• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
traktor tom Žuti jesi obrezao vinograd i jesi popio sve vino ako nisi da ti pomognemo.[/QUOTE]


Prvo ispravka netočnog navoda " kite se obrezuju , a vinogradi i voćnjaci.... se orezuju " nije neka rezlika , samo što predpostavljam da ovo prvo jako boli :rolfer:
Inače nisam ni počeo orezivati ni vinograd ni voćnjak ubi me ovaj snijeg , a otišo mi je ležaj na desnoj skiji pa nisam mogao ići na skijanje .
..... rakije i vina , šunke i kulina uvijek ima ( nesmije faliti ) tako da možete doći kada got želite .... pozdrav tebi i tvojima
 
Posljednje uređivanje:

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Ja imam 1300d mislim da je težak oko 500kg bez freze.

Evo da se i ja javim napokon:D
Moj Yami 1400 ima ravno 560 kila sa punim rezervarom.
Imam jedno pitanje zanima me prednja vuca kompletno i kakav izvod za kardan na mjenjacu ima 1400 model sa prednjom vucom.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Evo da se i ja javim napokon:D
Moj Yami 1400 ima ravno 560 kila sa punim rezervarom.
Imam jedno pitanje zanima me prednja vuca kompletno i kakav izvod za kardan na mjenjacu ima 1400 model sa prednjom vucom.

Nekužim :scratch zanima te prednja vuča ... šta te zanima konkretno :?:
Što se tiče kardana pa mislim da ti je sve isto , tri brzine na kardanu ima i jedan i drugi :scratch
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Evo da se i ja javim napokon:D
Moj Yami 1400 ima ravno 560 kila sa punim rezervarom.
Imam jedno pitanje zanima me prednja vuca kompletno i kakav izvod za kardan na mjenjacu ima 1400 model sa prednjom vucom.

Izvod kao izvod, prednji pogon ne možeš ugraditi na svojeg, nego samo prodati pa kupiti drugog s prednjim pogonom .:finga:
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Nekužim :scratch zanima te prednja vuča ... šta te zanima konkretno :?:
Što se tiče kardana pa mislim da ti je sve isto , tri brzine na kardanu ima i jedan i drugi :scratch

Da zanima me prednja vuca i mjenjac.Konkretno me zanima kad bi slucajno naišao da ima negdje da se moze kompletno prednji most kupit i mjenjac (mozda cijeli traktor da mu je kresnuo motor za neke male novce) naravno sa tim izvodom za prenju vucu jel bi to onda sve preslozio na mog.Meni je ok sve sa mjenjacem nego sam gledao dat ovaj moj pa nabaviti sa prednjom vucom itd.Uglavnom gledam koje su mi opcije najjeftinije.Jel mislim da ima u Mađarskoj da se moze za njih kupit sve i polovno i novo.
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Izvod kao izvod, prednji pogon ne možeš ugraditi na svojeg, nego samo prodati pa kupiti drugog s prednjim pogonom .:finga:

To sam i mislio al bez veze da vidim jel nisam zagledo sad kad sam bio na sajmu.Al sam razgovaro sa ovima iz Prodeta da im dam ovaj traktor pa da nadoplatim razliku al sam vidio da je to za njih malo komplicirano itd.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ja se ne bojim da li bi povukao ili ne, nago je puno veći problem kako se zaustavit!
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Imam priliku kupiti kvalitetnu prikolicu sanduk 2x2.5 m alu stranice, kočnica, signalizacija... 500 E, ali nema kiper i sad razmišljam to kupiti i dograditi kiper ako nije preskupo i komplicirano i ako bi to išlo za taj traktorić ???:scratch:confused:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
Dali bi YM od 16 ks mogao vući prikolicu sa cca 2t tereta na njoj ?

hm...traktor od kojih cca 500-600 kila i prikolica od 2 tona....:scratch...i još kad treba stati nizbrdo...ne bih sjedio na njemu...
lako je povući,a stati ????
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
hm...traktor od kojih cca 500-600 kila i prikolica od 2 tona....:scratch...i još kad treba stati nizbrdo...ne bih sjedio na njemu...
lako je povući,a stati ????

Ne paničariti. Prikolica mora imati kočnice (žlajf), a sigurna vožnja niz brijeg podrazumijeva da voziš u brzini s kojom bi sigurno povukel uz brijeg, te da je prikolica toliko kočena da kad stišneš kuplung traktor stane.
Nikad ne žuriti niz brijeg, a uvijek imaj na pameti da ćeš možda u sred brijega morati neplanirano stati.
Imal sam nekad malog tomeka 18 KS. Jednom sam natovaril 1,2 kubika kamena, a šupljine popunil šoderom. Vjerojatno dobrih 2,5 tone i nikakvih problema (ako zanemarim savijanje glavnog nosača na prikolici).
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam priliku kupiti kvalitetnu prikolicu sanduk 2x2.5 m alu stranice, kočnica, signalizacija... 500 E, ali nema kiper i sad razmišljam to kupiti i dograditi kiper ako nije preskupo i komplicirano i ako bi to išlo za taj traktorić ???:scratch:confused:

Malo čudan format sanduka.:scratch
Prevelika širina u odnosu na dužinu.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
sanduk je skinut od nekog kamiončića koji je imao frontalni sudar, mislim Kia. Dimenzije sanduka su mi idealne, taman za 4 palete ili 4 voćarske gajbe.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
sanduk je skinut od nekog kamiončića koji je imao frontalni sudar, mislim Kia. Dimenzije sanduka su mi idealne, taman za 4 palete ili 4 voćarske gajbe.

Sad mi je jasnije. Fala. I važno da tebi odgovara.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Odgovara mi po dimenzijama saanduka i to onako u teoriji, a dali bi to i u praksi bila realna opcija to neznam- zato i tražim mišljenje vas sa iskustvom.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Odgovara mi po dimenzijama saanduka i to onako u teoriji, a dali bi to i u praksi bila realna opcija to neznam- zato i tražim mišljenje vas sa iskustvom.

Ne znam kak je izvedena prikolica. Obično je kod ne kipajućih prikolica šasija s rudom i pod sanduka jedna cjelina, kod kiperice je sanduk zaseban od šasije prikolice. Ak se odlučiš za prepravak, moraš voditi računa da je sanduk kod kipanja oslonjen na tri točke, pri čemu je najveće opterećenje na mjestu prihvata cilindra.
Stavi slike prikolice ak imaš?
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Sto se tice prikolice ja se nebi igrao sa tim jos pogotovo ako živis u nekom brdovitom kraju.Ja imam prikolicu 3dx1,10š i 70 stranice pa kad natovarim punu pijeska moj Ym 1400 potegne al za stat zlo gura ko lud heheheh
 

Najnoviji postovi

Na vrh