• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Moze pitanje? Kako nastimate iz traktora dubinu itd za oranje? Kubota traktor. Vasa iskustva? na sta da obratim paznju?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Joj teško je to ovako objasniti to bi trebalo snimiti video , mislim da ima na youtube , malo proguglaj , ukucaj naštimavanje pluga ili tako nešto , probaj :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
  • Like
Reactions: Nai

Bozek

Član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
55
Čuj ja s japancima odrađujem godišnje preko 1200 sati i poslje 12 godina iskustva u uslugama jedina moja primjedba na japance je ,, spor u transportu" .
Kolega cjenim tvoje iskustvo ali kad budeš usporedio janmara od 30 ks i tomu od 30 ks onda ćemo nastaviti razgovor , stvarno nije za usporedbu 18 i 30 ks .
Mir svima vama, i ako tko treba info i ako mogu pomoći može me uvjek osobno kotaktirati ovako stvarno nema smisla a plus što ja uopće nemam iteres ubjeđivati nekog u bilo što .

Tražimo manji traktor za rad u velikim plastenicima za frezanje i kao transportno vozilo s mogućnošću zakačiti veću prikolicu za rad u vanjskom skladištu.


Preporučujete li neki od ovih traktora i kakve su cijene u usporedbi s Hrvatskom
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Mi smo kupili kod proteha u sloveniji i trajtor je top ...na skladistu uvijek ima 20-30 traktora tako da odes i biras...puno povoljnija i bolja ponuda nego u hr...
Moj je kubota gl200
 

Traktorce

Novi član
Tu od
29 Lis 2016
Poruka
11
Zdravo drugari,moze jedan mali savet od stručnjaka.imam yanmar fx24 i danas sam mu okrenuo kotace to jes izmenjao strane i tako sa dobio u širini zadnjih točkova oko 8cm.tako sam isto izmenjao prednje kotace to jeste spoljašnji deo felne sto je bio sad je na drugoj strani unutra i na prednjoj osovini sam dobio još vecu širinu nego na zadnjim 🤔pa sam ondah u Jos jednom pokušaju na zadnjim dobio još po 3cm jer sa felni od srca felne prebacio spolja na one distancere i traktorče je kao avion😄sad me samo interesuje dali ce nesto tolika prostornost da steti trapu ili već?a sto se tice stabilnosti prosto sam oduševljen za razliku od prethodne kombinacije gde sam gledao u maloj strani gde Cu da se izvrnem.unapred hvala na bilo kakvom savetu.veliki pozzz
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Opterećuješ više poluosovine i ležajeve u njima.
Valjda bude izdržal.
 

Traktorce

Novi član
Tu od
29 Lis 2016
Poruka
11
Pa ja se iskreno nadam da će biti sve ok.ipak je mnogo sigurnija stabilnos nego pre.u svakom slucaju svaka iskustva ili savet je dobro dodao.hvala pisite
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Proširivanje u svakom slučaju negativno utječe na trajnost nekih dijelova. Stoga, ako se odlučiš proširiti, vodi računa o opterećenju traktora, posebno vertikalnog. Ovo je samo moje gledište i dobronamjerni savjet.
 

Traktorce

Novi član
Tu od
29 Lis 2016
Poruka
11
Da znam da je u suštini malo rizik,ali iskreno veći mi je rizik bas u vertikalnoj voznji ili pod nagibom bilo mnogo rizičnije i nesigurno voziti traktore.jer je bas bio uzak i nesiguran za voznji po ravnom je ok,uz brdo i niz kao magare ali ovako treba neko da ga drži u strani😄

A ovako se ponaša kao baš ozbiljno traktorče🤔u svakom slučaju ću zadnje kotace ostaviti ovako proširene a za prednje Cu videti možda i vratim na standard videći.ali još uvek mi od drugara niko ne piše ko je to ovako uradio i kako je se sve ponašalo.veliki pozzz PIŠITE ISKUSTVA

Poslikaću malo pa ću i po neku sliku Cu ubaciti
 

gruj

Novi član
Tu od
18 Ožu 2015
Poruka
5
Pozdrav ekipi,

postao sam ponosni vlasnik traktora kubota saturn x24. Traktor je kupljen kod MS Crni u Čitluku - BiH. Zanima me gdje mogu nabaviti manji traktorski plato 120-130 cm?

Hvala!
 

Prilozi

  • 20201010_165910.jpg
    20201010_165910.jpg
    99.7 KB · Pregleda: 37
  • 20201010_165919.jpg
    20201010_165919.jpg
    89.2 KB · Pregleda: 37
  • 20201010_165928.jpg
    20201010_165928.jpg
    52.2 KB · Pregleda: 37
  • Like
Reactions: ZJ

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Lijepi traktorčić, opiši nam ga malo, koje je snage, koji motor i koliko cilindara, koje je težine, dimenzije i tako.😜
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Pozdrav ekipi,

postao sam ponosni vlasnik traktora kubota saturn x24. Traktor je kupljen kod MS Crni u Čitluku - BiH. Zanima me gdje mogu nabaviti manji traktorski plato 120-130 cm?

Hvala!
vidio sam taj traktor kad je došao. dobar!
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Mi smo kupili kod proteha u sloveniji i trajtor je top ...na skladistu uvijek ima 20-30 traktora tako da odes i biras...puno povoljnija i bolja ponuda nego u hr...
Moj je kubota gl200
Ima li traktora od 40+ KS na prodaji, tih japanaca....?
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Nisam ziher koliko su mu bili najjaci kad sam ja bio...jedni se prodaju drugi stizu...mene su zanimali manji pa te vece nisam gledao...
Znam da ako si ozbiljan kupac moze nabaviti kakav zelis....
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Dali netko zna s kojeg mjesta izvuči kipnu cjev Yanmar fx24
Ako trebaš samo za kipanje (jednoradno) to ti je ispod sjedala s prednje strane na sredini , odmah ispod onog regulatora brzine spuštanja hidraulike . Jednostavno izvadiš čep priključiš cjev za kipu i kad hoćeš kipat samo zavrneš regulator i on preusmjeri ulje u kipu a kontrola ti je ručica hidraulike.
 
Na vrh