• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

M

meeker

Guest
Ma skupi su, naravno. Nije x3 al je skupo. Goldoni boxter 25 sa yanmar motorom kod mene košta 15000 eura sa PDV. Kubota je nešto jeftinija.




 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ovaj goldoni je stvarno "ludilo brale", ali cijena iako je kod nas 13.000 eura sa pdv-om za mene je to previše, nemam kila za podnijeti to.:madmana:
Da imam,:drinkers: sutra bi išao po njega i voziko se po ulici do proljeća.:drinkers:
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
zašto je goldoni stavio yanmarov motor???:scratch

ponosni sam vlasnik yanmara:partyman:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
zašto je goldoni stavio yanmarov motor???:scratch

...

Jednostavno. Yanmar motori se proizvoe u Italiji, jednako kao i Lombardini (Kohler) ili pak VM (Detroit Diesel). Razlog može biti cijena, ugovor, ciljano tržište ili pak specifičnosti koje dotični motor ima, a potrebne su na ovom traktoru.
 
M

meeker

Guest
Ovaj goldoni je stvarno "ludilo brale", ali cijena iako je kod nas 13.000 eura sa pdv-om za mene je to previše, nemam kila za podnijeti to.:madmana:
Da imam,:drinkers: sutra bi išao po njega i voziko se po ulici do proljeća.:drinkers:

Uf koliko nas pljačkaju ovi trgovci i država!
Kolika je kod vas carina na nove i polovne traktore ( kod mene 20% i 10%) plus PDV 18%?
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pa ljudi moji kuda ste vi to otišli ... pa do su pile da ti pamet stane . :rolleyess::rolleyess: Ja kada bi imao ovoga Goldonija , bio bi mi u spavaćoj sobi kraj žene . :heart: :rolfer:
Moram priznati da ja takve traktore nisam i gledao naravno zbog cijene .:cry:
Za takve strojeve treba imati dosta zemlje da bi se to isplatilo .
Ali u današnje vrijeme pitanje je kada , i kako bi se isplatilo .:?:
Ali nema veze samo vi dajte još slika , ( da parimo oči :eek: ) i komentara .
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Vrlo je korisna ova razmjena iskustava i saznanja. Osobno znao sam za neke od italijanskih firmi, pa i za Goldoni, ali sam mislio da su svi zglobaši tipa TV.:?
Korist je i to što mi je žena za sada dala odobrenje da utošim cca. 5.000 E za kupnju polovnog na proljeće čim je vidjela cijene ovih.:p
Kad joj za godišnjicu kupim jednu Galko torbicu popet će se to odobrenje još za koju tisućicu, ako do tada ne padne vlada i čobo isplati nešto od poticaja.:vragek:
To je na tragu one slovenske akcije; "Podariš- dobiš"
 

Prilozi

  • P4200312.jpg
    P4200312.jpg
    85.8 KB · Pregleda: 234
Posljednje uređivanje:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Mislim da je netko tražio video.........
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=qvjxKmB5Rpg[/YT]
Tražili ste pa pogledajte8) .............
Pa ljudi moji koliko ovo stavljanje na yutub sporo ide još malo pa sam odustao.
Pozdrav svim forumašima! ! ! :gitarist:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
vauu čovječe,pa to yanmar praši bez imalo srama,ide kao da nema pluga a i brazdu dobro slaže,i na kraju bi bila ocjena čista petica.
kaj se kod vas voće bere s traktorom???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Wwuki, a kaj traktor nema nožni gas? Zakaj dereš kuplung bez veze i cukaš, umjesto da glatko kreneš na manjem gasu i na kraju brazde usporiš do ler gasa, pa tek onda staneš s kuplungom?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@wwuki5
Ugodno me iznenadio Yanmar. :weedman: :D
Nisam očekival tu brzinu oranja. :shock:
Ima jako dobar ajnšlag - okrene se skoro u mjestu. :supris:
Koliko je dugačka brazda?
 
D

dalmatino

Guest
Mislim da je netko tražio video.........
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=qvjxKmB5Rpg[/YT]
Tražili ste pa pogledajte8) .............
Pa ljudi moji koliko ovo stavljanje na yutub sporo ide još malo pa sam odustao.
Pozdrav svim forumašima! ! ! :gitarist:

Oranje me oduševilo, Svaka čast. Možeš li molim te napisati točan model traktora. Zanima me i kolika je najniža visina do osovina ako nije problem?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Wwuki, a kaj traktor nema nožni gas? Zakaj dereš kuplung bez veze i cukaš, umjesto da glatko kreneš na manjem gasu i na kraju brazde usporiš do ler gasa, pa tek onda staneš s kuplungom?

Kao prvo pozdrav svima !

Ma imam nožni gas cjenjeni i uvaženi prijatelju ali morao sam se malo i fraerisati 8)

Ne razumijem, valjda misliš na dužinu vrta, on je oko 60m valjda nisam se zamarao mjerenjem ....

Pa čuj na njemu piše F20D, to bi bilo to što se tiće modela a minimalna visina je 30 cm onaj drugi od 22 ks je višlji za 5 cm . :D

Ma nemojte toliko hvaliti, ja sam vam pisao a niko ne vjeruje dok ne vidi ;)
pozdrav....... :supz::supz:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Odličan posao Wuki, svaka čast!
Molim te detaljnije mi objasni zašto misliš da bi sa ls-om 23 ks bilo problema ponoviti nešto slično ili frezati sa recimo 120 cm?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Odličan posao Wuki, svaka čast!
Molim te detaljnije mi objasni zašto misliš da bi sa ls-om 23 ks bilo problema ponoviti nešto slično ili frezati sa recimo 120 cm?

Recimo da ga trebaš vidjeti na djelu možda sam ja u krivu a možda i nisam....:scratch
 
D

dalmatino

Guest
Wwuki, reci mi dali si vozio prikolicu s onim F20. kako se ponaša, koliki teret može voziti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh