• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ma nije ona prazna u njoj ti bude gorivo, ma valjda radi paljenja, grijaća , nisam siguran kod mene su noviji pa je malo drugačije dok Žuti ima tu posudicu
.....

Nemam ja tu posudicu , nego moj traktor ....:rolfer: , moja posudica je puno veća :rolfer::rolfer:
 

vedraniko

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
49
Gde ide crijevo od ta posudica?
Ako ide na usisna grana zraka, to je onda za grejaca, olaksano palenje kad je hladno.

Danot, mislim da si u pravu, jer ovako nema nikakvu funkciju...hvala i pozdrav!
 
J

jopo

Guest
Nemam ja tu posudicu , nego moj traktor ....:rolfer: , moja posudica je puno veća :rolfer::rolfer:

i u nju se uliva rakija radi boljeg paljenja zimi:rolfer:
a crevo iz tu posudicu ide uglavnom u wc školjku:rolfer::rolfer:

malo šale.... valjda se niko ne ljuti:gitarist:
 
J

jopo

Guest
evo pitanje. može li ovo bit problem i ako može zna li itko rješenje?
 

Prilozi

  • DSC00920.jpg
    DSC00920.jpg
    83.7 KB · Pregleda: 230

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
i u nju se uliva rakija radi boljeg paljenja zimi:rolfer:
a crevo iz tu posudicu ide uglavnom u wc školjku:rolfer::rolfer:

malo šale.... valjda se niko ne ljuti:gitarist:

Pa neznam da neko na traktoru ima wc školjku :toimonster: , kada si na traktoru , iz tog crijeva šišaš gdije ti je najbliže , samo da te netko nevidi :rolfer::rolfer:

Nema nikakve ljutnje , šale nikad dosta :partyman:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
evo pitanje. može li ovo bit problem i ako može zna li itko rješenje?

Šta hoćeš bio je okrenut naopačke ....
Pa čak i da malo masti šta ima veze ....
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
evo pitanje. može li ovo bit problem i ako može zna li itko rješenje?

Ma to te netreba ništa sekirati , to se i meni zna dogoditi , obično kada orem , onda je traktor nagnut i uključena je prednja vuča , pa iscuri malo ulja . To bi trebao zamjeniti semeringe ( mislim da se tako zove ) , ali s obzirom da ti to neće jako curiti mislim da nema potrebe ništa mjenjati . Nego samo gas i piči
 
Posljednje uređivanje:
J

jopo

Guest
Ma to te netreba ništa sekirati , to se i meni zna dogoditi , obično kada orem , onda je traktor nagnut i uključena je prednja vuča , pa iscuri malo ulja . To bi trebao zamjeniti semeringe ( mislim da se tako zove ) , ali s obzirom da ti to neće jako curiti mislim da nema potrebe ništa mjenjati . Nego samo gas i piči
pa prtpostavljam da je problem taj šta je traktor na sredini naslonjen na betonski blok a poluosovine vise u zraku.
mislim da će sve bit u redu kad na te semeringe dođe cila težina traktora.

problem je jedino šta ovo nije lipo vidit na tek obojanom vozilu

traktor nismo kod bojanja okretali naopako ni skroz na bok jer je u motoru i hidraulici novo ulje
 
T

traktor tom

Guest
I još jedno pitanje, od čega mu je ona mala prazna posudica na motoru?!

(veličine je šoljice kave..) Žuti? Wuki?

Utoj posudici ti bude nafta,tako da kada pališ traktor po zimi nafta ti curi u grijač i lakše upali.Naftu si sam natoči u posudicu.Ja kada palim svoj traktor uvijek dok je hladan palim ga sa dekompresorom ,poslije kada je topal nema potrebe. (ako ostane viška dijelova pošaljite i meni nešto,ali bolje da ostne nego da fali)Što se tiče konjski snaga traktora ja mislim da je 13ps onoliko koliko piše samo što bi mi najviše voljeli da je tih 13ps makar 16ps ,ali mislim da to nije ni bitno jer gospođu u tim godinama se nepita za konjske snage.
 
T

traktor tom

Guest
evo pitanje. može li ovo bit problem i ako može zna li itko rješenje?

Kada već sve tako dobro radite najbolje promijenite i ulje u prednjem diferencijalu mislim da ide 2.2litre hipenol ili slično za mijenjače je u mome nije nikada bilo mijenjano a sigurno ni u vašem.Kada sam ispustio ulje bilo je kao totmast.,
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
zar nije HP horse power?
japanci označavaju konjažu na izlazu kardana pto power a motori su naravno veće konjaže.znači da traktor recimo f15 ima 15 ks na kardanu a motor oko 19 npr
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Svaka baba ima i svoju politiku.........

Baš tak. A trgovci rado napišu malo več jer lakše prodaju traktor. :lol:
Ipak najvažnije je da traktor služi gazdu bolje nek on njega. :weedman:
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Jel zna netko gdje bi mogao nabaviti uputstva za Yanmar 1100D ? Trazim po googlu i ebayu a treba kolegi i ne mogu nac ni blizu ?

Tnx
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Jel zna netko gdje bi mogao nabaviti uputstva za Yanmar 1100D ? Trazim po googlu i ebayu a treba kolegi i ne mogu nac ni blizu ?

Tnx

Pa neznam šta podrazumjevaš pod uputstav :scratch , ali na ovom linku imaš popis svih mogućih dijelova , i detaljne šeme svih mogućih dijelova , za veliku većinu Yanmar traktora . Nadam se da će pomoći .
Ako te još nešto konkretno zanima samo pitaj .

http://www.hoyetractor.com/mm5/merchant.mvc?Screen=SFNT&Store_Code=HTE
 

vedraniko

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
49
Neretvanine di si?

Ja te tražio po Stonu...a tebe nigdi!

ps znan da si radio jutro..jbg
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Hvala obojici na brzom odgovoru. Pa zanima me jel ima negdje u PDFu da skinem uputstva za uporabu, znaci objasnjenje, sta je za sta i kako se radi sa cime. Naravno, ni popis dijelova u PDFu nije na odmet :)

Hvala !
 
T

traktor tom

Guest
Žuti kad si se prije prikopčao na kompić? Nisam te pitao koliko sam dužan za crtalo ,nemoj šta zamjerit.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Žuti kad si se prije prikopčao na kompić? Nisam te pitao koliko sam dužan za crtalo ,nemoj šta zamjerit.

Hmmm.... pa da , cijelo vrijeme ste nas zapričavali , i onda kao zaboravio :rolfer: , ali ništa se ti nesekiraj stiče ti račun kući poštom. :rolfer::rolfer: I još nešto , kao što si vidio to je ručni rad tako da će te skupo koštati , plus dostava izvan radnog vremena . To ti je još 100 % skuplje , tako da mislim da bi te možda jeftinije izašlo , da si naručio orginal iz Japana:rolfer:
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh