• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Imaš to za kupiti pitaj tamo gdje si kupio crijeva za navodnjavanje, a moraš staviti i filter da ti se rupice ne počepe...
 

Markaa

Novi član
Tu od
2 Stu 2011
Poruka
1
iz tvojih usta u Božije uši.vidio sam i jače kako se muče sa manjim malčerima.oprobat ću ovih dana jedan oko 120 cm možda malo više i ne znam koje marke a znam da ga taj vrti sa tomicom od oko 30 ak konja.ako može on valjda ću moć i ja :confused:


Ma bez problema možeš raditi sa malčerom. Moj Yanmar ima 18 ks i igra se sa roto malčerom od 130 cm bez obzira na veličinu i gustoću trave a melje i agaciju deblju od palca.
 
D

drax

Guest
pri silasku s ovog goldoni boksera probajte se nasloniti malo jače na ovaj rukohvat na blatobranu, ja nemam baš najbolje iskustvo...:madmana:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ma nisam ja ni sjeo na njega nego vidio janmarov motor pa reko da uslikam inaće meni je janmar za sd naj bolji :heart: dok mi netko ne dokaže da ima i boljih traktora :lol:
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
oznaka motora na ovom goldoni 3tnv76-k što znači da ima 3 cilindra a 76 je promjer cilindra
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
wwuki prika koju oznaku tvoj ima na motoru?

Evo pa ti čitaj :rolleyess:


Uploaded with ImageShack.us

Primjetio sam da više nitko ne spominje da nema djelova za janmare,.

Meni je u subotu otkazao elektromagnet na alnaseru ,
došao u prodet rekao što mi treba i dobio dio u rekordnom vremenu , odmah .:prayer:
Rijetko se šta kvari ali kad treba oni to uglavnom već imaju i zato svaka čast Prodetu...
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
uspijem li doći do više hektara zemlje vrlo vjerovatno ću uzeti ovaj stroj

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Gvx94zBvrIY&feature=related[/YT]
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
wwuki jel tvoj yami ima sigurnosnu tipku da kad kreneš u rikverc automatski podiže frezu i koje ulje ljevaš u prednji most?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ne moj nema toliko elektronike .
Imao sam takav u rukama i nisam ga htijeo uzeti zbog potenciometra , mehanici više vjerujem iako su japanci prvaci u elektronici.

Pa ono gušće za mjenjače . Rjetko sam ti ja to dlijevao , uglavnom ne fali .

U sredini se sipa atf.
 
Posljednje uređivanje:

gojibobice

Novi član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
26
Pitanje

S obzirom da prvi puta ovdje post-am, prije svega pozdrav cjeloj ekipi. Imam 44 godine te sam u životu radio nekoliko poslova, oduvijek privatni poduzetnik i eto sada me život donio i u poljoprivredne vode. Nekad davno mi je otac imao motokultivator goldoni 14ks diesel tak da mi je poznato frezanje, oranje i slične tehnike. Nedavno sam kupio 2,5 ha zemlje te mi je za obrađivanje iste potreban manji traktor. Yanmar mi se čini best-buy u pogledu omjer cijene i kvalitete. Japanac iza svega stoji a to je po meni najbitnije. Nisam pročitao svih 145 str. ali koliko sam uspio pročitati na ovoj temi u Hr postoje dvije tvrtke gdje se mogu kupiti traktori Yanmar, Prodet i Deutsches-haus. Bio sam na njihovim stranicama i moj zaključak za te dvije tvrtke je KATASTROFA u svakom pogledu !!!!! Evo moja zapažanja, točnije argumenti

1. Sve tvrtke koji se bave prodajom rabljenih vozila bilo koje vrste imaju vrlo jasnu iskazanu cijenu i tehnički opis (popis opreme) za određeno vozilo. Šta Yanmar traktori su nešto posebno pa je to nemoguće ?

2. Nikad u životu nisam naišao na bezobrazniju informaciju da netko nešto ne želi prodati osim svojim kupcima, to ide firmu Prodet. Dajte zamislite situacije doći npr kod Tomića ili u Zubak te da oni ne žele prodati neki rezervni dio za BMW ili VW smo zato jer nije kupljen kod njih, ? Prodet je bogom dan?

3. Stvar isto jako bitna. Npr netko od Vas s foruma meni želi prodati Yanmar traktor pa ja sam lud ako ga kupim jer mi ovi iz Prodet-a neće htjeti prodati rezervni dio jer nisam kupio traktor kod njih. A s druge strane a kome ćete ga Vi prodati? Iskreno krajnje bezobrazno da Prodet na taj način gradi svoje tržište. Nadam se da shvačate da Prodet na taj način gradi apsolutni monopol na našem tržištu nad svim vlasnicima Yanmara.

Iz tih razloga bih vas forumaše ljubazno zamolio odgovor gdje još osim kod te dvije tvrtke ja u Hr mogu kupiti polovan Yanmar traktor i ne manje bitnije pitanje tko još prodaje rezervne dijelove za Yanmar traktore.

Unaprijed Vam zahvaljujem
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Vjerovo il ne tu u Hr se svi tako postavljaju koji prodaju te traktore,pričao sam sa par ljudi i svi mi kazu jednu te istu stvar da su svi katastrofa.Ne znam kako vama al i ja sam imao taj slucaj da gospoda iz Prodeta nece da prodaju neki dio ili ako ga hoce prodat zacijene taj dio tako da mozes kupit dva il tri dalje negdje.Trebalo bi u Mađu otic tamo isto ima trgovaca koji prodaju dijelove i siguran sam da nece biti problem.Al na kraj krajeva ima internet i http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...sg=AFQjCNGIuG-ehCgZay8TVWxShlOxyg1PlQ&cad=rja
pa cemo narucivat dijelove i kraj.
 

gojibobice

Novi član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
26
Vjerovo il ne tu u Hr se svi tako postavljaju koji prodaju te traktore,pričao sam sa par ljudi i svi mi kazu jednu te istu stvar da su svi katastrofa.Ne znam kako vama al i ja sam imao taj slucaj da gospoda iz Prodeta nece da prodaju neki dio ili ako ga hoce prodat zacijene taj dio tako da mozes kupit dva il tri dalje negdje.Trebalo bi u Mađu otic tamo isto ima trgovaca koji prodaju dijelove i siguran sam da nece biti problem.Al na kraj krajeva ima internet i http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...sg=AFQjCNGIuG-ehCgZay8TVWxShlOxyg1PlQ&cad=rja
pa cemo narucivat dijelove i kraj.

Zahvaljumem na Vašem odgovoru, mada mi to još neide u glavu da imaju takvu poslovnu politiku. Ali ok, pustimo mi njima njihove probleme, mi imamo svoje probleme i idemo ih riješiti. Nije Mađarska na kraju svijeta i eto ja živim blizu Mađarske. Surfati ću netom u potrazi za dučanom koji prodaje Yanmar rezervne dijelove pa ako šta nađem postavim Vam link. Ako nikako drugačije moči ćete ih preko mene naručiti.

Pozz ekipi
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Pozdrav Hrvoju i dobro došao!
Potpisujem sve što si napisao i ja sam isto primjetio i o tome raspravljao i čvrsto odlučio da ni kod jednih neću kupiti, nego ću uzeti kubotu ili ls23 ili pričekati do nagodinu kad ćemo bez carine moći sami uvoziti i to po znatno nižim cijenama.:supz::partyman:
 

gojibobice

Novi član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
26
Novi sam tako ukoliko znate za ove firme nemojte mi zamjeriti. Našao sam neke linkove pa ukoliko nekoga zanima neka si pogleda:

http://www.traktorpool.de
http://www.ems-maschinen.de/

Imao bih pitanje te bih molio iskren odgovor. Razmišljam kupiti manji traktor za potrebe - frezanja (rahlim zemlju te uništavam travu = manje košnje tijekom godine), za košnju trave te bih tu i tamo na prikolici vozio teret težak cca 1000 kg, čistio snjeg po ulazu u dvorište. Ako znate koje jačine traktor bi me zadovoljio moje uvijete? Svakako razmišljam i o pogonu 4WD (pogon na sve kotače).

unaprijed hvala na odgovorima
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
pošto živim na jugu hr zar nije malo glupo da idem u slavoniju ić tražit traktor.da je i bilo jeftinije a gdje su troškovi puta i glava u torbi.svaki traktor se kad tad pokvari pa će i moj a nadam se da ću naći dio što mi bude potreban.
 

Najnoviji postovi

Na vrh