• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zadrugarstvo u voćarstvu - put u budućnost

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

imamo i tekako šta raditi sa političarima.oni kroje jebadu nama.nemožemo mi to isključiti.tvrdim i dalje dokle god se ne napravi zaokret u politici dotle če gospodarstvo trpiti ogromne posljedice.mi moramo utjecati na njih da nam stvore uvjete pravedne utakmice.uvođenje dugoročne strategije.zaštita domaće proizvodnje.e onda mi možemo razgovarati dalje o nekim stvarima.dokle god postoji bez kontrole npr uvoz hrane ma mi se možemo postaviti na glavu sa ovakvim ili onakvim zadrugama.ja barem tako to vidim.ideja u konačnici nije apsolutno loša oko udruživanja dapače dobrodošla ali ne u ovoj političkoj garnituri i kuhinji.[/quote]

mislim da ne treba političar da 3-4 čovjeka sjednu za stol i dogovore se a kad malo ojačaju normalno da će i sa crnim vragom pregovarati da budu uspješni a ako budeš u početku s njima razgovarao o udruživanju on če ti pomoći da u startu ne uspiješ jer im odgovara ovakva situacija zavadi pa vladaj! bolje ih izbjegavati!

sinoć milić u poljskoj i zadruga mljekara 2.500 članova ( ako je neko gledao ) ljudi napravili mini siranu prave sireve tako su izbjegli otkupljivače i sami napravili završen ciklus u proizvodnji. isto je bilo problema oko udruživanja ali su uspjeli ( bar tako kaže TV ) naglasak je na 2.500 ljudi zajedno neznam koliko naših mljekara ima sve skupa? nije voćarska tema ali bi se mogla preslikati!
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

i svaki mljekar je suvlasnik sirane-to se može primjeniti i za voćarstvo,što se ne proda kao sirovina-u zajedničku preradu
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

I opet na kraju dođeš do Toda i kažeš mogu li ja prodavati kod vas moj kompot ili sir. I on kaže naravno 150.000 kn ulaz. Pa ti prodavaj i puni police, još gratis dobiš ne plaćanja. A kako ćeš prodavati proizvod ako nemreš u tor? Ispred tora ili po zgradama, kvartovima?
 
A

atomizer

Guest
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

ima kontam pravo!
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

znam da ima pravo ali nemogu se pomiriti sa tim da svi mi trebamo proizvesti nešto i onda moliti Boga da nam to netko kupi i još da plati :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ,pa mora valjda postojati i nešto drugo :scratch :scratch :scratch
 
T

Tomazy

Guest
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

zvonis01 kaže:
znam da ima pravo ali nemogu se pomiriti sa tim da svi mi trebamo proizvesti nešto i onda moliti Boga da nam to netko kupi i još da plati :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ,pa mora valjda postojati i nešto drugo :scratch :scratch :scratch

nemamo šanse, bar ne u ljepoj našoj,kontam, za 150000kn zovem odma uskoke pa to je mito, označi novčanice :p
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

za 150000kn zovem odma uskoke pa to je mito, označi novčanice :p[/quote]
to oni zovu najam prostora :evil: :evil: :evil:
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

a JA SAM mislio da sam pesimist . nije todorić jedini ima i drugih pogotovo ako se uđe u EU a zamislite koja je cijena tog poljskog sira? pa vjerojatno duplo manje od drugih proizvođaća a svako voli jeftiniju robu no dobro što će bit bit će ali ja se ne mislim predavati bez ispaljenog metka previše je novca i truda uloženo u posao da bi sad plako nad svojom sudbinom! osim toga mora se negdje početi od samosažaljenja i kuknjave nema ništa !
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

Toda je investitor. Čovjek je investirao u nekretnine i maloprodaju. Ako hoćeš svoju policu, garantira ti da za tih 150.000 kn imaš policu narednih o ho ho godina. To je kao da unajmljuješ lokal. Njemu normalno nama... Može se jeftinije proći prilikom otvaranja šoping centra, onda napuniš policu i dok ne prodaju tvoje proizvode nemaš policu, kasnije je tvoja. Moraš se brinuti o njoj, moraš je puniti, moraš imati vlastite promotore proizvoda i tako sve po zakonu. A sad glavni je problem kako steči povjerenje kupca izvan trgovačkih lanaca? Tu ima šema nije problem, ali to se gradi godinama. Prvo i osnovno vaga mora biti digitalna u gram, čovjek da plati koliko je dobio. Ne uvaljivati robu i biti jeftiniji od trgovačkih lanaca i još ostaje kako to da ljudi ponesu kući par kila voća?? U gradovima su prakinzi svi pod naplatom. Ljudima mrsko ići u gužvu da bi došao do tržnice. A i sami znate koliko su puta šverceri (bez kojih se ne može) okaljali čast tržnica, proizvođača i slično. Državnom inspektoratu ste vi gnjide, prevaranti i banditi. Toda je gospodin čovjek puni državnu kasu od koje se isti taj inspektor namiruje. Sve je isprogramirano da nas uguše, prvo krediti kasnije plasman. Kao što kažem nije važno protiv koga ratujemo, uglavno da je borba. No da se napraviti algoritam uspijeha ;) Napravit ću neke postavke izanalizirat ćemo državnu kasu, Todu i inspektore, naći slabu točku, naći pouzdane medije i malo se boriti. Samo polako i u tišini. Prvo i osnovno, ne više prosjedovati, pritajit se, skupljati potpise i promjenit jedan jedini zakon, a dalje ćete viditi kako sve lakše ide. Polako i pritajeno.
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

Todoric nepuni nikakvu drzvanukasu,nego kase od politicara,Todoric je duzan i duzan poreza toliko da nas tu kolko nas ima na forumu nezaradimo to u 5 zivota....
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

Dobro ajmo se sada staviti u Todin položaj. Čovjek vjerovatno nije loš, ali je dužan bankama i državi. Bankar kaže otepi male proizovdače i kreni u vlastitu proizvodnju. Otkupi PZ Matijević i smanji drastično otkup od malih. Bankar dobiva neredovne kredite od malih, žali se svijetu, štampa se lova, dobiva nove kredite i ovršene predmete, postaje vlasnik zemlje. Znači bankar dobiva ovce i novce. Toda se izvlači iz dugova i miri bankaru kredite i državi proračun. Svi su sretna simbijoza. Tko gubi? Mali proizvođač koji je digao kredit. I da se vratimo u povijest prvi, drugi svijetski rat su nastali baš zbog bankara :lol: A pošto se povijest ponavlja i teorija kaosa je dobra za čovjčanstvo navodno...

Svi su otvorili karte kad je Toda kupio Matijevića, država kad je kapitalna ulaganja povečala na 150.000 kn i bankar koji traži gospodarstva za nizozemce. Kažu stručnjaci, nije dobar kapitalizam treba komunizam i onda se netko sjetio, ne komunizam to je još sviježe. Treba vratiti kraljeve i veleposjednike i bu tako :lol:
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

...ukratko, ako si privučen povratom novca za kapitalna ulaganja posljednjih godina sve više i više investirao, ali ne gotovinu već bankovna sredstva tj. lovu od kredita - sada si u banani. I to 100% :scratch
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

@kontam
A sad glavni je problem kako steči povjerenje kupca izvan trgovačkih lanaca? Tu ima šema nije problem, ali to se gradi godinama. Prvo i osnovno vaga mora biti digitalna u gram, čovjek da plati koliko je dobio. Ne uvaljivati robu i biti jeftiniji od trgovačkih lanaca i još ostaje kako to da ljudi ponesu kući par kila voća?? U gradovima su prakinzi svi pod naplatom. Ljudima mrsko ići u gužvu da bi došao do tržnice. A i sami znate koliko su puta šverceri (bez kojih se ne može) okaljali čast tržnica, proizvođača i slično.

evo ti moje iskustvo-na os tržnici godinama prodajem šljivu-ove godine svi su prodavali za 3-4 kn,ja sam za svoju tražio 5,kupci se bunili a opet došli kod mene jer sam imao kvalitetnu šljivu i uvijek sam dao koju šljivu više i to da oni vide,prodao sam sve,poslije su mi dolazili kući tražiti za pekmez,a ostali na tržnici su imali po tjedan dana pekmez šljivu koja bila samo za rakiju,siguran sam da kvaliteta uvijek nađe kupca pa makar to bio i Tod,a koliko znam od sestrične iz švabije kvaliteta je presudna za prodaju u eu,pa i sam uvijek kupim kod onog za koga znam da ima dobar proizvod pa makar i koju kunu skuplji
 
