• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zaštitna oprema u šumarstvu

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Ja koristim Husqvarna hlače i super su, bile su oko 700 kn, jedino mene muči što nemaju tregere. Danas sam vidio u Sloveniji Stihl hlače s tregerima za 118 eura, bilo je jeftinijih i onda kad sam kupovao ali to kad sam stavio na sebe visi na sve strane ko da sam vreću obukao. Mogu pogledati za veličinu na svojima jer iato mi nije danas baš bilo jasno kakve su to oznake za veličinu.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,540
Sad, dok još imam longetu na nogi, sam malo gledal za proturezne hlače. Ima na netu različitih po jako različitim cijenama.
Kaj se preporuča i zna li netko za kakvu akciju? Možda neki trgovci imaju akcije u određeno godišnje doba?


Ako nosim klasične hlače veličine 50-52, koja veličina mi treba kod protureznih?
bile su u jednom trenutku kod Blaževića neke Makita i mislim stihl na akciji, zapravo rasprodaja valjda starih zaliha, inače stihl i husq najjeftinije su oko 700 kuna

veličina je ista za klasične i proturezne, barem sam ja kupio broj 50 proturezne i pašu mi taman a 50 nosim i obične.
Ja koristim Husqvarna hlače i super su, bile su oko 700 kn, jedino mene muči što nemaju tregere. Danas sam vidio u Sloveniji Stihl hlače s tregerima za 118 eura, bilo je jeftinijih i onda kad sam kupovao ali to kad sam stavio na sebe visi na sve strane ko da sam vreću obukao. Mogu pogledati za veličinu na svojima jer iato mi nije danas baš bilo jasno kakve su to oznake za veličinu.
imaš dodatno tregere za kupiti ako ti to što znači Husqvarna elastične naramenice - Trgovina i usluge Blažević
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Dao sam zašiti tregere kod lokalne krojačke radnje, da sam znao za ove sigurno bi ih naručio. Meni puno znače zbog problema s preponom pa i inače preferiram hlače s tregerima. Nije nedostatak do hlača, jer au ovako inače jako udobne.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,540
meni su na njima jedini nedostatak džepovi, što god stavim u džep uvijek nekako završi gdje ne bi trebalo 😁 A ok, ja od djetinjstva opet mam neku odbojnost prema tregerima pa i sad u starim danima imam neki osjećaj sputanosti kad ih stavim
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,391
... sad u starim danima ...
veličina je ista za klasične i proturezne, barem sam ja kupio broj 50 proturezne i pašu mi taman a 50 nosim i obične...
U starim danima si broj 50???
Ja sam u mladim danima pa nosim 56-58... 🤭 :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,540
U starim danima si broj 50???
Ja sam u mladim danima pa nosim 56-58... 🤭 :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
ja broj 50 nosim od kad sam bio u vojsci, skoro 30 godina...jeboteee :unsure:
ja sam ti više u tipu jablana, šumarskim žargonom rečeno 😁
Pa zato se i čudite kak su stare pile preteške, kad vi stanete u broj 50. :unsure:
Kolegi ZJ bi se već pasala 051 /056 s tendecijom prema 070 (govorim o Stihl mjerama).
ma imam ih ja koji su 20 godina mlađi i 20 kila teži od mene, puni mišića...a nakon pol dana rada im jezik visi do koljena, a i ms 260 im preteška...džaba deblo ako je ozeblo 😁
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
Kad vidim kaj se dešava odlučil sam i ja uzeti neku zaštitu za glavu kad već za noge imam. Ali kad pogledam te boje, taj dizajn… To samo Njemci mogu napraviti. Bude mi žal da ju zmažem… 😊
8F494730-ED1F-4621-82B6-C5FDE63F2717.jpeg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,391
Od kad Stihlo prodaje proizvode u Husqvarninim bojama???
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kaj ima možda neko ovakve rukavice? Jesu onak ko one obične kožne ili su baš onak uz prste?


I zanima me ova kaciga, kaj moguće da piljovina nejde kroz ovaj vizir, tj mrežicu?

 

Najnoviji postovi

Na vrh