• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
i nemoš virovat da niko od kolega nije pohvalio naš trud!?:(

osim T.Toma:prayer:

Velika isprika obadvojici : Vedrane i Jopo svaka čast , ali znaš ono kad počneš jesti i zaboraviš pohvaliti kuharicu , pa je isprika da su nam bila puna usta pa nismo uspjeli izreći hvalu :oops: Nema šta kao iz trgovine , iako svi volimo da izgleda lijepo ja za lickanje baš i nemam volje ....:mrgreen:
Lijepo uređen kao kakva mlada za vjenčanje , još jednom svaka čast...:supz:
 
S

staffmen

Guest
Decki stvarno sve pohvale.
malo nepristojno od svih nas.
zicamo za slike a kad ih pokeljite mi sutimo.:madmana:

traktor stvarno super izgleda nema kaj.

nego dal ima kod nas za kupit ovakvih guma sa tako velikim ripnama.
prve gume nemaju tak velike ripne.
pa kad bi se na zadnje stavile sa manjim ripnama dal bi to utjecalo na traktor pri voznji 4x4?

prva vuca se ukljucuje po volji?!...ili ne!?
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
kao što sam rekao evo neke slikice a rad atomizera nisam snimio jer su bile jaako masne ruke.sutra idem po svoj atomizer a to ću vam sve ljepo posnimit.....:rolleyess:


02022011243.th.jpg
[/URL] [/IMG]

nemojte mi zamjerit šta sam ovako uploda slike,jbg nešto sam zeznuo
 
Posljednje uređivanje:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Decki stvarno sve pohvale.
malo nepristojno od svih nas.
zicamo za slike a kad ih pokeljite mi sutimo.:madmana:

traktor stvarno super izgleda nema kaj.

nego dal ima kod nas za kupit ovakvih guma sa tako velikim ripnama.
prve gume nemaju tak velike ripne.
pa kad bi se na zadnje stavile sa manjim ripnama dal bi to utjecalo na traktor pri voznji 4x4?

prva vuca se ukljucuje po volji?!...ili ne!?

Nema ovdje za kupiti ali moguće ih je dobiti sam su vrlo vrlo skupe:supris:
čak 2500 kn po komadu .....:rolleyess:
Ako imaš i prednji pogon i nisu ti toliko bitne velike ripne iako je iz mojeg iskustva puno lakše sa njima napr. okrenuti se u mjestu itd.

Za uključivanje prednjeg pogona imaš polugu kojom ga uključiš kada ti je potreban ,, nije poželjno da je stalno bez potrebe uključen , barem ne po asvaltu ......
 
J

jopo

Guest
kao što sam rekao evo neke slikice a rad atomizera nisam snimio jer su bile jaako masne ruke.sutra idem po svoj atomizer a to ću vam sve ljepo posnimit.....:rolleyess:


02022011243.th.jpg
[/URL] [/IMG]

nemojte mi zamjerit šta sam ovako uploda slike,jbg nešto sam zeznuo
jesi ovo kupija atomizer ako jesi za koliko (ako nije tajna)i kako se ponaša na traktoru jeli pretežak
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
idem poslje kupit atomizer.ovo je bio rodjakov a on ga koristi na tv od 26 ks i vrti ga tako tako.yanmar ga vrti bez problema i ne pada mu broj okretaja premda sam probao do samo 20bar od 30 max. ovaj je od 200 l a nisam ga punio skroz.u svakom slucaju jako fino vrti i bolje nego makinju na ledja
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Evo danas je bilo malo akcije , ali večeras mogu sve zglobove prebrojiti , ili su drva teška ili sam ja izgubio kondiciju preko zime :rolfer:



Evo i brze spojke za cjenjenog kolegu Staffmena 8)



Uploaded with ImageShack.us
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Evo danas je bilo malo akcije , ali večeras mogu sve zglobove prebrojiti , ili su drva teška ili sam ja izgubio kondiciju preko zime :rolfer:


Teška su teška ona debela. :mad:
A još su teža kad ih dižeš visoko, :madmana::madmana::madmana: umjesto na pod prikolice.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
i nemoš virovat da niko od kolega nije pohvalio naš trud!?:(

osim T.Toma:prayer:

Pa ja neznam šta je vama , :scratch dok vi niste pofarbali i sastavili taj vaš traktorčić , ja sam imao najljepši YM 1300D ( traktorčić ) na forumu .
Međutim , nažalost sada moj YM nije više najljepši . :evil:
I šta sad.... ja bi trebao vama čestitati zato što ste uredili traktor , i ljepši je nego moj . Hmmm ..... Pa svašta :mad:

Ma šala , šala ...:lol::lol::lol: ... dečki svaka vam čast vrhunski odrađeno , kako se moglo vidjeti detaljno ste ga rastavili i sve sredili do najsitnijih detalja ... nema se tu šta reći svaka pohvala .
Želim da te traktor dobro i dugo služi , i da sljedeći koji budeš kupovao bude novi , bez obzira kako se zvao.
Ukoliko bude bilo nekih nejasnoća , ili bilo kakvih problema , stojim vam na raspolaganju kao i uvijek . Pozdrav svima
 
J

jopo

Guest
imam službeno dozvolu od vedranika i sutra yanmara vozim u onaj moj mali vinograd na generalnu probu na frezanje :p nalven tank i yami ukrcan u kombi
kako mi je prvi put frezat sjedeći i sa yanmarom ako imate kakav koristan savjet bio bih zahvalan:D:D
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Evo danas je bilo malo akcije , ali večeras mogu sve zglobove prebrojiti , ili su drva teška ili sam ja izgubio kondiciju preko zime :rolfer:



Evo i brze spojke za cjenjenog kolegu Staffmena 8)



Uploaded with ImageShack.us

wwuki slike su za 5 :weedman:
 
J

jopo

Guest
wuki lave ima ovde i puno veći traktor šta povuć
svaka čast tribalo je ovo porizat i nakrcat
jeli ovo guma na prikolici nije izdržala ili je blato?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
wuki lave ima ovde i puno veći traktor šta povuć
svaka čast tribalo je ovo porizat i nakrcat
jeli ovo guma na prikolici nije izdržala ili je blato?

Prijatelju Zadranine i Jopo hvala od srca......

Juče je bio prekrasan dan pa smo moja draga i ja malo se dali na posao :lol:
rezultati se vide ,točkovi su napola u blatu a pumpa mi i nije baš ispravna :lol:
Prošli smo i kanal i blato bez ikakvog problema . Dovezli smo oko 3 prostorna metra sirovih drva , a vjerujem da bi mogao i 5 bez problema :weedman:
 
J

jopo

Guest
vinograd izfrezan u roku od cca. 2 sata yanmar odradio super posao sve funkcionira nakon rastavljanja i sastavljanja:weedman:
svi ,uključujući i mene oduševljeni kako se strojčić bori sa prilično vlažnom zemljom:partyman:
 

Prilozi

  • DSC00214.jpg
    DSC00214.jpg
    85.4 KB · Pregleda: 245
  • DSC00213.jpg
    DSC00213.jpg
    86.9 KB · Pregleda: 216
  • DSC00215.jpg
    DSC00215.jpg
    84.6 KB · Pregleda: 229
  • DSC00216.jpg
    DSC00216.jpg
    84.7 KB · Pregleda: 283
S

staffmen

Guest
kolega Wuki slike su za 5:p
a cime upravljas sa tim izvodim. Imas li posebni razvodnik ili preko rucice za polugu?!
ili kroz njih stalno tece ulje kad prikopcas hidro motor.


vedraniko, jopo
mali janmar radi ko veliki.
kolko je puta prolazeno sa traktorom po vocnjaku?! ima malo vecih gruda.
jel to zbog jednog prolaska ili je zemlja pretvrda.?!
kolko nafte je popio traktor za ta 2 sata?!
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
kolega Wuki slike su za 5:p
a cime upravljas sa tim izvodim. Imas li posebni razvodnik ili preko rucice za polugu?!
ili kroz njih stalno tece ulje kad prikopcas hidro motor.
!

Za recimo obično kipanje spoji se na jednu spojku zašarafim onaj ventil ispod sjedala na sredini i radim sa ručicom za poluge ....


Uploaded with ImageShack.us

A kad priključujem hidromotor ima jedan drugi ventil ispod sjedala , odvrnem leptir maticu i otvorim protok ulja koliko mi je potrebno pod određenim gasom ...
Vjerovatno ima još mogučnosti ali nisam više istraživao ...Pozdrav i samo pitaj a ja ću odgovarati ako znam ...

A što se tiće potrošnje za dva sata frezanja , potrošio je maksimalno 4-5 litara dizela ..
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh