• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zadrugarstvo u voćarstvu - put u budućnost

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

Ej Zvonis ovo crveno zlato što smo kupili je prokislo garant, a košta kao suho zlato... Kruška fantastična. Nego kako se prave kaše za bebe? Izmiksam i pasteriziram jel? Da imam za malu kad ne bude voća i povrća.
 
A

atomizer

Guest
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

malo da skrenem pažnju zadnji postovi koje pišete koliko vidim nemaju neke veze sa temom. :scratch
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

Čekaj dok dođeš u naše dileme, budeš vidio što ima veze sa čim... :shock: Ako mi tipkamo o sokovima, kašama, danas sutra o sušenju voća, a ti ne vidiš o ćemu tipkamo, onda ti stvarno nemaš nikakvih problema sa plasamnom svoje robe i tebi cvijetaju ruže :shock:
 
A

atomizer

Guest
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

tvoj post svejedno i dalje nema veze ni s mojim plasmanom ni s temom.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

:supris:
Ja više ne pišem u ovoj temi. Vidjet ćemo kroz par godina o ćemu će se pisati. Eto da ne bude off topica.
 
P

Panonicus

Guest
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

Evo,unaprijed potpisujem za članstvo u zadruzi otvorenog (nizozemskog) tipa, jedan čovjek=jedan glas, zadruga radi neprofitno tj.samo za hladni pogon (naximalizacija profita proizvođaču),jednom godišnje skupština odlučuje o investiranju,... i zato nizozemci imaju 14 milijardi dolara suficita u poljoprivrednoj razmjeni.

Znači ,unaprijed potpisujem članstvo.
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

ali to je za sada kod nas promašeno razmišljanje jer udružiti se i da svi svima vjeruju a pogotovo nekom tko pregovara u ime drugih gotovo je nemoguča misija....na žalost zato nam tako i je....i dugo nam neće biti bolje....a onda valjda jednog dana shvatimo da nam je to nužnost....a nadam se da neče biti kasno za neke ili večinu koji se danas bave vočarstvom ili drugim .....
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

Evo ja upravo radim (gotovo),na papirima za osnivanje "udruge".
I sada citam zakon i neke primjere udruge.

E sada zaima me :
Dali ja i kolega(clan udruge,pored ostalih),mozemo na ime udruge uzeti zemlju u zakup od npr nekoga i onda sa takivim vidom uruzivanja raditi djelatnosti polj.proizvodnje koja je navedena u statutu.
Ako je moguce kako podjeliti dobit?

Ili to sto mislimo mora ici u vidu zadruge?

evo nesto iz nn:
(1) Udruga može od osnutka obavljati djelatnosti kojima se ostvaruju njeni ciljevi utvrđeni statutom.

(2) Uz djelatnosti iz stavka 1. ovoga članka, udruga može obavljati djelatnost kojom se stječe prihod, sukladno zakonu.

(3) Udruga je samostalna u ostvarivanju svojih ciljeva utvrđenih statutom.

(4) Djelatnosti iz stavka 1. i 2. ovoga članka udruga ne smije obavljati radi stjecanja dobiti za svoje članove ili treće osobe. Ako u obavljanju djelatnosti udruga ostvari dobit, ona se mora sukladno statutu udruge koristiti isključivo za obavljanje i unapređenje djelatnosti udruge, kojima se ostvaruju njeni ciljevi utvrđeni statutom.



i ovo:
druge strane, neprofitnost udruge ne znači da se udruga mora uzdržavati od obavljanja djelatnosti koje donose prihod. Međutim, svaki prihod koji udruga ostvari mora se utrošiti isključivo za obavljanje i unapređenje djelatnosti kojima se ostvaruju njezini ciljevi utvrđeni statutom. Ukoliko postupa na izloženi način, udruga može obavljati dohodovnu djelatnost i ostvariti neograničeno visoki prihod. Pritom, treba napomenuti da načelo zabrane stjecanja dobiti za članove i treće osobe udrugu ne sprečava da podmiri troškove ili na odgovarajući način nagradi članove i druge osobe koje za nju obavljaju određene poslove koji pridonose ostvarivanju cilja udruge.


Dali kao udruga mozemo poslovati kao zadruga?
Ako nemoze onda cemo i zadrugu osnovat.

Jos nesto,citam o zadrugama i nije mi jasno sljedece:
"Izvršiti prijavu zadruge na mirovinsko i zdravstveno"
Dali to znaci da zadruga placa mirovinsko i zdr. za sve clanove ili za koga? :?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

Zadrugari nikakvih odgovora?

Evo novosti.
Osnivanje zadruge se obavlja kod javnog biljeznika,on rjesava papire i slicne stvari,ali ja sam sam pripremio pravila i te stavke.
Rjesenje iz trg.suda dolazi kroz 2-3dana.
Trosak cca 3500kn.
Dali smo naziv Zadruga Eko Bistra za proizvodnju i prodaju.
Djelatnosti sve vezano oko poljoprivrede i trgovine.
Naziv je Eko Bistra zbog šljive bistrice koja je no1 djelatnost.Odnosno proizvodnja iste na cca 30hektara.

Prednost zadruge nad doo najvise ta sto nema temeljnog kapitala,odnosno ima ali nije odreden ,odnosno moze biti i 100kn :)
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
Re: ZADRUGARSTVO U VOĆARSTVU - PUT U BUDUČNOST

dečki sretno Vam bilo u proizvodnji i naravno plasmanu vaših proizvoda ...pa ako budete trebali i našim proizvoda ..javite
:p :p :p
pozdrav
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
evo forumaša koji su zajednički našli put do kupaca svog truda


Uploaded with ImageShack.us
nakon uspješno riješene sezone proslavili smo suradnju sa obiteljima i otkupljivačima na proizvodnim površinama uz sugestije i dogovore za budućnost


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
možda je ovo put u bućnost?????
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Izgleda tamo super ....jos ako je cobanac bio dobar to je definitivno dobar put.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kako ne bi bio dobar ;) 9 kila mesa plus nogice ;) Rekordno je "planuo" :) Inaće tamo je sve tip top i odličan provod svaki put. Svaka čast domačinu starom i mlađem.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
ne odustajem od ove teme,u ozbiljnjoj igri 4 forumaša sa 6 branitelja,nadam se uspješnom osnivanju braniteljsko-forumaške zadruge
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
nisam siguran da to može dugoročno funkcionirati, morali bi sjesti za stol i voćari i povrtlari i stočari i smisliti nešto na nivoima županija, evo za primjer Karlovačka županija ima 40-ak zadruga, a tko je od vas čuo za koju...
moja je osnovana još 2007, klapa još i danas ali početni entuzijazam je splasnuo, izraubali smo se u investicijama prije krize i sad vegetiramo...
najgore je što nemamo profesionalca koji bi dogovorio prodaji i posložio proizvodnju...
kad sve radiš sam, nešto mora štekati...
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
idemo na proizvodnju sa vlastitom maloprodajom,to radim kao opg i rezultati odlični
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
idemo na proizvodnju sa vlastitom maloprodajom,to radim kao opg i rezultati odlični

ma znam, to radim i sam, al zadruga je tu višak...
ako si kad proučaval talijanski model zadruga, vidjet ćeš da jake zadruge imaju po par stotina pa čak i par tisuća zadrugara, a svaki od njih ima pol hektara pa na više nekakve proizvodnje...
...na tu masu zadrugara imaju ekonomsku računicu platiti profesionalce, menadžere i agronome koji ih onda poslože da sve funkcionira onako kako bi trebalo...em imaju količinu, em imaju kvalitetu, em država potiče takve stvari....

ovdi kod nas ti bace par tisuća kuna kad se osnuješ, a nakon toga te muzu ko milku...

osobno sam probao s ljudima koji imaju u mom kraju zadruge, i koji nešto proizvode, sjesti za stol i razgovarati, ali dogovora nije bilo, niti ga u skoroj budućnosti bude...

zato, sretno ti u tvojim nastojanjima, ali pripremi se na sto problema...
 
Na vrh