• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

YANMAR K-3

Novi član
Tu od
25 Pro 2020
Poruka
1
Poštovani Gall73,

čekao sam da ti odgovore osobe koje su puno više iskusnije od mene. Imam Yanmar Ke-3 i služi mi za košnju (roto kosa) ~10 000m2 livade/vočnjaka + oranje/frezanje privatnog vrta od 50m2. Stoga servisi na traktoru su mi vrlo rijetki.
No svake godine radim slijedeće:
1. izmjena ulja stavljam INA Super 5 (15W-40) ulje za poljoprivredne strojeve svake godine
2. filter ulja sam skinuo i odnio do trgovine auto dijelova. Nakon izmjere smo utvrdili da mi odgovara filter ulja od Micubishi-a te zapisao broj i sada kupim uvijek takav filter ulja.
3. Kada sam kupio provjerio sam količinu ulja u prijenosu (tako i freze) te tamo sam utočio ulje Hipenol
4. Filter zraka sam kupio u Prodetu 2 komada kada sam kupio trakotor tamo davne 2012 (ali treba malo goolat) te zamijenio do sada recimo svake 3 godine jer stvarno malo radim sa traktorom. Ove godine sam pogledao i filter je još vrlo čist pa ga neću još mjenjati, ali kupio bi ga online negdje (treba malo zgoolgat, izmjeri postojeći..)
5. Podmazujem tovatnom masti sve one pipce kod kotača, kosilice, kardan redovito. Kupio sam malo bolju mazalicu preko neta u RH trgovini poljoprivrednim strojevima (da je ne reklamiram sada)
6. Filter goriva sam samo promjenio do sada jednom prilikom kupnje.

Za sada imam manu na traktoru da stalno svijetli mi svijetlo grijača i prazni mi akumulator. Nisam stigao uzeti vremena da provjerim što se događa (ako netko ima ideju, prijedlog svakako je dobrodošao) jer imam 2 akumulatora pa ih stalno mijenjam kada skužim da je prikraju.

Nadam se da sam pomogao.

Lp,
Ruda
Na istoj tipi traktora imam isti problem,svjetli mi svjetlo grijača.Da li i kako ste riješili problem.
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Dečki, koje ulje ide u hidrauliku i mjenjač, a koje u prednji pogon? U pitanju je yanmar 1300 (2tr13 mašina)?
 

Bozek

Član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
55
Dečki, koje ulje ide u hidrauliku i mjenjač, a koje u prednji pogon? U pitanju je yanmar 1300 (2tr13 mašina)?

Upravo sam mislio pitati istu stvar jer smo kupili Yanmar 1500D pa treba napuniti ulja

Pronašao sam ovo na Internetu

Motorno ulje 15W-40 dizelsko motorno ulje, formulirano da osigura stabilni rad

Motorno ulje 10W30 - vrhunsko polusintetičko motorno ulje i pogodan je za sve traktore Yanmar

Yanmar ulje za mjenjač 80W90 - Originalno ulje za mjenjač za upotrebu u traktorima Yanmar.

Yanmar ulje za hidrauliku TF500A - Posebna formula TF500A tekućina toplo se preporučuje za sve traktore YANMAR. Ova originalna tekućina za mjenjač posebno pruža optimalnu zaštitu brzine, poboljšani hidraulički kapacitet dizanja i glatko, učinkovito i tiho kočenje.


 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
S motornim uljem sam načisto, što gušće to bolje. Isprobao sam 10w40, 15w40 i mišljenja sam da bi za te stare motore najbolje bilo 20w50/60 iz uvjet da se ne koristi ispod 0° C jer je pregusto za zimske uvjete. Pitanje sam postavio iz razloga što neki pišu da su hidraulika i mjenjač zakedno i da ide ATF, dok češće nalazim podatak da ide transhidrol..
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Upravo sam mislio pitati istu stvar jer smo kupili Yanmar 1500D pa treba napuniti ulja

Pronašao sam ovo na Internetu

Motorno ulje 15W-40 dizelsko motorno ulje, formulirano da osigura stabilni rad

Motorno ulje 10W30 - vrhunsko polusintetičko motorno ulje i pogodan je za sve traktore Yanmar

Yanmar ulje za mjenjač 80W90 - Originalno ulje za mjenjač za upotrebu u traktorima Yanmar.

Yanmar ulje za hidrauliku TF500A - Posebna formula TF500A tekućina toplo se preporučuje za sve traktore YANMAR. Ova originalna tekućina za mjenjač posebno pruža optimalnu zaštitu brzine, poboljšani hidraulički kapacitet dizanja i glatko, učinkovito i tiho kočenje.


Kolega, informacije od korisnika traktora poput naših su : prednji pogon hipenol SAE 90, hidraulika i mjenjač su zajedno i ide transhidrol (utto).
 

wrangler

Novi član
Tu od
18 Kol 2013
Poruka
7
Pozdrav drustvo, zanima me jedna stvar, u prilici sam kupiti Yanmar 1401, cak sam imao priliku i raditi sa tim traktorom i sa njegovom frezom i sa time sam bio vise nego zadovoljan. Da li je netko probao sa takvim traktorom saditi krumpir sa jednoredno sadilicom i ako je kako je to proslo. Gledam te sadilice i za jednoredne kaze da treba traktor od cca 18 ks a spomenuti yanmar ima cca 14?? Zanima me da li bi se dalo koristiti sadilicu sa njim.

Hvala.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Ja imam Iseki slične snage i po meni ako ti sa frezom možeš obraditi tu zemlju, manje snage će ti trebati za rad sa jednorednom sadilicom. Ja kažem MOŽE!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
A može li čovjeka na sadilici dignuti na kraju reda ili ide nos u zrak?
 

wrangler

Novi član
Tu od
18 Kol 2013
Poruka
7
Ja imam Iseki slične snage i po meni ako ti sa frezom možeš obraditi tu zemlju, manje snage će ti trebati za rad sa jednorednom sadilicom. Ja kažem MOŽE!
Hvala na info, pitanje je jos samo da li ce traktor moci podignut sadilicu kao sto je napisao i ZJ
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
To nema veze sa snagom traktora, nego sa težinom traktora+snagom hidraulike. Ako ne može dignuti neka pomagač-ako je oteži sađe pri okretanju i podizanju sadilice
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

actionfigure

Novi član
Tu od
5 Srp 2016
Poruka
5
Pozdrav drustvo, zanima me jedna stvar, u prilici sam kupiti Yanmar 1401, cak sam imao priliku i raditi sa tim traktorom i sa njegovom frezom i sa time sam bio vise nego zadovoljan. Da li je netko probao sa takvim traktorom saditi krumpir sa jednoredno sadilicom i ako je kako je to proslo. Gledam te sadilice i za jednoredne kaze da treba traktor od cca 18 ks a spomenuti yanmar ima cca 14?? Zanima me da li bi se dalo koristiti sadilicu sa njim.

Hvala.

Vlasnik sam Ke-3 što je snagom vrlo blisko Yanmaru 1401. Na njega imam instaliran roto malčer težine 145 kg. Radim na brdovitom terenu i naprijed sam morao dodatno dodati cca 30tak kg utega u protivnom kada bi dignuo malčer na brijegu prednji kotači bi se odvajali od podloge.
Prema podacima jednoredna sadilica ima 130 kg + težina krumpira u spremniku. Hidraulika po meni ima snage da masu od 200++ kg podigne (nisam nikada googlao kolika je zaista njezina moć). Ako ne dobite egzaktan odgovor osobno mogu samo testirati dizanje svog malčera dok na njemu stoji osoba pa da vidimo može li dignuti masu od 200++ kg koliko je neka maksimalna masa jednoredne sadilice.
 

wrangler

Novi član
Tu od
18 Kol 2013
Poruka
7
Vlasnik sam Ke-3 što je snagom vrlo blisko Yanmaru 1401. Na njega imam instaliran roto malčer težine 145 kg. Radim na brdovitom terenu i naprijed sam morao dodatno dodati cca 30tak kg utega u protivnom kada bi dignuo malčer na brijegu prednji kotači bi se odvajali od podloge.
Prema podacima jednoredna sadilica ima 130 kg + težina krumpira u spremniku. Hidraulika po meni ima snage da masu od 200++ kg podigne (nisam nikada googlao kolika je zaista njezina moć). Ako ne dobite egzaktan odgovor osobno mogu samo testirati dizanje svog malčera dok na njemu stoji osoba pa da vidimo može li dignuti masu od 200++ kg koliko je neka maksimalna masa jednoredne sadilice.
Hvala na odgovoru.

To bi bilo super testirat.....
 

Traktorce

Novi član
Tu od
29 Lis 2016
Poruka
11
Zdravo drugari,treba jedna mala pomoć.trebam kupiti za yanmar fx24 sigurnosni ram ,sad me zanimaju dimenzije istog da bi preko prijatelja mogao naručiti da mi doneseako bilo ko ima neku sliku ili dimenzije neka pomogne.unapred zahvalan
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Zdravo drugari,treba jedna mala pomoć.trebam kupiti za yanmar fx24 sigurnosni ram ,sad me zanimaju dimenzije istog da bi preko prijatelja mogao naručiti da mi doneseako bilo ko ima neku sliku ili dimenzije neka pomogne.unapred zahvalan
Ako misliš na tehnički , nečeš proći , osim orginal ili atestirani a to ima samo prodet pitaj njih . Govorim iz iskustva .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@wwuki5,​

kolega @kunte nije iz HR. Lijepo je da si mu skrenul pažnju na problem koji bi imal s regom u HR. Ti imaš puno saznanja i iskustva s tim malim Yanmarima pa ako imaš bilo kaj od onog kaj traži javi mu. ;)
Ostalo nek bude njegova briga.
 

Traktorce

Novi član
Tu od
29 Lis 2016
Poruka
11
Hvala vam drugari na odgovorima,ali sve bi se to nekako moglo odraditi i naci ali samo je problem to sa atestom zbog tehničkog pregleda.kontaktirao sam prodet pa je ostalo da mi jave dali imaju ili da vidim neku firmu koja to radi sa atestom.hvala vam puno
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam dal poveznicu na krivog kolegu :(, ali se nadam da ste skužili. Moja isprika. 🙏
 

Najnoviji postovi

Na vrh