• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dinamo

Član
Tu od
9 Ožu 2010
Poruka
56
nedoumica...
hajde molim Vas za pomoć,ponosni vlasnici yanmara...naime bio sam riješio kupiti yanmara 1300d + prednji pogon, no međutim poljulale su me neke tvrdnje kako za frezanje i slične poslove oko voćnjaka nije toliko važna prednja vuča koliko je 1401 bez prednje vuče bolji,jači,brži,eksplozivniji a razlika u cijeni dvjesto evrića
pa sad,hoću li pogriješiti ako uzmem 1401 bez prednje vuče?
ili je 1300 sa prednjom vučom ipak bolji?
eto toliko o razmišljanjima a sad u rezidbu...
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
nedoumica...
hajde molim Vas za pomoć,ponosni vlasnici yanmara...naime bio sam riješio kupiti yanmara 1300d + prednji pogon, no međutim poljulale su me neke tvrdnje kako za frezanje i slične poslove oko voćnjaka nije toliko važna prednja vuča koliko je 1401 bez prednje vuče bolji,jači,brži,eksplozivniji a razlika u cijeni dvjesto evrića
pa sad,hoću li pogriješiti ako uzmem 1401 bez prednje vuče?
ili je 1300 sa prednjom vučom ipak bolji?
eto toliko o razmišljanjima a sad u rezidbu...

Pa čuj Dinamo kao prvo dobrodošao u klub ...
Ja sam imao u par 1401 i F15ks , ona jedna konjska snaga se stvarno dosta osjeti s tim da su freze bile jednake veličine .

Kod 13 ks freza je uža to znači da ćeš imati istu brzinu u frezanju kao i sa 14 ks.

14ks ima tri a 13ks ima dva klipa.
14 ks ima ljepši rad motora , a sa 13 ks ćeš lakše orati jer imaš prednju vuču ...
Mogao bi još ali za sad toliko, ako te još što zanima samo pitaj...
 
Posljednje uređivanje:

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
nedoumica...
hajde molim Vas za pomoć,ponosni vlasnici yanmara...naime bio sam riješio kupiti yanmara 1300d + prednji pogon, no međutim poljulale su me neke tvrdnje kako za frezanje i slične poslove oko voćnjaka nije toliko važna prednja vuča koliko je 1401 bez prednje vuče bolji,jači,brži,eksplozivniji a razlika u cijeni dvjesto evrića
pa sad,hoću li pogriješiti ako uzmem 1401 bez prednje vuče?
ili je 1300 sa prednjom vučom ipak bolji?
eto toliko o razmišljanjima a sad u rezidbu...

Pa čuj Dinamo kao prvo dobrodošao u klub ...
Ja sam imao u par 1401 i F15ks , ona jednja konjska snaga se stvarno dosta osjeti s tim da su freze bile jednake veličine .

Kod 13 ks freza je uža to znači da ćeš imati istu brzinu u frezanju kao i sa 14 ks.

14ks ima tri a 13ks ima dva klipa.
14 ks ima ljepši rad motora , a sa 13 ks ćeš lakše orati jer imaš prednju vuču ...
Mogao bi još ali za sad toliko, ako te još što zanima samo pitaj...

wwuki potpis za mavedeno :D

dinamo ja imam 1401 sa vucom ako ces orati vocnjak obavezno 8)
jer ja sa svojim vucem plug 10" :supz:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Moja iskrena preporuka, traktor sa predna vuca.
Ne poznajem Japance bas, a video sam ih sigurno bar 5000:shock:
Taj jedan KS neznam koliko se osjeca u radu, ali prednja vuca se osjeca i to kako, uvjek dobro dojde, kasnije se budes pokajao.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
nedoumica...
hajde molim Vas za pomoć,ponosni vlasnici yanmara...naime bio sam riješio kupiti yanmara 1300d + prednji pogon, no međutim poljulale su me neke tvrdnje kako za frezanje i slične poslove oko voćnjaka nije toliko važna prednja vuča koliko je 1401 bez prednje vuče bolji,jači,brži,eksplozivniji a razlika u cijeni dvjesto evrića
pa sad,hoću li pogriješiti ako uzmem 1401 bez prednje vuče?
ili je 1300 sa prednjom vučom ipak bolji?
eto toliko o razmišljanjima a sad u rezidbu...

Prije svega pozdrav , i dobrodošao na forum dinamo .
Nebi bilo loša da napišeš par riječi o sebi u temi predstavite se , ali kako to još nije obavezno onda ok.
Vidi moje mišljenje je da od viška konja glava neboli , a isto tako kada netrebaš prednju vuču isključiš je . Ali kada je nemaš nemožeš je ni uključiti .
Sa prednjom vučom dobiješ još sigurno oko 30 % snage , ja sam uzeo sa prednjom vučom prvenstveno zbog brda , ali dobro dođe i na ravnom osobiti kada je blato .
Nego kolika ti je površina voćnjaka , i kakve voćke imaš :?:
Neznam sad dali smo ti pomogli , ali ako te još nešto zanima samo pitaj .
 

dinamo

Član
Tu od
9 Ožu 2010
Poruka
56
hvala na mišljenjima i savjetima...i ja sam za yanmara od 13 konja i prednjom vučom sam et...uvijek vrijedi pitati iskusnije...uf...bar da je traktor već u dvorištu lakše bi mi bilo...

voćke u mome voćnjaku u velikoj su većini breskve i to okulirane od mojih ruku tak da...
sad mi samo treba oruđe za obradu jerbo ručno i nije neko zadovoljstvo...
tu bi me zanimao i malčer illi rotokosa, šta preporučujete, razlike, cijene, može li se što doma izvariti, zatim atomizer naravno ako netko koristi sa yanmarom u voćnjaku kakav, koji, čiji...

eto puno toga mene zanima, a vjerujem i čitatelje...
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
hvala na mišljenjima i savjetima...i ja sam za yanmara od 13 konja i prednjom vučom sam et...uvijek vrijedi pitati iskusnije...uf...bar da je traktor već u dvorištu lakše bi mi bilo...

voćke u mome voćnjaku u velikoj su većini breskve i to okulirane od mojih ruku tak da...
sad mi samo treba oruđe za obradu jerbo ručno i nije neko zadovoljstvo...
tu bi me zanimao i malčer illi rotokosa, šta preporučujete, razlike, cijene, može li se što doma izvariti, zatim atomizer naravno ako netko koristi sa yanmarom u voćnjaku kakav, koji, čiji...

eto puno toga mene zanima, a vjerujem i čitatelje...

Ako ti nisu novci problem ja savjetujem 1401D sa prednjom vucom,a amortizer pogledaj u temi TOMO VINKOVIC neko je napravio sam :weedman: ;)
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
nevezano je za temu ali morate pogledati

film o tragediji naroda japana.ovo sam napravio da im zahvalim na mom yanmar traktoru...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=fNDpbIgMNzQ[/YT]
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Sto se tice oranja i drljanja i tih poslova dobro je imat prednju vucu zato sto meni jako fali i jednostavno je malo tesko radit bez nje al ide napravi se posao i ovako i onak samo sto se osijeti razlika npr kad orem posto imam ym1400 bez prednje vuce idem dosta sa šperom al se kladim da imam prednju vucu da šperu nebi ni koristio.I sto se tiče drugih poslova u polju,kod frezanja ti neznaci bas nesto prednja vuca al opet kako je zuti reko bolje je da je imas pa je mozes upalit po potrebi.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
hvala na mišljenjima i savjetima...i ja sam za yanmara od 13 konja i prednjom vučom sam et...uvijek vrijedi pitati iskusnije...uf...bar da je traktor već u dvorištu lakše bi mi bilo...

voćke u mome voćnjaku u velikoj su većini breskve i to okulirane od mojih ruku tak da...
sad mi samo treba oruđe za obradu jerbo ručno i nije neko zadovoljstvo...
tu bi me zanimao i malčer illi rotokosa, šta preporučujete, razlike, cijene, može li se što doma izvariti, zatim atomizer naravno ako netko koristi sa yanmarom u voćnjaku kakav, koji, čiji...

eto puno toga mene zanima, a vjerujem i čitatelje...


Pa što se tiče malčera već smo o tome pisali , vrati se unazad pa ćeš vidjeti . Wuki ti je najmjerodavniji on je skoro sve priključke sam pravio . Ili jednostavno izvadiš 6000 kn i kupiš si gotovi malčer i problem riješen .

Evo ovo ti je Wuki u akciji
http://www.youtube.com/watch?v=WsuruOL_gLE

http://www.youtube.com/watch?v=fanjo1M2nmc
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ako se ne varam Žuti ima susjeda čiji ym ima utovarivač, zanimaju me iskustva s utovarivačem, naravno i iskustva drugih su dobro došla.:partyman:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ako se ne varam Žuti ima susjeda čiji ym ima utovarivač, zanimaju me iskustva s utovarivačem, naravno i iskustva drugih su dobro došla.:partyman:

Pa čovjek kaže da je zadovoljan sa utovarivačem , za neke lakše utovare , nešto poravnati , razgrnuti i slične poslove oko kuće . Rekao mi je da je napravio nastavak za vilice koje namontira na kašiku tako da može prenositi i palete . E sad upitno je koliko se tereta može podići . To je traktor od 16 ks težina kao i svi yanmari 700 - 800 kg . Mislim da bi dobrodošao svakom gospodarstvu za lakše poslove oko kuće . Odnosno mislim da je idealan na velikim stočnim farmama za čišćenje , utovar silaže , hranjenje stoke i sl...
Po mom mišljenju idealan stroj za svoju namjenu .
Evo koja slika




Uploaded with ImageShack.us





Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Bas da palete nosi nevijerujem al ajd,manji viljuškar ima sto dignit kad dize paletu a svaka skoro ima 1,5 tonu itd.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Bas da palete nosi nevijerujem al ajd,manji viljuškar ima sto dignit kad dize paletu a svaka skoro ima 1,5 tonu itd.

Pa paleta je drvena ( u većini slučajeva ) i ako na nju staviš 4 vreće cementa onda nije teško 1,5 t nego 200 kg . Pa paleta je teška onoliko koliko staviš na nju. Neznam odku ti to da paleta ima 1,5 t
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Meni se bas sviga ovaj utovarac, odlican je, masivno je napraven, vjerujem da dosta teret moze da podize, jer hidro cilindri su veliki, ako ima problemi sa dizanja zadnji deo traktora o tome postoju utezi, prikopcas na hidraulika na straznji deo i miran si, janmar sa ovakvi utovaraci sam video u susjedna grcka neznam niti ja koliko, ima ih tamo na veliko, a meni brine predni trap. Dali predni trap moze izdrzati koliko utovarac moze da diza.
Pozdrav:partyman:
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Pa paleta je drvena ( u većini slučajeva ) i ako na nju staviš 4 vreće cementa onda nije teško 1,5 t nego 200 kg . Pa paleta je teška onoliko koliko staviš na nju. Neznam odku ti to da paleta ima 1,5 t

Mislim da je i 200 kila za taj utovarivac dosta,to je mala kasika.Koliko se vreca slaze na paletu ili bilo sto kad se slaze na nju nema ispod tone a to ako ces stavljat 4 vrece pa dizat ok.To je utovarivac za zemlju malo nesto poravnat i to je to,nikakave teze radnje.Al u svakom slucaju je prava stvar.Nekad je bolje i tako nego lopatat
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Mislim da je i 200 kila za taj utovarivac dosta,to je mala kasika.Koliko se vreca slaze na paletu ili bilo sto kad se slaze na nju nema ispod tone a to ako ces stavljat 4 vrece pa dizat ok.To je utovarivac za zemlju malo nesto poravnat i to je to,nikakave teze radnje.Al u svakom slucaju je prava stvar.Nekad je bolje i tako nego lopatat

Pa kao što sam rekao idealan stroj za ono za što je namjenjen .
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Neki tvrde koji su ga imali da je isključivo sposoban za utovar lakših rasutih tereta tipa kukuruza ili pšenice u zrnu, a da je za zemlju (kompost) i čišćenje ovčijih staja za što bi meni trebao gotovo bezkoristan.:confused:
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Neki tvrde koji su ga imali da je isključivo sposoban za utovar lakših rasutih tereta tipa kukuruza ili pšenice u zrnu, a da je za zemlju (kompost) i čišćenje ovčijih staja za što bi meni trebao gotovo bezkoristan.:confused:

Za gnoj zavaris one zube naprid ka na kombinirki i to je to!!
:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh