• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zadrugarstvo u voćarstvu - put u budućnost

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

zvonis01 kaže:
idući petak idemo na pokaznu rezidbu šljive u voćnjacima braniteljske zaduge Darđanka ,pa ako netko može doći do Osijeka neka se javi na pp
Rezidba će biti 19.02.2010. godine u 16,00 sati u Dardi N. Š.
Zrinskog na završetku ulice preko željezničke pruge desno od romskog naselja.
Teoretski dio će biti nakon toga kod jezera Đola u Dardi I Gundulića 3 u Ribičkom domu ŠRD Amur.

Gos."zvoniš" vidim bili ste aktivni danas,i lijepo se družili-da sam bliže sigurno bih vam se pridružio.Nego,ako Vas mogu priopitati-da nije to šljivik posađen prije možda 3 ili 4 godine i da li možda poznajete gos.Feriku iz Darde nedaleko od pruge s desne strane.Bio sam ja par puta u Dardi.

Pozdrav
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

branko upravo tamo smo bili na rezidbi č.ljepotice i č.rodne a poslije u starom šljiviku stanleya,tko nije znao da vidi razliku između rezidbe pojedinih sorti šljive,zadruga ima 17 ha šljive,ja nisam tamo ali ih poznajem jer sam im ocjenjivao rakije
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

Evo ja sam napravio listu u exelu..
ako netko ima neki prijedlog moze se promjeniti....
ali bit je da se upise ime i planirana proizvodnja...
Eto ako nam pomaze....

evo link:
http://ul.to/i5x44c
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

codexnox kaže:
A jebemu,mogli ste i mene zvat?

Je ,dogovarali smo novi susret ,ali nismo dogovorili....
To cemo valjda opet preko foruma dogovorit...

Sve u svemu zadovoljan sam sa cjelokupnim programom.Ljepo smo primljeni,pokazali su nam sto znaju.....ALi moram pohvaliti njihove vocnjake....cista petica.
pa ostaje dogovor da dođemo na rezidbu
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

zvonis01 kaže:
branko upravo tamo smo bili na rezidbi č.ljepotice i č.rodne a poslije u starom šljiviku stanleya,tko nije znao da vidi razliku između rezidbe pojedinih sorti šljive,zadruga ima 17 ha šljive,ja nisam tamo ali ih poznajem jer sam im ocjenjivao rakije

A
jel imaju oni i sušaru za voće.Neznam jel od zadruge ili privat.

A rezidba,rezidba:više gledam manje znam.

Inače na jesen vjerovatno sadim stotinjak šljiva.Analiza je ok.Sortu bi koja je konzumna a idobra rakija
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

prošli tjedan smo bili na predavanju o utjecaju pčela i ostalih kukaca na voćke pa mi je predsjdnik zadruge rekao da ovih dana stiže sušara,za zadrugu
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

@zvonis:
Da ,cim bude ljepše vrijeme to cemo napraviti...
Dogovoreno.
 
C

cerim

Guest
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

zvonis01 kaže:
prošli tjedan smo bili na predavanju o utjecaju pčela i ostalih kukaca na voćke pa mi je predsjdnik zadruge rekao da ovih dana stiže sušara,za zadrugu
OPRAŠIVAČI I DRUGI KORISNI KUKCI U PROIZVODNJI VOĆA
Predavanje se održalo 9. veljače 2010. godine (utorak) u 10,00 sati u Osijeku, u dvorani Poljoprivrednog Instituta Osijek, Južno predgrađe 17
Predavanje je otvorila dr. sc. Draženka Gutzmirtl, rukovoditeljica HZPSS, Odjel Osječko-baranjske županije
P r o g r a m: Uloga pčele medarice u oprašivanju – doc. dr. sc. Zlatko Puškadija, Poljoprivredni fakultet Osijek
Problemi oprašivanja kruške – mr. sc. Marija Ševar, HZPSS, Zagreb
Korisni kukci u voćnjaku s posebnim osvrtom na ulogu solitarnih pčela – mr. sc. Marija Ševar, HZPSS
http://www.hzpss.hr/adminmax/publikacij ... le_web.pdf
http://www.hzpss.hr/adminmax/publikacije/e_bubamare.pdf
http://www.hzpss.hr/adminmax/publikacije/e_muhe.pdf
http://www.hzpss.hr/adminmax/publikacij ... ka_web.pdf
http://www.hzpss.hr/adminmax/publikacij ... za_web.pdf

Pitanja i rasprava
Izložba kućica za korisne kukce
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST


danas su tri drugara-zadrugara bila u posjetu Tovarniku na Danima voćarstva gdje je bila pokazna rezidba sa aku-škarama ,prezentacija tresača šljive i vučenog atomizera 1000 l.Nakon toga odlazak u Vilu Tovarnik gdje su predavanje održali HZPSS,Werkos,načelnica Carine i župan Vukovarsko-srijemski a nakon degustacije rakija ručak njihov sok od jabuke pa kući za Osijek.iz zadruge su nam potvrdili naše mišljenje-naći menadžera koji će prodavati našu robu na postotak prodanog,što skuplje i više proda-i on više zaradio
 
T

Tomyslav

Guest
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

To sa menađerom je dobra ideja,ako je proizvođać zadovoljan sa određenom cijenom a sve iznad toga da bude naknada menađeru je sasvim dobro postignut posao.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

Mislim da sam našao kariku za prodaju svih količina koji proizvedemo, doduše morat ćemo još nešto napraviti, ali nije komplicirano a otkupna cijena nije ispod 5 kn za kilogram šljive.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

ljubi te majka :partyman: :partyman: :supz: :weedman:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

Može 5 litara ovog čarobnog napitka 50% koncentracije? Plaćam gotovinom :)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

Kontam kaže:
Mislim da sam našao kariku za prodaju svih količina koji proizvedemo, doduše morat ćemo još nešto napraviti, ali nije komplicirano a otkupna cijena nije ispod 5 kn za kilogram šljive.

Sta bi to bilo?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

Crno zlo. Trebao sam ostaviti za goste, a skoro sam sve popio :lol: Nije rakija sve što je prozirno :rolfer:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

Neki destilat?
daj ...podjeli sa nama.
i moras ostaviti da se proba..:) :weedman:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

nije destilat,malo sam se igrao prof.baltazara i zvao Kontama na probu-crno zlato :D hehehehehe i konobarici se sviđa a nezna što je probala-100% prirodno,dijetetsko :idea:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST


evo danas zadrugari nastavili lijepom našom i došli do Orahovice na sajam voćarstva i vinogradarstva
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

Kolika je cijena toga sto sjedis na njemu?
Taki jedan bi mi bio taman za pocetak.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

čekali smo baju iz euromakine,ali oni profesionalno nisu došli :twisted: :twisted: :twisted:
 

Najnoviji postovi

Na vrh