A

atomizer

Guest
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

hm da mi opet malo stvari neke ubacimo!da kvalitetna roba u svakom slučaju ali u ovoj situaciji stari moj svi trče za jeftinim i glavnina kupaca je tamo.sve je to zbog toga jer je slaba kupovna moč.ja znam po jabuci na tržnici.možeš imat kvalitetu i imat pristojnu cijenu ali miki moj dođe uvozna po upola jeftinijoj cijeni u lanac i ja mogu sa svojom robom se igrat katapulta.kod mene ide puno slabije jabuka nego prijašnjih godina u ovo doba.jebiga na dolcu sam vidio jesenas starog delišesa po dvije kune!i šta više komentirat.ko če tvoju kupit da ju daš po 4 kune i k tome svježe ubrana.ljudi gledaju jeftinije i da zapune želudac.ima još ljudi koji žele kvalitetu i plate ali dečki moji takvih je sve manje a na godinu če biti endemi!
tvrdim i dalje da nas treba još Sanader razvaliti da bi došlo do pravog okidanja svijesti u građanstva!sve je dobro na izgled dok se šuti a kako izgleda šutit čemo još dugo.tražili smo gledajte!
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

...mi koji prodajemo svoju robu na tržnicama smo još prva liga spram onih koji čekaju milost otkupljivača i švercera...bar svaki dan imamo gotovinu u rukama, koliko - toliko...
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

ali toliko je novih hektara posađeno,većinu je financirala država,pa ne vjerujem da će većina otići u vražju mater jer se nema kome prodati,btw čujem da se u Brođancima kod Bizovca otvara pogon za preradu voća slijedeće godine
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

I još uvijek ostaje pitanje da li je voće i povrće opće IN? Ili neka sintetika iz tvornica. Kao ona rekalma sok od divlje trešnje, ja imam jednu baš divlju trešnju. Od cijelog drveta ne bi dobio deci soka, a ne da se može reklamirati sok od divlje trešnje. Sintetika je vrag i još je dobro došla u prehambrenoj industriji, jer što oni mogu napraviti sa kemijom to mi ne možemo proizvesti. tko nas još uopće treba? Još nešto penzići, kasnije nitko. Mladi trebaju drogu, sintetiku, mp4 5 6 playere, furku. Cijele generacije bofla nastaju, kad nažalost tako moram napisati. Organska kvalitetna hrana treba drastično pojeftiniti da prebacimo lopticu na nas. Ali gdje već jeftinije? Daju za 3 deci soka 6 do 7 kuna, u kafiću 7 kuna za kavu a jeste li ikada vidjeli 20 godišnjaka da nosi vrečicu sa voćem? Pivo da, vino da, sokove da, voće ne.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

nažalost u pravu si i bojim se da će stvarno nastupiti codex alimentarius,al mislim da netreba sve tako crno gledati
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

gledam milića u svojim lutanjima po europi i koliko sam shvatio svi proizvođaći su nekako udruženi i puno lakše rade od nas! malo je uspješnih ljudi kao što su breskvar i zvonis i svaka im čast. samo takav posao iscrpljuje i troši čovjeka i tko to nije radio ne zna u što se upušta! ali ne možemo svi pomalo prodavati , s obzirom da smo malo tržište po nekoliko proizvođaća u svakom gradu i gotovo s tržištem

ima dosta pesimista koji misle da će nešto u startu propasti ali mora se nekako početi! inače temu sam zamislio da jedan drugome pomažemo sa nekakvim informacijama glede tržišta i plasmana i eventualno da se nekako ljudi dogovore i nađu i prodiskutiraju o temama koje nas povezuju i da vidim kako dalje ali osim par komentara ništa se ne dešava! znam da dosta ljudi čita forum ( nekima sam i nešto materijala poslao što sam imamo ) ali ako im se teško ukjučiti i napisati par rječi kako če tek biti glede nekih konkretnih poteza!

mislim da je najgore kad neko padne u depresiju i kad ga slome a ovo što nam se servira po novinama u zadnje vrijeme je zaista strašno i nije ni čudo što je večina ljuti izgubila nadu i taman kad misliš da će biti malo mira kad prođu izbori, a ono na vijestima još gori cirkus!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

Na koji tocan nacin bi funkcionirala "zadruga"?
Recimo zvonis,kontam i ja-udaljeni smo ohho ho,nemamo iste povrsine nemamo strojeve kako bi se dogovorili kada i gdje cemo sta raditi?

I sto ako kasnije jedan od nas bude sebi placao vise a onima manje??sto je logicno za ocekivati jer svima nam treba "love"....


Ja mislim da je to tesko uskladiti zadrugu i to.A i koliko sam vidio kod nas ljudi svi vuku vodu na svoj mlin tako da tesko bi to fukncioniralo.

Ja bi bio za udruzivanje ali sa tocno odredenim tockama udruzivanja.

A sto se tice izvoza vecih kolicina voca u eu,jel to moguce? Mislim jel oni nemaju dovoljno voca,nego bi uvoziili odnas?
 

Najnoviji postovi

Na vrh