• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Za mene nisu šoferi koji motaju volan na mjestu

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne trebaš rovati s kotačima probaj s traktorom bez serva motati i istovremeno pomalo kočiti kočnicom na tu stranu . Kotači sami skreću. Ili se okrečeš u rikverc na desno pa moraš skrenuti lijevo pipneš desnu kočnicu volan se sam premota s krajnjeg desnog u kralnji lijevi položaj . Samo polako bez prakse jer pucaju graničnici na rukavcima ako pretjeraš .
koji pak to traktor tak dobro koči da samo "pikneš kočnicu" ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod mene na malom ursusu možeš na tvrdom bez frke motati volan, morem reći da se jako dobro da motati
Isto ta ki na novom 539.
A na 540 nema šanse, taj je tvrd ko qrac :)

Ovi hidraulični nisu bitni u ovoj priči!
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
uh ja dok sam imal ursusa maloga teško je jako bilo ga na mjestu motati mada nikad ni ne motam volan na mjestu pogotovo ak je na žgance volan, a hidraulični je druga stvar
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Ja pa sam se smejal starome kad je oral s ursusom...5 sati oranja,ja laganini sa 533 a on na rubu snage na ursusu :icon_fU:
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
nije se znal prilagoditi a kaj je je dost je teški na volanu ursus kak i rus t-40 bez prvog pogona ja sam samo po šumi išel z njim več te ruke bole a volan sam bježi lijevo desno
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Puknuti si sprobal , ne ide i sad si skužil da ti kočnice ne valjaju . Ako citiraš onda citiraj točno da ne pišemo ispravak netočnog navoda .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Inače sam ja trebal orati z tim vragom,al je pukla guma,ja sel u auto reko vidimo se,dojdem ja s svojom strelom

Da nejdemo dalje u off,ja svojeg 533 motam na mjestu s levom rukom,treba samo podmazati volan tu i tam,ne? :icon_fU:

10441479_315923261928734_8588170672562232342_n.jpg
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Tak dugo pumpati mast dok ne šikne negde van,na levom rukavci šikne gore,na desnom dole :(angel):
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ja uopće ne mažem volana , zakapčim roto branu i servo a tekućina pivo .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
E nije ni to loša ideja...posebno ova za tekućinu :(y):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako jako tvrdo ide .možda promjeni pikse i ležajeve u rukavcima i gume napumpat na tvrdo.
Ako nisu sa tri crte gume teze se mota zbog guma.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ja imam sa 4 crte i baš se lako mota :)

Neznam kak bi išle one sa 5 ili 6 crta??


Tinček naš s levom rukom mota volan, desne se verovatno i on sam boji :D:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ima jedan vijak, ako se ne varam, ključ 27 i ravni šarafciger. I onda se to zategne tako da se samo može okretati u vožnji :D: To kod mene služi da ne pleše po cesti, inače se u trećoj osjećam ko na rodeu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Motanje volana na mjestu

Neznaš ko koga bolje lovi, dal ti njega ili on tebe :D:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Re: Motanje volana na mjestu

Samo moraš pazit da ti ne polomi prste na rukama,naročito ako sa prednjim kotačem pogodiš kakav panj ili kamen na putu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
na malom ursusu niko ne vrti volana na mjestu to sam sigurni :D:

a neš majci smotat volana ni na malom vladimircu...a bome i šogijev 558 je za popaja stvoren...
uostalom, motanje volana na mjestu rade jedino ovi kaj još nisu vozačku položili, ali njima i motor radi u brm-brm modusu...ennnn...neeee...eeeeeee...iiiiiiiiii...
a to kaj neko ima servo pa mota na mjestu, ima dva riješenja...grabljice ili servis...prvo kad to radi na mom dvorištu, a drugo kad to radi previše često...:(happy):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Darijus zakaj ne motati u mestu ja to večinom radim ako se treba okrenuti na malo mjesta puno puta napred natrag npr rad beračom , rolo balirkom i sl a vozačku imam (za traktor) od 1974 godine . Još mi nijedan volan nije otkazal jedino na jednom traktoru reparirana Orsta .
 

Najnoviji postovi

Na vrh