• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Vidi i od 20 ks će ti odraditi posao bez problema već sam tjerao strojeve na kojima piše minimalno 25ks .
Mislim da bi od 20 ks potpuno zadovoljio tvoje potrebe, a ukoliko se propinje uvijek možeš opteretiti prednji kraj po potrebi .
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=l9bSPJbarZU&feature=relmfu[/YT]

evo vidiš da ide sa polagačem.

ili ovaj

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=NULXym2jpn4[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Dobra fora, još da iza nekako montira i sadilicu i gotovo sve u jednom prohodu.:idea:
 
Z

zemlja

Guest
Lijepo to radi ali folija preko zemlje! :eek:

Još malo pa će godinu dana od kada imam Yanmara
Jedini problem do sada je bio filter za gorivo, Wuki je pomogao i sada ide ko' novi! :partyman:
Ako vam s vremena na vrijeme gubi snagu, provjerite filter goriva ;)

Frezanje.jpg
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Yanmar

Pozdrav!
Blizim se odluci da muz i ja kupimo mali Yanmar traktor.
Zivimo na selu, imamo nesto malo zemlje, pa ne bi to bilo lose obradivati.
Yanmar nam je zapeo za oko, bas nam se svida traktor.
E sad, kako se krecu cijene yanmara 4x2, a koliko su skuplji 4x4?
Vidjela sam na njuskalu one iz splta i iz slavonije, drugi nitko ne prodaje yanmare...
Zar su oni jedini u Hrvatskoj sto ih prodaju?-
to su kod njih traktori iz uvoza?
Nema cak niti nitko privatan da prodaje yanmara....
Koliko se yanmari kvare, dal su dijelovi skupi i dal ih ima?
Dal ocekujete pad cijena ulaskom u eu?
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Pozdrav!
Blizim se odluci da muz i ja kupimo mali Yanmar traktor.
Zivimo na selu, imamo nesto malo zemlje, pa ne bi to bilo lose obradivati.
Yanmar nam je zapeo za oko, bas nam se svida traktor.
E sad, kako se krecu cijene yanmara 4x2, a koliko su skuplji 4x4?
Vidjela sam na njuskalu one iz splta i iz slavonije, drugi nitko ne prodaje yanmare...
Zar su oni jedini u Hrvatskoj sto ih prodaju?-
to su kod njih traktori iz uvoza?
Nema cak niti nitko privatan da prodaje yanmara....
Koliko se yanmari kvare, dal su dijelovi skupi i dal ih ima?
Dal ocekujete pad cijena ulaskom u eu?

to si izdržljivi čuveni japanski strojevi oko kojih nema puno šarafanja, samo toči i vozi, i ako je ikako moguće samo 4x4
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Potpisujem ovo gore ,
A nitko ne prodaje zato što valjaju a oni koji prodaju prelaze samo na jače :p

Ja sam stavio na prodaju jednog a od onda je napravio punih 100 sati rada.
Baš danas sam promijenio ulje....
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
došao je i taj dan pokvario se moj yanmar.ima duže vrijeme malo je teže upadao u brzine.kvačilo je ok a dogodilo se to da je mjenjač ostao zaglavljen u jednoj od brzina i ne može nigdje čak ni u ler.mogu šaltati samo brze i spore.mehaničar sutra otvara mjenjač i 100 posto je siguran da je problem u viljušci,pojelo se.uglavnom problem je rješiv malo je teško doći do njega jer treba otvarati mjenjač ali šta se mora nije teško.eto yanmar na prvoj operaciji pa se nadam da će biti i slika da vidite malo šta mu je u utrobi.ovo me malo pogodilo jer sam taman trebao vaditi krompir pa se nadam da će najdalje do utorka biti spreman opet
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Neretvanin nadam se da ces sloziti brzo traktor, cekamo vijest :supz:

Pricalo se o tome kako PRODET ne prodaje rezervne dijelove osobama koje nisu traktor kupili kod njih, evo i dokaz na njihovoj stranici pise
"Mini TRAKTOR YANMAR za vašu malu poljoprivredu (servis i rez.dijelovi osigurani)ALI SAMO ZA NAŠE KUPCE!!!!!!!!!!!! "
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
traktor je popravljen,viljuške su sređene ali na žalost nema slika.majstor je to sredio za sat vremena trošak 600 kn plus kanta hidraola.
kaže da viljuške nisu baš dobre i da bi ih trebalo zamjenit,nisu pukle već se malo iskrivile pa ih ispravio i obradio.ne mogu se napraviti već treba kupiti nove jer su ove gizane i cementirane.
žao mi je što nisam bio tu da vidim kako to izgleda ali sredio je expresno.
 
Posljednje uređivanje:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
stvarno? hvala ti ,za sad radi do kad će tko zna.danas sam vadio krompir i važi ona stara "šta gluplji seljak to bolji krompir":rolleyess: al ima netko tko to može napravit?

evo dvije slikice,plug je posuđen i nije baš nešto.naštelao sam ga duboko al fali mu dubine i širine.uglavnom izišli su skoro svi krompiri

kro1p.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

krocl.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
pozdrav svima
imam pitanje u vezi kiper prikolice za yanmar f175 problem je sto nece da kipuje jel zna neko o tome kako se radi... hvala unapred na odgovoru
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
pozdrav svima
imam pitanje u vezi kiper prikolice za yanmar f175 problem je sto nece da kipuje jel zna neko o tome kako se radi... hvala unapred na odgovoru
Dobro došao na forum ;)
Pa za početak dali imaš izvedenu instalaciju za kipanje...
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
mislim da nema
receno mi je da treba da se zavrne ventil ispod sedista i da se povuce crvena rucica koja se nalazi sa desne strane vozaca. traktor je kupljen polovan i nisam nikada radio sa njim tako da mi je sve strano.. svaka pomoc bi mi dobro dosla..
 

Najnoviji postovi

Na vrh