proizvodnje kopije pasqualija nisu bili u stanju konstruirati kvaliteniji mjenjač sa boljim omjerom brzina........što reć dalje,TV je pojelo vrijeme i danas je bilo koji kinez kvaliteniji od TV:supz:

Hajde Neretvanine nemoj pretjerivati Kinezi stvar naprave da izgleda lijepo ali kvaliteta je neka druga prića ..
A nije se ni jedan tomo pokvario sam od sebe
zato što je bio u garaži, nego zato što je tjeran koliko može i nemože ....

Da tomo ima barem približne mogučnosti kao janmar svi bi mi prije kupili domaći proizvod nego neki iz dalekog Japana 8) :finga:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
da se nadovežem.materijal koji koriste japanci su puno tvrđi i žilaviji nego kod tome i sličnih.čovječe tomici pucaju kućišta mjenjača a da ne govorim za ostalo.
zar nakon tolko godna proizvodnje kopije pasqualija nisu bili u stanju konstruirati kvaliteniji mjenjač sa boljim omjerom brzina........što reć dalje,TV je pojelo vrijeme i danas je bilo koji kinez kvaliteniji od TV:supz:

Vidim ja tu rasprava krenula nakaj TV?
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Vidim ja tu rasprava krenula nakaj TV?

Ma vidi nije problem u raspravi , i realnim , i dobronamjrnim kometarima i iskustvima . Iskreno rečeno nebih htjeo , a ni volio , da se opet zakomplicira zagužva , i onda počne sa vrijeđanjemi . I kome , i čemu to onda služi ( koristi ) Osobito me smeta kada pojedinci koji nisu ni vidjeli određeni traktor započnu raspravu tipa " čuo sam od jednog čovjeka " .... " rekao mi je jedan prijatelj , da je bio sa čovjekom koji ima takav traktor pa mu je on rekao ...." "od mog susjeda prijatelja komšija , isto je pričao za taj traktor " .... i slični komentari.
Po mom mišljenju postoje dvije vrste traktora ato su " oni koji su se pokvarili , i oni koji će se pokvariti " . E sad samo je razlika između te dvije vrste , da se jedni kvare više , a jedni manje .
Ovo što je Wuki napisao za Tomu potpisujem u potpunosti . Pa nije se ni jedan Tomo pokvario zato što je stajao u garaži , ili što se netko sa njim samo vozao po selu . Nego što se radi sa njim ono što se može , ali i često puta i ono što nemože . I naravno onda je reakcije sljedće " traktor ništa nevalja , jeb...a onaj koga je napravio , i slični komentari svima nama poznati kad se nešto pokvari . Svaki stroj koji se redovito održava , i pazi se na njega , da se radi smo ono što je predviđeno sigurno će dugo i dobro raditi .
 
G

GROF

Guest
Da se nadovežem na tekst od Žutog : ja sam imao TV 818 godinu dana.
Za tih godinu dana sam odradio s njim cca 1000 rdanih sati i sad da ja kažem da taj traktor ne valja bio bih budala ,.
Tomo je dosta težak za svoju veličinu i kome treba takav neće pogriješiti ....

Međutim janmar je prilično lagan ali ima dobre velike ripne pa na taj način nadoknađuje barem donekle težinu , kardan je neovisan od ostalih brzina pa je lako naći pravi omjer u radu kad mu je teško frezanje , tarupiranje itd ........

Ali kad se uzme u obzir za čega ja koristim traktor, janmar mi je puno učinkovitiji....
Kvarove da ne spominjem jer me je tomo ostavio par puta na njivi pa sam ga morao vući kući, dok s janmarom to nisam doživio u ovih 5 -6 godina ........
Moglo bi se sad nadugačko i naširoko ali za sad toliko ,
pozdrav svim forumašima ..........:partyman:

., forumašu wwuki5!., potpisujem u cijelosti!

., lipi Vam pozdrav dragi moji forumaši!., čitamo se ...
 
