• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Prodet sam prvi puta susreo na sajmu u Bj prošle god. budući da je tamo gužva i gungula, dao sam si truda pa sam proljetos otišao i do njih u Gradište (tamo sam zatekao cca 35-40 traktora i mislim da ih puno više tamo i ne stane osim ako bi ih slagali jedan na drugi), no opet se sve svelo na "nema problema, samo vi platite i ništa ne brinite, ja garantiram za stroj, ako se pokvari- vraćam novce", na spomen računa i pisanog jamstva smrko se ko kišni oblak. Račun kao može, ali...- a mene upravo takav pristup brine, kao i oprečne informacije o mogućnostima pojedinog stroja i što vrijeme više odmiče sve im manje vjerujem, no pokušavam i dalje doći do što objektivnije informacije, jer sam sav svoj novac zaradio radom pa ga nemam namjeru prosipati.
I sada TREĆI PUT podsjećam da sam se sa pitanjima obratio vlasniku Prodeta i nije mi jasno zašto se odvjetnički ured Žuti & Wuki tako uzjebe već na pomisao o pitanju za Prodet, pa nije čovjek retrdiran pustite ga neka sam ponudi neka objašnjenja.
Inače dosta korisnih informacija sam dobio na ovom kao i na prethodnom forumu uključujući i gospodu Žutog i Wukija, koji je očigledno prilično kompetentan za ovu temu i koliko primjećujem sa podosta iskustva u praksi, što je pohvalno i korisno za sve nas koji smo na pragu sticanja tih iskustava.
A što se tiče gospode iz Šibenika oni su mi tek neozbiljni kada stavljaju oglase sa cijenama za desetak traktora za koje se iz aviona vidi da nisu realne i nakon prvog kontakta i provjere tih oglasa sam ih prekrižio- toliko o tome.
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
.

Prodet sam prvi puta susreo na sajmu u Bj prošle god. budući da je tamo gužva i gungula, dao sam si truda pa sam proljetos otišao i do njih u Gradište (tamo sam zatekao cca 35-40 traktora i mislim da ih puno više tamo i ne stane osim ako bi ih slagali jedan na drugi), no opet se sve svelo na "nema problema, samo vi platite i ništa ne brinite, ja garantiram za stroj, ako se pokvari- vraćam novce", na spomen računa i pisanog jamstva smrko se ko kišni oblak. Račun kao može, ali...- a mene upravo takav pristup brine, kao i oprečne informacije o mogućnostima pojedinog stroja i što vrijeme više odmiče sve im manje vjerujem, no pokušavam i dalje doći do što objektivnije informacije, jer sam sav svoj novac zaradio radom pa ga nemam namjeru prosipati.
I sada TREĆI PUT podsjećam da sam se sa pitanjima obratio vlasniku Prodeta i nije mi jasno zašto se odvjetnički ured Žuti & Wuki tako uzjebe već na pomisao o pitanju za Prodet, pa nije čovjek retrdiran pustite ga neka sam ponudi neka objašnjenja.
to mi sada nije jasno,jedan spominje da se dobije račun bez problema a ti kažeš drugo.....:scratch
samo mi nije jasno kako onda registrirat traktor ako nemaš račun,tu neko nekog lagano j..e u zdrav mozak
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Da pojasnim, nisu rekli da ne može račun, ali sam stekao dojam da bi rađe bez računa, mada to nisu izrrekom rekli- to je bio čisto moj dojam obzirom na ton i gestikulaciju, da budem objektivan koliko je to moguće.
To su samo moja iskustva sa njima, dozvoljavam da drugi imaju drugačija, dapače. Pozdrav!:partyman:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Prodet sam prvi puta susreo na sajmu u Bj prošle god. budući da je tamo gužva i gungula, dao sam si truda pa sam proljetos otišao i do njih u Gradište (tamo sam zatekao cca 35-40 traktora i mislim da ih puno više tamo i ne stane osim ako bi ih slagali jedan na drugi), no opet se sve svelo na "nema problema, samo vi platite i ništa ne brinite, ja garantiram za stroj, ako se pokvari- vraćam novce", na spomen računa i pisanog jamstva smrko se ko kišni oblak. Račun kao može, ali...- a mene upravo takav pristup brine, kao i oprečne informacije o mogućnostima pojedinog stroja i što vrijeme više odmiče sve im manje vjerujem, no pokušavam i dalje doći do što objektivnije informacije, jer sam sav svoj novac zaradio radom pa ga nemam namjeru prosipati.
I sada TREĆI PUT podsjećam da sam se sa pitanjima obratio vlasniku Prodeta i nije mi jasno zašto se odvjetnički ured Žuti & Wuki tako uzjebe već na pomisao o pitanju za Prodet, pa nije čovjek retrdiran pustite ga neka sam ponudi neka objašnjenja.
Inače dosta korisnih informacija sam dobio na ovom kao i na prethodnom forumu uključujući i gospodu Žutog i Wukija, koji je očigledno prilično kompetentan za ovu temu i koliko primjećujem sa podosta iskustva u praksi, što je pohvalno i korisno za sve nas koji smo na pragu sticanja tih iskustava.
A što se tiče gospode iz Šibenika oni su mi tek neozbiljni kada stavljaju oglase sa cijenama za desetak traktora za koje se iz aviona vidi da nisu realne i nakon prvog kontakta i provjere tih oglasa sam ih prekrižio- toliko o tome.

