• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Hvala obojici na brzom odgovoru. Pa zanima me jel ima negdje u PDFu da skinem uputstva za uporabu, znaci objasnjenje, sta je za sta i kako se radi sa cime. Naravno, ni popis dijelova u PDFu nije na odmet :)

Hvala !

Pa iskreno rečeno mislimda ćeš to teško nači , i ako možda nađeš to će ti biti vjerovatno na engleskom ili nekom drugom jeziku .
Ako hoćeš uslikaj poluge , i sve što neznaš čemu služi , i ja ću ti objasniti . To je model kao i moj samo 11 ks
I kao što rekoh sve što te zanima smo pitaj
 
T

traktor tom

Guest
Hmmm.... pa da , cijelo vrijeme ste nas zapričavali , i onda kao zaboravio :rolfer: , ali ništa se ti nesekiraj stiče ti račun kući poštom. :rolfer::rolfer: I još nešto , kao što si vidio to je ručni rad tako da će te skupo koštati , plus dostava izvan radnog vremena . To ti je još 100 % skuplje , tako da mislim da bi te možda jeftinije izašlo , da si naručio orginal iz Japana:rolfer:

Ma cijena nije u pitanju jer ovo je ipak izvorni hrvatski proizvod čija je kvaliteta neupitna pa tako i cijena::finga:
 
J

jopo

Guest
Možda ovo može šta pomoći, ne znam konkretno model motora na traktoru
http://dawinfo.com/

zanimljiv link pogotovo za nekog ko je rastavija yanmara i sad ga pokušava sastavit:rolfer::rolfer:
ako naredna dva dana ne ulijemo naftu i ne upali upalit će benzinom i šibicom:rolfer::rolfer:........ ma važno da upali jel tako vedraniko....
nova je pitura mora upalit:rolfer::rolfer::rolfer:
 

vedraniko

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
49
zanimljiv link pogotovo za nekog ko je rastavija yanmara i sad ga pokušava sastavit:rolfer::rolfer:
ako naredna dva dana ne ulijemo naftu i ne upali upalit će benzinom i šibicom:rolfer::rolfer:........ ma važno da upali jel tako vedraniko....
nova je pitura mora upalit:rolfer::rolfer::rolfer:

reka san ti da je bolje da nije nitro..duže će gorit! ;)
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Pa iskreno rečeno mislimda ćeš to teško nači , i ako možda nađeš to će ti biti vjerovatno na engleskom ili nekom drugom jeziku .
Ako hoćeš uslikaj poluge , i sve što neznaš čemu služi , i ja ću ti objasniti . To je model kao i moj samo 11 ks
I kao što rekoh sve što te zanima smo pitaj

To je od kolege pila pa cu mu rec onda sta mu nije jasno da mi uslika i posalje pa te pitam ovdje. A inace, valja manual i na engleskom, prenet cu mu da ima na onoj stranici ali ne znam jel salju u Hr ? Jel netko kupovao od tamo ?

Puno hvala !
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
filteri i ulje

pozdrav forumasima!!!

Pocinje frezanje i oranje ovaj vikend nabaci cemo koji sata rada mome yanmaru
pa evo i pitanja ;)
Za ulje i filtere koje treba i gdje kupiti???

Unaprijed hvala!!!
:mrgreen: :supz:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
pozdrav forumasima!!!

Pocinje frezanje i oranje ovaj vikend nabaci cemo koji sata rada mome yanmaru
pa evo i pitanja ;)
Za ulje i filtere koje treba i gdje kupiti???

Unaprijed hvala!!!
:mrgreen: :supz:

Pa ulje kupiš u trgovini ulja , a filtere u trgovini filtera :lol::rolfer:

Ma šala naravno , probaj i filter kupiti u trgovini ulja :rolfer:

Nadam se da nećeš zamjeriti ;) . Pa već smo o tome pisali .

Ulje možeš staviti INA Super 3 ili 5 , a filter skini sa traktora , i odi u bilo koju trgovinu auto dijelova i pokaži im filter . Na osnovu brojeva na filteru daće ti odgovarajući novi filter , pardon... , neće ti dati nego prodati za 30 - 60 kn , zavisi kako u kojoj trgovini . U prenji pogon , i u frezu ti ide Hipenol
 
Posljednje uređivanje:

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Pa ulje kupiš u trgovini ulja , a filtere u trgovini filtera :lol::rolfer:

Ma šala naravno , probaj i filter kupiti u trgovini ulja :rolfer:

Nadam se da nećeš zamjeriti ;) . Pa već smo o tome pisali .