G

GROF

Guest
Ma vidi nije problem u raspravi , i realnim , i dobronamjrnim kometarima i iskustvima . Iskreno rečeno nebih htjeo , a ni volio , da se opet zakomplicira zagužva , i onda počne sa vrijeđanjemi . I kome , i čemu to onda služi ( koristi ) Osobito me smeta kada pojedinci koji nisu ni vidjeli određeni traktor započnu raspravu tipa " čuo sam od jednog čovjeka " .... " rekao mi je jedan prijatelj , da je bio sa čovjekom koji ima takav traktor pa mu je on rekao ...." "od mog susjeda prijatelja komšija , isto je pričao za taj traktor " .... i slični komentari.
Po mom mišljenju postoje dvije vrste traktora ato su " oni koji su se pokvarili , i oni koji će se pokvariti " . E sad samo je razlika između te dvije vrste , da se jedni kvare više , a jedni manje .
Ovo što je Wuki napisao za Tomu potpisujem u potpunosti . Pa nije se ni jedan Tomo pokvario zato što je stajao u garaži , ili što se netko sa njim samo vozao po selu . Nego što se radi sa njim ono što se može , ali i često puta i ono što nemože . I naravno onda je reakcije sljedće " traktor ništa nevalja , jeb...a onaj koga je napravio , i slični komentari svima nama poznati kad se nešto pokvari . Svaki stroj koji se redovito održava , i pazi se na njega , da se radi smo ono što je predviđeno sigurno će dugo i dobro raditi .

., lipi pozdrav mome dragom čoviku i forumskome prijatelju! Žuti!!!

., potpisujem u cijelosti!., aj Bog!., čitamo se ... :prayer:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Zuti, slazem se potpuno
Ja sam 14 posta napisao u ova tema i niti jedan nije negativan.
Problem je najvise o tome sta NI (neznam dali i ti) koi imamo mali traktorcici zelimo da dokazemo na oni sa veci traktori da nasi makini nista ne zaotanuvaju od nivni;), vucemo drva, cupamo drva, vozimo veliki tereti snjima:madmana:, maltretiramo traktori, istina ali tako je. Ni jludi smo bezobrazni,neznam sta je finta o tome, ali tako je.
Neznam dal si video pre par dana onaj video sta sam postavio u tema TV kad tv vuce drva, ljepo je za videti ali to je za mnogo veci traktor. I na kraja nesto se pokida, polomi i kriv ni je nama traktor. :supris:
Pozdrav:partyman:
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
oprostite sto sam bio pre kritican.steta sto hrvatska pamet nije konstruirala kvalitetniji mjenjac pa makar kopirali od goldonija.da tv ima bolji mjenjac bio bi odlican
 
J

jopo

Guest
evo ja i vedraniko se malo zaigrali noćas do 2.15
 

Prilozi

  • DSC00903.jpg
    DSC00903.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 322
G

GROF

Guest
oprostite sto sam bio pre kritican.steta sto hrvatska pamet nije konstruirala kvalitetniji mjenjac pa makar kopirali od goldonija.da tv ima bolji mjenjac bio bi odlican


., poštovanje forumašu neretvanine!!!., sa predivne doline NERETVE!!!

., ma sve je peti!, sve je u redu!., dobra kritika je uvik dobra na pravome mestu i u pravo vrime!., ali kako kaže naš stari narod!?, kako je zapisano u Svetome Pismu!?., najprije moramo sebe pogljedat, moramo sebe očistit, moramo oprostit!, da bi nam bilo oprošćeno!,...
., evo recimo JA!., ja nis u stanju niš dobro napravit, po rodjenju sam šeprtlja, vakov i onakov., a još volim prigovarat., :mrgreen: ...
., tako da se i sa tobom slažem u cijelosti!., ALI., uvik taj jeb..i ALI!, očito i sigurno ovi naši TO nisu mogli odradit kako treba???!., e sad :madmana:
., mi smo ovde., ajmo MI nešto napravit konstruktivno!, ALI bez KOPIJE - PRESLIKE - KRADJE - ŠABLONE - ..., tome ko tome!, tehnologija stara oko 40 godin!., ajmo mi sada sa svom mogućom i nemogućom tehnikom; preciznom kompijuterskom elektronikom!, nacrtat, napravit, izboljšat,... nešto ne dobro!, već ODLIČNO i ponudit narodu i svitu!!!., nekićedu reć - kazat!, lako je bilo onda!., evo ja mislim da je puno lakše sada!!!., toliki telefoni, informacije, saznanja i spoznaje o svemu i svačemu, tolike završene škole i nauci, ma svi odreda smo sada inžinjeri, kovači, varioci, lakireri, doktori bez diplome!!!...

., VAMA SVIMA SKUPA KI IMATE TE I TAKOVE MALE TRAKTORIĆE YAPANERE!!!., SRETNO VAM!., ma i vami svima skupa!., skidam KAPU!, onu PRAVU!, onu LIČKU!!!., aj Bog!., čitamo se ...
 
J

jopo

Guest
ma nije mi jasno.:scratch
vedraniko je kupia jamia da bi rastavia pa ponovno sastavia ili :D :supz:

ma ne u pitanju je "restauracija" ovog old timera:mrgreen::mrgreen:
kompletna obnova
evo bilo lipo vrime danas pa mi napravili puno posla
 

Prilozi

  • DSC00915.jpg
    DSC00915.jpg
    83.7 KB · Pregleda: 295
  • DSC00918.jpg
    DSC00918.jpg
    83 KB · Pregleda: 269
  • DSC00923.jpg
    DSC00923.jpg
    83.7 KB · Pregleda: 264
  • DSC00925.jpg
    DSC00925.jpg
    78.5 KB · Pregleda: 244
J

jopo

Guest
evi i felge i pitanje.znači li na ovoj drugoj slici oznaka 13 ps da 1300 ipak ima 13 konja?

moj stari na šprici odradio vrhunski :prayer::prayer::supz:sve ispalo odlično čim se osuši krećemo sa sastavljanjem
šaljemo slike čim ih pošaljemo:mrgreen::mrgreen:
bude li viška djelova javit ćemo se :mrgreen:
 

Prilozi

  • DSC00926.jpg
    DSC00926.jpg
    77.5 KB · Pregleda: 229
  • DSC00913.jpg
    DSC00913.jpg
    79 KB · Pregleda: 229
Posljednje uređivanje:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
evi i felge i pitanje.znači li na ovoj drugoj slici oznaka 13 ps da 1300 ipak ima 13 konja?

moj stari na šprici odradio vrhunski :prayer::prayer::supz:sve ispalo odlično čim se osuši krećemo sa sastavljanjem
šaljemo slike čim ih pošaljemo:mrgreen::mrgreen:
bude li viška djelova javit ćemo se :mrgreen:

Nema šta prava radionica , sa pravim majstorima svaka čast :prayer: . Što se tiče viška dijelova , ( ako bude ) samo ih pošaljite meni :rolfer:

E sad to dali je 13 ks , ili je 13 kw .... već je bilo rasprave . Ja sm traktor registrirao kao 10 kw , ili 13 ks . Ist takvi podatci su ti i na onome linku koji sam postavio gdije se porodaje takav novi traktor evo pa vidi


http://hr.bau-portal.com/verkauf/_92_70012066.php

Isti takvi podatci su ti i na onim stranicama koje sam stavljao od prodvača traktora iz Mađarske . Evo i to možeš vidjeti
http://www.keletagro.hu/index.php?ln=en&cat=tra&sub=2&id=0

A recimo na stranicamo o Yanmaru iz Amerike je skroz drugačije , tamo piše da je YM 1300D , ubiti traktor od 16 ks odnosno 13 kw , evo i to možeš vidjeti http://www.best-used-tractors.com/yanmar_models.html

Moje osobno mišljenje je da je 13 ks , e sad neznam dali bi se to moglo nekako izračunati .


Evo sad mi pade napamet ... najbolje bi bilo da nađemo nakakvog japanca pa da nam to sve prevede
 

Najnoviji postovi

Na vrh