• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZADNJI TRAKTORSKI UTOVARIVACI , samogradnja ili ne

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nije prodan, samo je covjek tezak, neda sa sobom pricati na telefon, uvrijedio se kad sam ga pitao za razvodnik i kakvog je tipa jesu li rucice ili joistic, misli da je pokupio svu pamet svijeta, ili je prokleti alkohol
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
nije prodan, samo je covjek tezak, neda sa sobom pricati na telefon, uvrijedio se kad sam ga pitao za razvodnik i kakvog je tipa jesu li rucice ili joistic, misli da je pokupio svu pamet svijeta, ili je prokleti alkohol

Znači da stvar nije ispavna ili je neka muljaža u pitanju...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Koji bi najveci kvar na nevidjeno maogo eventualno biti vdje na ovom stroju, cilindri nisu problem, komande isto nije, jedino neznam ovaj rotator ruke, u slucaju da je to rika, moze li se popraviti i koliko bi kostalo. Jeli bolji ovaj pricip ili preko cilindara da okrecu ruku lijevo/desno, zainteresirao sam se za ovo, pa bih pogledao o cemu se radi, cijeni se 750 EURA. Treba jos postaviti rezervoar, filter, pumpu sa multiplikatorom i crijeva,prikljucke za 3 point, kakva bi bila stabilnost posto su stope uske. Kontam da bi to doslo jos nekih max 500 EURA (vec sam jednom nasao pumpu sa multiplikatorom za 70 EURA i danas radi, a neki dan sam vidio jedan takav komplet za nekih 100 EURA). Opet ponavljam manje vise sve se da servisirati i poraviti za neke manje novce,ali se bojim ovog rotatora.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Postovanje, mislim da bi tebi najbolje odgovarao ovaj strojček za šumu...
nazalost prodan je ali dušu daje za takve stvari.

 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nismo se razumjeli, ja se ne bavim profesionalno sa tim poslovima, s vremena na vrijeme trebam nesto uraditi, tako da nebih puno novaca ulagao, a s druge strane opet ne zelim svasta kupiti da sutra to nemogu nikom prodati, osima na otpad.
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
nismo se razumjeli, ja se ne bavim profesionalno sa tim poslovima, s vremena na vrijeme trebam nesto uraditi, tako da nebih puno novaca ulagao, a s druge strane opet ne zelim svasta kupiti da sutra to nemogu nikom prodati, osima na otpad.

Pardon krivo sam te shvatio. Po meni ona ruka par postova više je premasivna za to kaj tebi treba, ako ga mislis sam raditi treba puno puno rada i muke uložiti i na kraju kada češ ga htjet prodat i kad sagledas koliko si se nahebo i koliko si vremena potrošio na konstrukciju istog zaboljet ce te glava kad dobiješ prvu ponudu za prodaju.
U principu po postovima vidio sam da manje više imas sve dijelove,ali prije nego što se upustiš na tu soluciju da ga radiš cijelog sam stavi sve na papir i svoje ruke sa minimalnom satnicom pa si izvagaj jel ima matematike. ne postoji nista sto se nemoze napraviti ali treba se zapitati jel se isplati upuštati u takvu avanturu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
da ali takvo nesto funkcionalno po oglasima kosta oko 2 do 2500 EURA, cijenim ad nije teze od 1200kg, ako je carlo pesci tezak 1t, nije ni ovaj puno tezi od njega
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Taj rotator je ustvari zubna letva koja na krajevima ima glave od hidrauličnog cilindra i giba se lijevo-desno po zupčaniku te na taj način rotira kran. Velika je vjerojatnost da je i letva i zupčanik potrošen, tj. raskliman. Popravljanje takvih stvari zahtijeva iskusnog glodača, a izrada novih dijelova je nešto u što se ne želiš upuštati osim ako imaš jako mnogo posla za njega...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Vrijedi li ovo sta, promijenjen ja rezervoar sa filterom, ima bocni pomak, na jednoj komadi 4 funkcije, malo mi se ne svidja pogon pumpe, kaze da ima dodatni kuglicasti lezaj na osovini pumpe,marka schaeff, moze se probati u radu, on ga nosi sa IMT 577 DV, inace stroj je original za traktor osim sto je nadogradjena pumpa, jer je prije bio napajan sa uljem iz traktora. Mislim da se moze mjeriti sa carlo pesci,cak mi izgleda i bolje.

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Da je stroj original za traktor imao bi drugačije kopčanje i nezavisni hidraulični sustav. To je dio kombinirke, samo je prerađen i ne izgleda baš nešto...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Da je stroj original za traktor imao bi drugačije kopčanje i nezavisni hidraulični sustav. To je dio kombinirke, samo je prerađen i ne izgleda baš nešto...
onda je i ovaj prepravljen, ali nije ni bitno, ima stope koje su siroke,a konstrukcija mu je masivna




Uploaded with ImageShack.us
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Da je stroj original za traktor imao bi drugačije kopčanje i nezavisni hidraulični sustav. To je dio kombinirke, samo je prerađen i ne izgleda baš nešto...

malo bolje pogledaj ima on kuke za kopcanje gore i dole, i cemu onda shediste ako je od kombinerke, a ulje moguce da je uzimao od traktora, pa ima traktora koji daju preko 50 l u min protok, a ja mislim da je to dovoljno.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
malo bolje pogledaj ima on kuke za kopcanje gore i dole, i cemu onda shediste ako je od kombinerke, a ulje moguce da je uzimao od traktora, pa ima traktora koji daju preko 50 l u min protok, a ja mislim da je to dovoljno.

to su oba od kombinirke
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
moguce da je, ali nije pretezak, stabilan na stopama, cini mi se da bi traktor sa njim mogao dobro raditi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh