• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Desna rucica brze-spore stavis u ler (izmedju)
Ljeva rucica treci ili cetvrti zub (polozaj) i kad pustis kvacilo sve treba mirovat (i kotaci i karda)
Tad stavis u 1-2-3-4-5 koja ti treba brzina i vrti...

Ako sam nest pogresio neka me isprave...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
koji akumulator staviti u zetora 4911 od koliko ah?
bio je nekoliko puta mjenjan pa smo uzimali rabljene po principu šta se našlo,pa pitam koliko mu je potrbno ah
trenutno je od 100ah
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imas u temi akomulatori dosta toga opisano.
Nisu ti toliko bitni Ah koliko su bitni Amperi za paljenje.
Moze 100,110,120ah nema frke,al gledaj da ti ima minimalno 750ampera ili vise.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Za dobar motor i Istru iz koje ti dolaziš 75 je dovoljno, a stotka mu je vrh potreba.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel mi more neko objasnit onaj kardan preko brzina kad god sam pokusao ubacit znaci unacim u ler sve mjenjace ukljucim kardan na poziciju preko brzina ubacim u brzinu i nista ili je nekakav dtugaciji princip, uglavnom svaki put mi zaglavi rucica od kardana imam osjecaj da sam ubacio u onaj preko tockova

Ako zelis ukljuciti kardan preko brzina dok traktor stoji,velika rucica od brzina u ler,desna mala u srednji polozaj (neutral),ljeva mala u najgornji polozaj tad stisnes kuplung usaltas u recimo 4 i lagano pustas kuplung.
Ako zelis brzo iskljucit kardan samo pomaknes ljevu malu rucicu za jedan zub dole(neutral).

Raspored ljeve male rucice od gornjeg prema donjem polozaju:
-Pogon kardana preko brzina mjenjaca

-Neutral(ler)

-Pogon pumpe hidraulike i kardana(PTO)

-Pogon pumpe hidraulike

Desna mala rucica gledajuci odozgora prema dole:

-Brze brzine(zec)

-Neutral(ler)

-Spore brzine(kornjaca)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Za dobar motor i Istru iz koje ti dolaziš 75 je dovoljno, a stotka mu je vrh potreba.
hvala na odgovoru
motor je radjen prije 6 mjeseci,zamjenjene klipnjače,košuljice,klipovi,itd,tako da je to ok,ali i prije je u sred zime palio čim bi dva puta okrenuo motor,jedino mi je kompresija počela probijati u karter
zna li netko koliko je original ugrađivana baterija?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Jel mi more neko objasnit onaj kardan preko brzina kad god sam pokusao ubacit znaci unacim u ler sve mjenjace ukljucim kardan na poziciju preko brzina ubacim u brzinu i nista ili je nekakav dtugaciji princip, uglavnom svaki put mi zaglavi rucica od kardana imam osjecaj da sam ubacio u onaj preko tockova

Mom starom na ursusu je jednom davno puklo pola viljuške. Simptomi su bili slični. Otpali dio viljuške je bio samljeven u prah u getribi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Brane1978,na 5211 koji ima jako slican motor i anlaser 2.9kw mislim da su isti anlaseri,ugraden je bil od 120ah i 850A,al posto zivis u toplijim krajevima netreba ti veci od 100ah i 700A.
Kresal bu na njega ko mina,al mislim da bi ipak trebal mu stisnut cok kod prvog paljenja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
zna li netko koliko je original ugrađivana baterija?
Piše u katalogu 12V 6N 88, kaj to znači nemam pojma :icon_scratch:
Vjerujem da neko iskusniji zna
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Od 3511 s do 4911 su bili 12v 88ah a za 5011 se ne sječam ali mislim kak je motor isti kak na 4911 da bi i on mogel imati 88 ah akumulator originalni a sad je bitnija izlazna struja nego ah tak da 75 ah može biti jači nego 88 ah ako je izlazna struja jača . (bržije bude vrtel ).
 

ivan49x

Novi član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
19
Sve napravim isto ali kad izbacim nece lagano ubacit u normalni kardan moram ga lagano popustat na kvacilu da bi usao i da kardan ne vrti ma nema veze 32 god. se nije koristilo netreba mi ni sad toliko
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
hvala svima
odluka je pala stavit ću ko i do sada 100ah,struja od 800-850ampera
oficiru čok uvjek stisnem kod prvog paljenja
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Pozdrav dečki,

Curi mi ulje na 5011. Volan ima malo lufta i kapa ulje na mjestu gdje volan kako bih rekao spaja se sa "mjenjačem". Što tu treba zamjeniti da to prestane curiti i kako narihtat da volan nema lufta?

a%3E
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sliku ne vidim al pretpostavljam da curi na izlaznom vratilu ljevo di je stanga volana,tu imas semering koji je vjerojatno pustil.
Gore imas jedan saraf na kojem naljevas hipenol do vrha.
Di ima lufta,dali na krajnicima ili u samom kucistu volana?
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Da tu di ide stanga volana kapa, gdje točno ima lufta ne bih znao, kolega mi popravlja kamione pa cemo pogledat, on tako nesto nikad nije dirao pa ne zna sto tu moze proc, pa reko da pitam vas koji se time više bavite. Budemo pogledali pa cu napisati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Odozgora ga nejdi raskapat,jer si bus dal posla.
A semering taj sa strane bi se dal isceprkat i stavit novi kad skines taj rukavac di dolazi stanga volana sa kotaca znaci tu di ti curi sa ljeve strane da budem precizniji,nis gore ne diraj ispod samog volana.
Jel imas kabinu?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovdje se ispusta ulje iz kucista volana ide ga oko 1.7l.

Za neke ozbiljnije zahvate,kutija akumulatora i rezervar moraju dole,a prednji kraj kabine oko15cm gore.
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Hvala na pojašnjenju, ako je kaj komplicirano pod njega ide komad papira pa nek kapa dok se ne odlučim za popravak. Ne kapa to puno al zasere mi asfalt u dvorištu :(
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Samo mu nadolijaj ulja ako fali i nek jos kapa jedno vrijeme dok ne dode vrijeme mirovanja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh