• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Lijepa demonstracija mogućnosti malog traktora, ali njegova namjena nije šuma, nego vrt, voćnjak i plastenik,
Koristit ga u šumi držim da je potpuno netacionalno; mali učinak, relativno nestabilan i spor je.
Mislim da je jeftinije kupit drva nego sa njim "pravit drva".
Toliko drva cca. 1m kubni i po takvom, pa nekad i gorem putu ja transportiram sa Nivom, a kada dođem na bolji put, da ne pričam.
Ta prikolica sa kranom košta bar 5000 E, pokušajte izračunat koliko drva treba prevest da bi se ona isplatila, a voziš po metar.:mad:
I jedno pitanje za znalce, koliko ukupno košta registracija tog malog traktora?
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Prva registracije ti je negdije oko 900 - 1000 kn.
Tehnički pregled 200 kn
Osiguranje 300 kn
Knjižica vozila i prometna 350 kn
Registracijska pločica 50 - 100 kn nisam siguran :scratch

To su ti cijene od 21.10.2010. kada sam ja registrirao traktor.
E sada pošto svake godine nešto poskupi ili izmisle nešto novo ,
pitanje je koliko će biti sljedeće godine .:mad:
E da , obavezno moraš imati i rolbar ( luk ) ako traktor nema kabine .
I famozni trokut koji mora biti pričvršćen na rolbaru , na ljevoj strani .
Ako toga nemaš nemožeš registrirati traktor :mad:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
prometna 57,92
knjižica vozila 57,92

Pa šta ti dođeš na tehnički i kažeš " molim jednu prometnu i jednu knjižicu vozila . Ja ću to sam popuniti kod kuće . "
I de molimte pročitaj kako treba
Obrazac prometne dozvole i knjižice vozila je po 35,00 kn
A zamjena ili izdavanje nove je 57,92 kn
Pa čovječe usliko sam ti i pokazao a ti nevjeruješ .
Kako bi ti tek onda objasnio da nema slike :scratch:scratch
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
sve štima ali si napisal prometna i knjižica vozila 350kn

Bravo :finga: , to sam napisao zato što sam toliko to i plato :finga:
A toliko i piše na računu .
 
Posljednje uređivanje:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Dali je netko probao sa "biodizelom u tim traktorima", pravim ili iz domaće radinosti?:?::scratch
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Nema razloga za :oops:. Mislio sam da je tezi za njegovu velicinu, ali i ovako je cista petica.:D
Pozdrav!!!

Hvala gvozdeni na pohvalama to će biti poticaj za još materijala .....
Podrav .....
 
Y

YANMAR1

Guest
Yanmar

Pozdrav svima!!
Evo kratak odgovor

Sory na sporom odgovoru, ali bio sam na putu,
što se tiče garancije, kupite traktor vozate ga, radite
s njime što hoćete i ako vam nevalja vratite ga nazat
u roku od 15 dana i birate drugi, a ja stojim iza svakoga
svoga prodanoga traktora, jer meni je bitno da je kupac
zadovoljan,što je on zadovoljniji meni prodaja raste....
što se tiče računa, račun moram izdati ja sam firma, i nitko
nemože kupiti traktor bez izdanoga računa, svatko dobije račun i
dokumente za registraciju ako ga hoće registrirati,,

molim vas za cijene i ostalo obratite se putem tel. jer
ovaj forum nije tema razgovora o cijenama, jer mislim
da ni admin. to nedopušta

pozdrav!!!
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
poštovani gospodine iz prodeta!
da li kod vas mogu kupiti dijelove i oni koji nisu kod vas kupili traktor?
hvala
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
šta sve neće izmislit....:roll::roll:
malo veća lopata..:rolfer:
 
Y

YANMAR1

Guest
poštovani gospodine iz prodeta!
da li kod vas mogu kupiti dijelove i oni koji nisu kod vas kupili traktor?
hvala

nerado, ali kad ste tako pošteni onda da što vam treba??
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
iz vlastitog iskustva znam da su takvi ''dodaci'' za freze, traktor-kosilice i slične gospodarske strojeve/vozila skupi da goli glava, i kad pogledaš zapravo jesu ''malo veća lopata'' i na prvi pogled izgleda smiješno u odnosu na pravi dodatak za veliki gospodarski stroj ili traktor, i ispada da posao za koji su ti dodaci napravljeni skoro prije napraviš ručno... ali kad takve stvarčice i pomagala koristiš svakodnevno, skužiš koliko su učinkoviti, djelotvorni i na kraju gotovo nezamjenjivi za potrebe prosječnog kućanstva

ja sam više ljubitelj tome vinkovića, jer mi je traktor već kao mali IMT prevelik za moje potrebe i neiskoristiv, ali mi je zato Yanmar ružan da boli glava :) , nadam se da se ljubitelji istoga neće naljutiti, ali vidim iz raznih slika i clipova koliko je zapravo efikasan, jak, kvalitetan i zahvalan u održavanju, i da su gotovo svi njegovi vlasnici prezadovoljni, pa zato ne osuđujem nikoga, dapaće, podržavam korištenje najefikasnijeg ''stroja'' za potrebe svakog individualca

u narednih par dana, moram iskoristiti svo lijepo vrijeme prije zahlađenja, pospremiti preostala drva i prevesti 2-3 kubika zemlje, i moram priznati da svaku godinu postajem lijeniji i lijeniji (tačke iliti gospodarska kolica koristim samo za preko neophodne male operacije na kratkim rutama :) ) i svaki malo veći posao obavljam sa Hondom F620 i prikolicom... istina, ima utege ali opet lagana pa ne vuće više od 3 tačke zemlje ili drva, ali kad malo izračunaš da od točke A do točke B imam nekih 50-70m, Hondica je za mene John Deer :finga:

aj dosta mog filozofiranja, pozdrav :supz:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
nerado, ali kad ste tako pošteni onda da što vam treba??


To je ono o čemu sam govorio; tip si daje za pravo "birati kupce", a "firma je!" - treba li što dalje reći?!
Tako ti neki drugi baja sutra neće prodati djetetu pecivo jer, na pr. nosi naočale ili ima frizuru koja mu se ne sviđa- fuj!
Uz dužno poštovanje prema romima, obični ciganluk u zemlji u kojoj se rad zatire, a mutikaše i mufljuzi veličaju, ali doći će vrijeme za pospremanje.:toimonster:
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh