• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zašto koke ne nesu jaja ?!

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Bratko, otkrio sam tajni recepet da koke pronesu: svaku večer će im moja žena na violini svirati Mozarta. Otkrio da to vole. Ma bi i ja, al neznam svirat violinu.
Jeftinije od zraka, hrane, vode i svjetla. Ha?
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
PNišta ove godine kako treba, osim mačaka koje ne trebam! Možda počnem njih izvoziti za kinu...šala!, nedam im ja životinje na mučenje!!

ti imaš mačke meni se samo hrčci kote,ajmo se dogovoriti pa o istom trošku poslati za kinu :)

gigausupi ne trebaš znati svirati violinu,samo im pusti cd,oduvijek je dokazano da biljke bolje rastu uz klasičnu glazbu,da krave daju više mlijeka........itd.............sve su to živa bića i ta ih glazba opušta,kao što pomaže i da pričaš s njima i tepaš im,ja to svaki dan radim
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Znam. Ozbiljno. I ozbiljno razmišljam da im puštam na CD neku klasiku ili kaj će im već bolje pasati. Ajde ti si jedna od normalnijih na ovome forumu. Ovaj maloprije mi otkriva toplu vodu. Pa mislim si, neka ljudi pročitaju malo postove odprije, pa onda nek daju savjete. Ne bavim se predarstvom od jučer.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja sam čak primjetio da moje svinje imaju određene pjesme na koje počnu "plesati", bez zajeb...ije! Meni u radionici, koja graniči sa svinjarom stalno svira radio i kad čuju određene pjesme koje već poznaju (što je na radiju jako često), utrče u svinjaru, nadignu uši, počnu vrtiti repom i onda skaču ko blesave! Dok su bile male, bilo mi zanimljivo gledati, uvijek se opalim smijati, ali sad pred svinjokolju me čisto bilo strah! Prosjek im je bio 230 kg, pa kad skoce u zrak....ufff, baš me bila uhvatila neka jeza da ce se polomiti...
A kod koka nisam puštao glazbu, možda i njih od toga malo zasvrbi "guza" pa počnu nesti...bumo vodili!!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Peradarka, nisam znao da i to jedu...
Znam za puno odvratnih stvarčica tipa štakori, skakavci, gliste,...
Nedam svoje "mice", jer je kod njih običaj mačke kuhati na živo, navodno onda bolje šmekaju!!! Fujjjj...
Sad ću za božić svoje dvije ženke sterilizirati, pa neće biti frke, a mačori nek se sexaju di 'oće!!
Ako nekom treba, samo nek se javi, ima ih ko blata!!!
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Da. To ti je normalno. Nisu životinje toliko glupe i bez smisla za umjetnost, koliko neki ljudi mogu biti. Ali nemoj svinjama prečesto puštati, pogotovo nešto živahno, nebuš imal niti čvaraka niti špeka:icon_lol:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Da. To ti je normalno. Nisu životinje toliko glupe i bez smisla za umjetnost, koliko neki ljudi mogu biti. Ali nemoj svinjama prečesto puštati, pogotovo nešto živahno, nebuš imal niti čvaraka niti špeka:icon_lol:

Sad njima već svira "veliki manitou", a da nisam imao slanine, nisam...
Od troje komada 15 litara masti i to sve izgleda zbog radija... :mad:
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Peradarka, nisam znao da i to jedu...
Znam za puno odvratnih stvarčica tipa štakori, skakavci, gliste,...
Nedam svoje "mice", jer je kod njih običaj mačke kuhati na živo, navodno onda bolje šmekaju!!! Fujjjj...
Sad ću za božić svoje dvije ženke sterilizirati, pa neće biti frke, a mačori nek se sexaju di 'oće!!
Ako nekom treba, samo nek se javi, ima ih ko blata!!!

ne znam da li jedu hrčke............to je bila šala,ne bi ja to mogla,kao što ni ne mogu baciti tek okoćeno leglo,imam sad 14 kom i predobro im je kod mene,svi su debeli i mucasti,ako kome treba nezahtjevan i zanimljiv kućni ljubimac ne se javi

a što se mački tiče rekla sam da ih više neću uzimati,inače ih stalno skupljam po cesti i nosim doma,ali živim uz glavnu cestu pa većina ne poživi dugo,sad imam tri cure koje su na teži način naučile da ne smiju na cestu (jednu spizdio auto i preživila,a druge dvije su prisustvovale kad im je sestra samljevena pod kotačima) ,pa hodaju samo po rubu dvorišta
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja sam isto neka vrsta "fanatika" što se životinja tiče!!
Trenutno imam 10 mačaka, 2 ženke i 8 mačora! Moje žive, bogu hvala, daleko od ceste, ali zato su tu naši "dobri lovci" koji su mi prošle godine ubili 6 komada iako mi je vikendica samo 300 metara od zadnjih kuća!! Ove su sad naučile da nedjeljon ne smiju šetati po poljima!!
Eh da, stara tema...još nema jaja kod kokoša!!
Ova hrana za "poticaj" je gov*o, samo lopovluk!!
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Ne bih rekao !!!

Meni jučer i danas po dva jaja. Malo obzirom na broj koki, ali "ipak se okreće". Možda bu uskoro i druge.

E sada, da li je od one hrane ili ne, svejedno mi je, a to ionako neću nikada saznati. I još jedan dobra vijest. Pijetao mi ipak nije derpe jer su oba bila oplođena ! Samo očito ga je sram, jer ga nisam nikada vidio da radi posao, a taj dio dvorišta vidim i kroz prozora kuće. Samo što je dalje tamo šumarak, pa to radi ili tamo ili u štali.

Ili koke skoknu preko plota do susjedovog pijelta:icon_scratch: Ma nisu valjda toliko kurave.

Al da se ne ucopram, bolje da nisam ništa niti pisao.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
ma nije bitno da su od susjeda,bitno da su oplođena,nemoj sad dlaku u jajetu tražiti :)
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Ma i to što kažeš. Neka koke uživaju, bilo bi šovinistički od mene da im branim da skoknu do susjeda po porciju, kaj bi cijelog života dobivale samo od jednog i to sramežljivca:icon_mrgreen:

Uglavnom prekjučer dva jaja, a jučer pak niti jedno opet. Danas još neznam, jer moje koke nesu oko podneva. Uvijek je bilo tako, rijetko kada ranije ujutro. Najčešće od 11 do 13, 14 sati.
 

huldre

Novi član
Tu od
14 Sij 2014
Poruka
14
Od 16 koki dobijem dnevno 5-7 jaja. I dvije hoće postati majke ali to će cure pričekati do proljeća :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma nesu mu jaja , samo negdje po grmlju ili kod susjeda gde idu na sex ..ili ih nosi neka živina
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da Vas utješim. kod mene nakon dobra 2 mjeseca potpunog posta, jedna od deset počela nesti. 3 jajca za tjedan dana. :biggrin:
Sad sam im stavil žarulju i narihtal tajmer da se pali ujutro. Dva dana se palila u pol 5, a za sutra sam promijenil u pol 4. Ak za 10 dana nebu nikakvog efekta, gasim žarulju i nek spiju cijelu zimu ko :icon_karu:.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
kod mene sad dva dana nema jaja,a baš je bilo dobro krenulo,mislim da je to opet zbog vremena,jer stalno pada rosulja i vlaga je za popiz....

a inače i meni koke nesu od podneva pa na dalje,ponekad dođem doma s posla a to je oko 16:30 i nađem koku na gnjezdu
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ubilo ih ovo vrijeme i kiše ko i ljude i sve ostalo i koke su meteopati.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Kupio, zapravo dobio sam prošle godine pjetla koji navodno nije bio star! E sad ove godine sam primjetio da jako teško hoda zbog onih kandži na nogama i stalno se potiplje na njih, a obe noge su mu u krastama od krvi jer se uvijek zasijece! Žao mi ga zaklati jer je prekrasan za vidit, križanac između brame i domaćih, ima 6 kg i visok 70-ak cm, sa glavom! Zanima me da li bi mu mogao skratiti te kandže koje su sada točno 12 cm duge i s čim bi to bilo najbolje, najbrže i najbezbolnije!! Htio bih da pozivi jos malo dok ne dobijem od njega slične potomke...
E sad, tko ima kakav prijedlog, bio bih zahvalan!!!
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Maloprije sam napisao na forumu Guske i patke, odgvovor Peradarki, meni i njoj opet prestale nesti.

Što se tiče kanđi, uopće se ne čudim, obzirom da je stalno vlažno, kiša, blatno, pa nemaju na što trošit kanđe, a od vlage im i koža na nogama lako pukne čim se očešu na nešto, pa onda zbog te iste vlage uđu bakterije
(kojih je ove godine mnogo više, čujem da brdo ljudi, kao i ja imaju pljesan na sjernim zidovima kuća) - koje onda dodatno tu ranu zatruju i to se širi.

Kako rješiti ? Mislim jedino mazati antibiotskom kremom ili direkt turbo doza antibiotika na iglu ili u vodu. Ili čekati, meni se to događalo baš s pjetlovima, pa prođe samo s vremeneom.

Ali, opet, ove godine je drukčije. Ako ova vlaga nastavi, neznam dal je pametno samo čekati.

Kada si to ne bi sami počupali, bilo bi idelano omotati im mahovinu oko nogu i lagano ljepljivom trakom ili špagom to privezati. garant djeluje, ali ja to nisam nikada radio peradi, nego jednoj kozi kada je ozlijedila nogu. Ljepljiv traku nije mogla skinuti, ali začudo, nije niti dugo pokušavala. Samo prvih par minuta i onda, kao da joj je pasalo ili je možda nije smetalo. Ne znam.

Skraćivanje kanđi kod peradi nisam nikada radio pa se ne bi štel mešat, mislim da je to zeznuto, jer moraš znati dokle smiješ rezati, ali valjda će se javiti netko tko je to radio.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh