• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zaštitna oprema u šumarstvu

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Imam hlače, one koje se oblače preko hlača, ali od Husqvarne. Nismo ih zarezali, pa ti ne znam iz prve ruke reći jel pomažu.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Ja imam od Husqvarne hlače jer mi je Stihl bio preskup, lagano mi je lanac samo načeo hlače na jednom mjestu tako da nemam boljeg iskustva ali taj put nije bilo ozljede. Jedino treba paziti na to da su one pojačane samo s prednje strane , da ne bi došlo do ozljede sa zadnje strane noge. Malo je teže hodati u njima ali se navikne.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,540

Prilozi

  • 139992828_752633222021540_787074245394428440_n.jpg
    139992828_752633222021540_787074245394428440_n.jpg
    23.8 KB · Pregleda: 22

SinE

Član
Tu od
30 Ruj 2021
Poruka
13
Upravo nabavljeno. Za u zimu...
Inače i koristim zaštitnu opremu, bar osnovnu. Imam Stihl-ov komplet. Kao i većini, malo mi kaciga i vizir smetaju tako da ih znam često skinut. Do prve suhe grane koja poleti odozgora. Tad ide kaciga nazad na glavu.
Sjećam se i vremena kada se u šumu išlo u tenisicama i trapericama.
Pa se ima raznih ožiljaka po nogama, i tako...
Jednom prilikom sam uspio zaštitne hlače uhvatit lancem. Motorka je stala u trenutku a hlače su bile nakon toga za bacit. Nemaš kaj popravljat, te konce izvuče odasvud... Nije došlo ni blizu kože.
Lekcija naučena.
 

Prilozi

  • 140526.jpg
    140526.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 36

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Možda i jesu malo, ali ne toliko.
Rekel bi da su se ipak posušila, jer je na mjestu kalanja na mnogima tekla voda.

Nisu se niti tak puno. Ja uvijek skalane složim do plafona za sušenje i visina od 2,5 m se smanji za cca 15 cm tak da se maček bez problema špancira po njima..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To su nove oznake za farbu? :hahah:
Na kojem je to jeziku e za črnu, a a za žutu?
Znaš kak ie s tri boje?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ne znam kak je sa šargopirgastim mačkima ;) :ROFLMAO:
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Upravo nabavljeno. Za u zimu...
Inače i koristim zaštitnu opremu, bar osnovnu. Imam Stihl-ov komplet. Kao i većini, malo mi kaciga i vizir smetaju tako da ih znam često skinut. Do prve suhe grane koja poleti odozgora. Tad ide kaciga nazad na glavu.
Sjećam se i vremena kada se u šumu išlo u tenisicama i trapericama.
Pa se ima raznih ožiljaka po nogama, i tako...
Jednom prilikom sam uspio zaštitne hlače uhvatit lancem. Motorka je stala u trenutku a hlače su bile nakon toga za bacit. Nemaš kaj popravljat, te konce izvuče odasvud... Nije došlo ni blizu kože.
Lekcija naučena.
Gdje su kupljene cizme i kolko placene?
Hvala
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sad, dok još imam longetu na nogi, sam malo gledal za proturezne hlače. Ima na netu različitih po jako različitim cijenama.
Kaj se preporuča i zna li netko za kakvu akciju? Možda neki trgovci imaju akcije u određeno godišnje doba?
Najjeftinije koje sam našel na netu su u Sloveniji.

Ove dvoje su dostupne u samo određenim veličinama:

Ove su malo skuplje (nisu na akciji) i imaju sve veličine:

Ako nosim klasične hlače veličine 50-52, koja veličina mi treba kod protureznih?
 
Na vrh