Ulje možeš staviti INA Super 3 ili 5 , a filter skini sa traktora , i odi u bilo koju trgovinu auto dijelova i pokaži im filter . Na osnovu brojeva na filteru daće ti odgovarajući novi filter , pardon... , neće ti dati nego prodati za 30 - 60 kn , zavisi kako u kojoj trgovini . U prenji pogon , i u frezu ti ide Hipenol

:weedman: :finga:

HVALA zuti bice i slika nadam se ako me vrime posluzi :partyman:
 
J

jopo

Guest
mi sastavili traktor i upalija piturali haubu i blatobrane crvena boja ral 3000
izgleda odlično
bit će slika a pošto smo danas porizali loze u vinogradu ako posluži vrime mogli bi i probat kako radi
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Zadar095 kojega yanmara imaš,i šta radiš sanjim.

vozika se po selu!
danas sam testirao rođakov atomizer i imam 3 slikice.bile su mi jako masne ruke pa nisam stigao snimat dok je radio.uglavnom atomizer se vrtio dosta dobro i nismo išli preko 15 bar a broj okretaja nije padao,kao da nije bilo opterećenja.toping mi je bio malkice kratak pa atomizer nije bio u ravnini.on taj atomizer koristi na TV 26 ks i malo teže ga vrti
 
J

jopo

Guest
evo haube i blatobrana a evo i posla.
vinograd ko stvoren za vatreno krštenje novo obojanog yanmara
 

Prilozi

  • DSC00205.jpg
    DSC00205.jpg
    84.2 KB · Pregleda: 263
  • DSC00206.jpg
    DSC00206.jpg
    84.2 KB · Pregleda: 206
  • DSC00207.jpg
    DSC00207.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 229
  • DSC00209.jpg
    DSC00209.jpg
    78.6 KB · Pregleda: 227
J

jopo

Guest
vozika se po selu!
danas sam testirao rođakov atomizer i imam 3 slikice.bile su mi jako masne ruke pa nisam stigao snimat dok je radio.uglavnom atomizer se vrtio dosta dobro i nismo išli preko 15 bar a broj okretaja nije padao,kao da nije bilo opterećenja.toping mi je bio malkice kratak pa atomizer nije bio u ravnini.on taj atomizer koristi na TV 26 ks i malo teže ga vrti
šalji slike da vidimo to čudo
jesi zva čovika i jesi naručiva išta ?
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Zadar095 kojega yanmara imaš,i šta radiš sanjim.

pozdrav!!

ja imam yanmara 1401D uz njega imam frezu,plug od TV-a 10",plug za rede pravit za kumpire,plug za vaditi kumpire isto od prime tt,prikolicu panonija,pacje noge ili kultivator i sad planiram uzeti prskalicu.
jucer sam freza bice veceras slika u subotu orem oko 1000m2 maslina pa cu i to poslikati
;)
:supz:
 
J

jopo

Guest
upomoć!!!!!

problem sa strujom
kabel koji ide na grijač(žute boje) pri uključivanju grijača ili paljenju taj mali žuti kabel se TOPI.
očito je negdi u kratkom spoju.
kad ga odspojimo traktor bez problema upali??????

kad je kabel spojen traktor neće niti da zavergla:scratch:scratch:scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
crk'o grijač , tj. u kratkom spoju

provjeri spajanje na grijaču , možda ima kakav distancer od izolatora koji je ispao ili se pomjerio
 

vedraniko

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
49
Onda....je to bilo ovako...
 

Prilozi

  • 15122010015.jpg
    15122010015.jpg
    59.1 KB · Pregleda: 340
  • 15122010017.jpg
    15122010017.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 294
  • 15122010019.jpg
    15122010019.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 289
J

jopo

Guest
crk'o grijač , tj. u kratkom spoju

provjeri spajanje na grijaču , možda ima kakav distancer od izolatora koji je ispao ili se pomjerio

upravo riješili
vijak koji drži kabel kad se skroz pritegne tuče u poklopac ventila i pravi direktan kratki spoj. baš nas to našlo zajebavat nakon svega:finga:
uglavnom riješeno traktor vraćen u prvobitno stanje vlasnik zadovoljan i šta je najvažnije sve funkcionira
još jedna dobra stvar ove avanture je ta što smo upoznali ovaj traktor do zadnje matice(vedraniko čak promjenio semering ležaja u glavčini prednjeg točka).
nakon svega mogu reć da je traktor iznenađujuće jednostavan i da ga može održavat sam vlasnik ako ima ikakvo osnovno znanje i kutiju gedora
STROJ IZGLEDA LUDILO
 

Prilozi

  • DSC00210.jpg
    DSC00210.jpg
    78.4 KB · Pregleda: 446
  • DSC00211.jpg
    DSC00211.jpg
    77.6 KB · Pregleda: 991

vedraniko

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
49
..i sad...!

PS; Jopo se pita, jel moguće da smo gotovi?!:confused:

PS; Traktor je upalio!!!:finga:

PS; ..i nije bilo viška dijelova!!:partyman:

PS; slike su malo lošije, udrit ćemo i koju dnevnu..
 

Prilozi

  • Photo0084.jpg
    Photo0084.jpg
    83.4 KB · Pregleda: 541
  • Photo0087.jpg
    Photo0087.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 506
  • Photo0089.jpg
    Photo0089.jpg
    82.7 KB · Pregleda: 602
  • Photo0091.jpg
    Photo0091.jpg
    83.6 KB · Pregleda: 430
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh