• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Štovani forumaši i svi oni koji pratite ovu temu !!!!
Evo samo koja riječi , u vezi par zadnjih postova , gdje se opet zakuvalo , ili neznam kako bi drugačije to nazvao .:cry:
Nebi sad tu ulazio u raspravu tko je u pravu , a tko je u krivu .
Zato što mislim da to nebi dovelo do ničega , odnosno još više bi se zakuvalo .
Mislim da je tu došlo do nesporazuma , pa je onda palo i par uvreda , ali opet bi rekao da je sve veliki nesporazum . :scratch
Mislim da uz malo dobre volje sve može biti riješeno :partyman: , odnosno nevjerujem da će bilo tko imati koristi od toga što će padati optužbe sa jedne i sa druge strane , i raspravljati tko je šta rekao , i tko je šta krivo protumačio .:scratch
Mišljenja sam da jedan telefonski poziv ili jedan dobronamjeran mail može sve riješiti . Ali uz obostranu dobru volju , pa možda i riječi isprike .
E sad nisam ja neki pametan :idea: , ili neznam šta bi sve mogli pomisliti.
Jednostavno mi je žao da se ova tema izbriše :heart: , ili zaključa , zbog rekao bih nepromišljenosti . Mislim da svi znate , da smo jednu temu već zaključali ( Tomo ili Yanamr ) upravo zbog prepirki i kuvanja .
E sad ako si dozvolimo da se i ova tema zaključa ili izbriše , onda stvarno netrebamo ni imati takvu temu , i nema se šta raspravljati .:cry::mad:

Molim sve za malo kompromisa , razumjevanja , obostranog poštovanja , promišljenosti , samokritičnosti ...,, i vjerujem da će sve biti o.k.
Najlakše je naljutiti se i reći ma ko te J..e . Svi mi znamo stati na smeće u svom dvorištu , i gledati preko zida ( ograde ) koliko susjed ima smeća , i čuditi se njemu i njegovom smeću , a da neznamo spustiti glavu dolje da vidimo na čemu stojimo.
Eto toliko od mene
Pozdrav svima i živjeli :drinkers:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
vidio sam u stobreču 4-5 yanmara f modeli ali nisam se raspitivao.da li prodajete i djelove npr.noževe i slično?

Ja sam kupio noževe za dvije freze u dotićnoj firmi prošle godine , (naravno nove i upakovane.) jer su mi se od rada bili potrošili....
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
a da li mogu kupiti i oni što nisu kod dotičnog gospodina kupili traktor?
na stranici od firme piše tako pa ne znam
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
a da li mogu kupiti i oni što nisu kod dotičnog gospodina kupili traktor?
na stranici od firme piše tako pa ne znam

Na stranici ti je i broj telefona pa pitaj ,( tko pita ne skita)....:madmana:
 
U

USRO

Guest
Ovo je forum o traktorima, izmedu ostaloga.
Tvoje traktore za koje ti znas sto mogu, od mene samo pohvale ali moja jaja su i dalje na panju da ih nemas 98, imao ti i 17 skladista:)
Jednom prilikom sam bio na nekakvom sajmu i na standu su bili dalekozori za prodaju. Prodavac me je uvjeravao da dalekozor sam nade divljac u sumi, naradije bi mi to i pokazao ali jebiga na moju nesrecu bas oko nas nema sume, pa da ja to vidim.
Trebao sam uzeti broj od njega, da vas upoznam:)

a sada za ozbac:
Najdi par nekakvih "jacih" za nekakvik 4,5-7 plafon, hiljadarki i stavi slikice da malo prokometiramo, stvarno me zanima a vjerujem da nisam jedini.

poz
 
U

USRO

Guest
Štovani forumaši i svi oni koji pratite ovu temu !!!!
Evo samo koja riječi , u vezi par zadnjih postova , gdje se opet zakuvalo , ili neznam kako bi drugačije to nazvao .:cry:


Zuti, zuti na bregu zabe guti
zaba se rastegne, zuti pobegne

Niti se itko svadi, niti se kuva, samo razgovaramo o japanskim traktorima i njihovim prodavacima. Zar je to nesto lose?
Meni se recimo nije nesto svidjelo i imao sam potrebu to napisati i podjeliti sa forumasima.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
ne treba dizat tenzije.ovdje smo svi da razmjenjujemo iskustva i kamo sreće da je što više vlasnika yanmar i ostalih japanskih traktora.trebali bi jedni drugima pomagat a ne se svađat
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Bilo bi zanimljivo čuti od gospodina iz Prodeta dali se za tu ne malu lovu koju traži za te traktore dobije kakav račun i jamstvo- mislim na pisano jamstvo ili je sve kao na vašaru sa prascima za "keš i na riječ", samo 100 x skuplje?
Nadalje mutno je ovo sa dijelovima, koliko znam diskriminacija kupaca po bilo kojem osnovu zakonom je zabranjena, dakle ključno je pitanje prodaje li Prodet dijelove?:confused:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Bilo bi zanimljivo čuti od gospodina iz Prodeta dali se za tu ne malu lovu koju traži za te traktore dobije kakav račun i jamstvo- mislim na pisano jamstvo ili je sve kao na vašaru sa prascima za "keš i na riječ", samo 100 x skuplje?
Nadalje mutno je ovo sa dijelovima, koliko znam diskriminacija kupaca po bilo kojem osnovu zakonom je zabranjena, dakle ključno je pitanje prodaje li Prodet dijelove?:confused:

Što se tiće računa to ti mogu skenirati, a ja nisam nigdje našao da za polovni stroj od recimo 10 godina netko daje pisano jamstvo . U proteklih 5-6 godina za dva kvara ja sam dobio djelove a i noževe za freze i koliko se sjećam naplatili su mi, a to znaći da prodaju ne poklanjaju.....
 
Posljednje uređivanje:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Bilo bi zanimljivo čuti od gospodina iz Prodeta dali se za tu ne malu lovu koju traži za te traktore dobije kakav račun i jamstvo- mislim na pisano jamstvo ili je sve kao na vašaru sa prascima za "keš i na riječ", samo 100 x skuplje?
Nadalje mutno je ovo sa dijelovima, koliko znam diskriminacija kupaca po bilo kojem osnovu zakonom je zabranjena, dakle ključno je pitanje prodaje li Prodet dijelove?:confused:

Pa ovo što sad pišeš stvarno nema veze , s vezom :madmana:( da nekažem nešto drugo ) .
Pa ja kada sam kupio traktor dobio sam račun , carinsku deklaraciju i sve ostale papire koji su potrebni da se traktor registrira .
Upravo sam prošli tjedan išao na produženje registracije .
Kako vidim razumiješ se u zakon . Dali onda znaš koliku garanciju možeš dobiti za bilo koji polovan stroj koji kupiš:?:
U današnje vrijeme svi se razbacuju silnim garancijama , i onda kada se nešto pokvari baš to ne pokriva garancija .
I čemu onda služi takva garancija
 
Posljednje uređivanje:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Život me natjerao pročitati neke od zakona, pogotovo Zakon o zaštiti potrošača, jer živimo u vremenu i prostoru gdje je lovaca u mutnom toliko da ih je teže zaobići nego naći, što se tiče pitanja; kažu da ne postoje glupa pitanja- samo glupi odgovori.
Uzgred, stiče se dojam kao da ste i vas dvojica na platnom spisku Prodeta.
Što se tiče jamstava za polovnjake čudi me da za to prvi put čujete, jer neke auto-kuće to prakticiraju već duži niz godina.
No, i dalje željno čekam odgovor gospodina iz Prodeta!:partyman:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Život me natjerao pročitati neke od zakona, pogotovo Zakon o zaštiti potrošača, jer živimo u vremenu i prostoru gdje je lovaca u mutnom toliko da ih je teže zaobići nego naći, što se tiče pitanja; kažu da ne postoje glupa pitanja- samo glupi odgovori.
Uzgred, stiče se dojam kao da ste i vas dvojica na platnom spisku Prodeta.
Što se tiče jamstava za polovnjake čudi me da za to prvi put čujete, jer neke auto-kuće to prakticiraju već duži niz godina.
No, i dalje željno čekam odgovor gospodina iz Prodeta!:partyman:

Pa vidiš čudime kako nisi u tom svom zakonu o zaštiti potrošača , pročitao da garancija na nekakav polovan stroj ( traktor , automobil , i sl ) može biti maksimalno 6 mjeseci , na dijelove koje prodavatelj navede .
Međutim postoje i slučajevi , kod kojih prodavatelj može dati garanciju i na duži vremenski rok , na određene dijelove , 8, 10 , 12 mjeseci . Ali , ako dođe do nekakvog spora priznaje se samo 6 mjeseci .
Kada već to nisi pročitao u to svom zakonu , mogao si pročitati u temi Tomo ili Yanmar .
A što se tiče gospodina iz Prodeta , mislim da se nebi ni trebao javiti .
Pa sam si rekao da si bio tamo ( ako se nevaram ) ili si kontaktirao telefonom .
Pa šta ga onda nisi pitao to što te interesira .
Što se tiče naknade iz Prodeta , za Wukija i mene , pa svaki mjesec dobijemo traktor gratis :rolfer::rolfer::gitarist:
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Manite se ljudi politike ! Evo danas je bilo akcije pa evo par sličica,. Malo je bilo mokro ali ide janmar kao zmaj, a imam i video i biti će za koji dan. :supz:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Pozdrav iz panonske nizine....:partyman:

ej wwuki,dobro ti to prašiš,koliko sam vidio 25 cm,jesi možda probao s dvobraznim plugom?
 
V

vedran5

Guest
Lijep pozdrav svima!
Nemam yanmar ,ali volim čuti informaciu iz prve ruke.Drago mi je što se gospodin vlasnik Prodeta javio.Naravno nemislim da post treba brisati.
Ako na zalihi ima 98 ili mižda samo 28 traktora,mislim da je i jedno i drugo odlično.Bez obzira dali kupujemo "iglu ili lokomotivu"danas je princip ....daj avans pa čekaj mijesec dana.
Lager je prava rijetkost.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Pa vidiš čudime kako nisi u tom svom zakonu o zaštiti potrošača , pročitao da garancija na nekakav polovan stroj ( traktor , automobil , i sl ) može biti maksimalno 6 mjeseci , na dijelove koje prodavatelj navede .
Međutim postoje i slučajevi , kod kojih prodavatelj može dati garanciju i na duži vremenski rok , na određene dijelove , 8, 10 , 12 mjeseci . Ali , ako dođe do nekakvog spora priznaje se samo 6 mjeseci .
Kada već to nisi pročitao u to svom zakonu , mogao si pročitati u temi Tomo ili Yanmar .
A što se tiče gospodina iz Prodeta , mislim da se nebi ni trebao javiti .
Pa sam si rekao da si bio tamo ( ako se nevaram ) ili si kontaktirao telefonom .
Pa šta ga onda nisi pitao to što te interesira .
Što se tiče naknade iz Prodeta , za Wukija i mene , pa svaki mjesec dobijemo traktor gratis :rolfer::rolfer::gitarist:

I sada bi ja s tobom trebao polemizirati svaki put kada se tebi povrati sjećanje ili dobiješ napadaj duhovitosti; prvo se izćuđavaš kada pitam o jamstvu za polovne, onda daješ tumačenja "tog mog zakona" i onda opet bez valjane punomoći zastupaš Prodet, a na kraju se prosipaš "duhovitostima"- neka hvala, drugi put!
I dalje bi mi bio zanimljiv odgovor iz prve ruke, a to što se nismo svi rodili pametni sva pitanja postaviti odmah i iz prve, nego neka naiđu kasnije, neka te ne ljuti, pa nisam ih tebi postavio, pa se i nemaš razloga toliko uzbuđivati ili ??
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
a zašto jednostavno ne staviš guzicu u auto i obiđeš i vidiš kaj se nudi,a ne samo raspravljat...:scratch
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Bilo bi zanimljivo čuti od gospodina iz Prodeta dali se za tu ne malu lovu koju traži za te traktore dobije kakav račun i jamstvo- mislim na pisano jamstvo ili je sve kao na vašaru sa prascima za "keš i na riječ", samo 100 x skuplje?
Nadalje mutno je ovo sa dijelovima, koliko znam diskriminacija kupaca po bilo kojem osnovu zakonom je zabranjena, dakle ključno je pitanje prodaje li Prodet dijelove?:confused:

Dingo meni se čini od početka da si ti onaj drugi iz šibenika i nemam ništa protiv ali osobna prepucavanja pošalji onom drugom na pp a nas poštedi s....a.:mad:
 
U

USRO

Guest
Evo pronađoh i dvije slike od zadnji puta kad smo bili Žuti i ja u prodetu, nisam ih brojao ali nekome bi mogla jaja na panj. :finga: :finga:



Da li da uzmem jabuku i pocnem ju rezati na cetri dijela, pa da te tako naucim matematiku ili zelis jos nesto jednostavnije?
Koliko vidim ovako nabrzaka fali ih jos samo cca 70 komada. No, nebitno, kao sto sam i rekao jos jedan u nizu marketinskih trikova:)
Goranu bi bilo pametnije da mi da nekakav popust prilikom kupnje, ali da prije toga ne digne cijenu za "popust":):)
 

Najnoviji postovi

Na vrh