• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Za mene nisu šoferi koji motaju volan na mjestu

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Naravno da je uvijek lakše motati uz lagano kretanje jer se tako štede i gume i upravljački mehanizam. Ali kad se nađeš u gradskoj gužvi ili na prostoru gdje jednostavno nema mjesta za manevrisanje onda pun desni, pa u mjestu pun lijevi. Uglavnom se u 95% slučajeva to može izvesti pri kretanju nekih pola metra-metar, a kad nemože zna se. :)
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sad kad je lepo malo snega,leda - ručna i praviš radius kak treba.:icon_rofl:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
E danas sam vidio bisera ..krepo mu je servo na kaminu ..i on ga vrti, vrti , vrti, ne odustaje ..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
no , kako stoje stvari još ima onih koji nisu naučili , jućer gledam jadnog s tomo vinkovičem ..alo dasa reko kaj mu to radiš .....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pa zglobni nemre na mestu zmotati kotače. Nutarnji se odmah počneju vrteti jedan prema drugom, a vanjski širom.
Trebal si mu samo reči da mora jako stisnuti bremzu. :(giggle)::(giggle)::(giggle):
Dok nije bilo serva i hidraulike rijetko tko je motal na mjestu jer nisu trpjele samo kugle, gume i ini dijelovi nego i vozačeve ruke, a to je bil najbolji podsjetnik da treba krenuti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti jučer sam kod baliranja stalno motal u mjestu kad sam se pripeljaval sa balirkom isto mi bil kanal preblizu pa sem moral :x:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj tatek zaboravil prigrnuti bar dvije grede poprečno .:mur:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I ja sam dvije poprečno , ali mi je onda iskočila iskra iz auspuha i sve se zapalilo ..bem ti štetu , kosiš , obračaš , prigrneš i onda iskoči iskra iz auspuha ..a sjena ionak 30 % manje .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad sam bil klinac pa sam pušil ..moral sam biti faca pa sam pušil zeleni KIM ..i držim ja kutiju u vratima kabine ..tam gdje se primi ruka ..kosima ja tak jednom dasi ..dođe on do mene i pita kaj stalno vozim sa sobom aspirine ..nek idem doktoru ak me tak često boli glava ..ili si nek popijem ujutro rakijicu ..ali sad više ne pušim , ja sam svoje popušil
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
nisi, nisi. Pušili bumo mi još dok je ovih na Markovom trgu. A poslije njih dojdeju drugi pak pušiš četiri ljeta njihove fore. I tak dok se nebu rodil novi Gubec.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Pored motanja u mjestu dodao bih jos:
Ubacuju u visi stupanj brzine dok savladavaju uspon, koji je svega nekih 100m,
Vide crveno na semaforu jos 100m prije semafora i voze 80km/h, i onda naglo kocenje,
U svakoj krivini koriste kocnicu, cak i kad se mimolza se darugim vozilima iz suprotnog traka,
Hladno auto odmah po gasu, bez obzira sto odmah ide uspon navlace preko 100,
Voze nedovoljno zatvorenih vrata vozaca, dakle vlastito auto ne primjete vecu buku,
Trce majstoru za svaku glupost, dodatno sminkaju auto raznim glupostima, (felge, spojleri, enterijer) i kad sve to naprave prodaju ga, pa kupe drugi i tako u krug,
Dok imaju jedno auto hvale ga da je najbolji, kao da su ga sami oni napravili, kad ga prodaju nista nije valjao, "nek sam ga se rijesio",
Njihovo auto najmanje trosi, manje i od tvornicke deklaracije,
Koji voze samo jednu marku auto, drugo nisu probali, ali pljuju po svim osim po svome,

Da nastavim........
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Pored motanja u mjestu dodao bih jos:
Ubacuju u visi stupanj brzine dok savladavaju uspon, koji je svega nekih 100m,

U svakoj krivini koriste kocnicu, cak i kad se mimolza se darugim vozilima iz suprotnog traka,

1. ako je traktor prazan, tj. ne vuče ništa, zašto ne viši stupanj?
2. šta smeta osobama koje koče u krivini?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Imas velike sanse da jos ove godine shvatis odgovore na oba svoja pitanja,,,:(giggle):
 
Na vrh