Pa štovani moj kolega !!!
Ja stvarno neznam kakvih ti problema imaš .:?: Tražio si savjet za kupnju traktora , kao i ja , i niz drugih forumaša . I naravno tko je šta znao napisao ti je kao i uvijek . Nakon nekog vremena si ti rekao da ćeš kupiti nivi traktor LS:finga: , kada si mi poslao pp ja sam ti to i svjetovao . Nisam ti rekao da odeš u Prodet kupiti kod njih traktor , da bi ja dobio proviziju kako ti misliš . E sada dali ćeš ti to htijeti priznati ili ne nije me briga .Isto tako sam ti u pp napisao da imam mogućnosti da bi i ja sebi kupio novi traktor . Nebi se zajebavao sa polovnima .
E sada nije mi jasno zašto toliko piliš po tom Prodetu i njegovom gazdi . Bio si kod njih vidio si kakvi su traktori i nisu ti se svidjeli i to je O.K.
Neznam šta ti očekuješ da on tebi napiše ( kaže )
Čovjek se javio na forum i rekao svoje mišljenje i to je to .
Po pravilima foruma nastoji se izbjeći bilo kakvo reklamiranje Firmi .
U prošloj temi se javio onaj iz Šibenika pa su ga odmah izbrisali .
Tako da mislim da bi ti te svoje probleme trebao negdije drugdje riješavati .
A forum ostavi za ono čemu je namjenjen.
Druga stvar koja me osobno smeta je to što pričaš o izdavanju računa i slično .
Pa ti mene pokušavaš uvjeriti da ja nisam dobio račun , niti sam traktor registrirao . :madmana: Ja sada neznam tko je od nas dvojice kupio traktor u Prodetu ti ili ja . :scratch Pa danas kada kupiš kiflu ( pecivo ) dobiješ račun.
Kako si napisao ...."" ti si po tonu i gestikulaciji "" .....dobio dojam da ti on neće izdati račun . Pa ja sada neznam šta si ti ...: psihijatar , psiholog ili možda vidoviti milan . Pa čovječe nemoj zajebavat pošten svijet
Kažeš ti si svoj novac zaradio radom ..... pa šta dali ja možda nisam , ili ostali forumaši koji dane i noći provode na svijim njvama u traktorima .... Kako je njihov novac zarađen:?:
Što se tiče bilo kakvih informacija u vezi traktora , ja ti stojim na raspolaganju , i ako ti nemogu pomoći neću ti ni odmoći , sigurno .
Ali okani se brate filozofije i mudrovanja , pa nije to samo moje mišljenje .
Ali imamo i admine koji sve pomno prate.:cool:
Pozdrav i Živio :drinkers:
 
U

USRO

Guest
Daj zuti kaj se palis...:)
Kada se Gogo vise nece javiti, da ga malo provociramo...:)
Daj mi radije reci jer se daj kaj bar malo cjenkat i spustiti koji juro pri kupovini?

p.s.

tenx na linkove iz madarije
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mislim da ovo prepucavanje ne vodi u dobrom smjeru.
Kako je vlasnik Prodeta već reagirao, te se uključio u rad foruma, bilo bi lijepo od njega da odgovori na postavljena pitanja.
Mene su ti mali traktori jako zainteresirali, ali procjenjujem njihove karakteristike u skladu s mojim potrebama. Ovaj video od oranja me ugodno iznenadil, jer sam do tada imal o oranju s tak laganim traktorom drukčije mišljenje.
Za moje potrebe veliki minus je sporost (svega 20 km/h) i naravno cijena, a veliki plus okretnost. Težinu bi se dalo povečati utezima na kotače, jer se time ne opterećuje traktor, samo bi trebalo napraviti sistem brzog kopčanja utega iz dijelova ne težih od 20 kg.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Wwuki5, moram da te pohvalim za oranje. Lepo ide. Za Yanmara dosad nisam ni cuo! Ovaj F22 je dosta veliki, koliko je tezak?
Pozdrav!!!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
wwuki5, zanimliv cirkular, uslikaj ga malo bolje da vidimo princip rada.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
wwuki5, zanimliv cirkular, uslikaj ga malo bolje da vidimo princip rada.

Ovo je tračna pila, a mi cirkular zovemo ono što je Grof kupio.....

Od pohvala ja :oops: ali hvala. Vagao ga nisam a na računu piše 600 kg , moje mišljenje je da ima barem 100 više...
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Žuti ti mene baš ne razumiješ, no nema veze, sve to nije razlog da se nešto ne popije, zato; živio ti meni!:partyman:
Ovaj Wukijev "bancek" se čini super stvar, pogotovo sa integriranim elevatorom, to prvi put vidim.:prayer:
Evo jedan cirkular, možda kome pomogne kao ideja za zaštitu- korisno je za one koji nisu vidjeli jer se lako da preraditi oni klasični.
 

Prilozi

  • P8290167.jpg
    P8290167.jpg
    83.6 KB · Pregleda: 388

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Daj zuti kaj se palis...:)
Kada se Gogo vise nece javiti, da ga malo provociramo...:)
Daj mi radije reci jer se daj kaj bar malo cjenkat i spustiti koji juro pri kupovini?

p.s.

tenx na linkove iz madarije

Ma... pa.. vidi nemogu reći da nisam probo ,.. teško , .... teško ... ali i nisam ti ja tip za cjenkanje . :scratch Mislim da za to , ili jesi , ili nisi . Ja očito nisam . Kakve sam sreće , i koliko sam sposoban , ja bi još digo cijenu :madmana: :rolfer:
E ako budem kupovo drugi traktor , pa valjda će biti koji eurić dolje :lol:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Žuti ti mene baš ne razumiješ, no nema veze, sve to nije razlog da se nešto ne popije, zato; živio ti meni!:partyman:
Ovaj Wukijev "bancek" se čini super stvar, pogotovo sa integriranim elevatorom, to prvi put vidim.:prayer:
Evo jedan cirkular, možda kome pomogne kao ideja za zaštitu- korisno je za one koji nisu vidjeli jer se lako da preraditi oni klasični.

Ma Dingo nema nikakvih problema , " sve 5 " Živio i ti meni :partyman:
 
V

vedran5

Guest
Pozdrav svima!
Nemam yanmar-a ali mislim da su to dobri i simpatični traktorčići.
Ma....htio sam reći...
Bio sam ove godine na Vinistri u Poreču.To je degustaciska smotra vina i opreme.Bilo je izloženo i 80-90 traktora,10-ak marki.Među ostaliima i Prodet s dva yanmara,neznam tip.Imao sam sreću da sam bio kod njih kad i gospodin vlasnik firme.Prezentirao je svoja dva traktorčića.
Palio pa gasio,gledajte taj motor...pa ta freza...pa oblik noževa...pa upalio motor ,uključio kardan neka narod vidi kako se freza vrti...pa skočio na traktor pa sišao i opet malo hvalio motor.Sjeo na traktor ubacio u brzinu,vozio 5 m,blokirao zadnji kotač,u mijestu se okrenuo i vratio nazad.
Sve to na makadamu tako da su su od lomljave i škripe okrenuli svi u krugu od 30 m.
Vjerujte ne pretjerujem.
Dobra i požrtvovana prezrntacia.
Toga dana vidio sam male traktore,velike traktore...neke s melčerom širine 3 m...neke s 250KS.Doma sam otišao u uvijerenju da je yanmar moćniji od svih njih.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
kakav je to valjak na prikolici između kotača?nešto ko pogon
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
kakav je to valjak na prikolici između kotača?

Pa pregledaj sve linkove pa ćeš vidjeti . Pogon za prikolicu .
Ja sam gledao već pet puta , stvarno je super smišljeno .
Ta Kubota ima samo 14 ks
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
pošto nisam vidio da ima kardan onda valjda ima pogon preko hidraulike?
ali za svoju snagu vuče dosta drvi,a prednost za šumu je što je mal i okretan
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Ovo je tračna pila, a mi cirkular zovemo ono što je Grof kupio.....

Od pohvala ja :oops: ali hvala. Vagao ga nisam a na računu piše 600 kg , moje mišljenje je da ima barem 100 više...
Nema razloga za :oops:. Mislio sam da je tezi za njegovu velicinu, ali i ovako je cista petica.:D
Pozdrav!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh