• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Prije nego ga rasturite u milion komada ispustite ulje, skinite karter i odite na gablec dok se ulje ocjedi.
nakon toga natočite vodu u hladnjak ispod stavite plastični podmetač i odite u lokalnu mehanu do kasno u noč. Kad se vratite nebudete ništa vidjeli, ali pogledajte sutra ujutro dali ima nakapane vode i dali fali iz hladnjaka.

Kad skupiš rezultate vrati se s njima na forum.
prvo ga pošalji da negdje skupi pare za gablec i mehanu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Nek proda traktor u stanju kakv je pa bude i za svatove .....
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
Re: Problem sa motorom Zetor 5011

Danas smo vadili sve stubline i provjeravali da li je puknuto nismo uspjeli vidjeti da je bilo sta puknuto. Stavili smo nove gumice na stubline, ali isti slucaj opet kondezat.
Zetori nemaju hladjenje ulja uz pomoc vode koliko ja znam..
Sutra po treci put otvaramo motor,
ponovo pregledamo sve, nadam se da nije da je napuko blok. Onda je belaj...

a kaako ste pregledavali stubline?
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,295
E ovako, ispustili smo bili ulje i ostavilu preko noci da se iscjedi, u jutro smo dosli i vidjeli da pomalo kapa voda.
Spojili smo i el. Kompresor na hladnjak probali pod pritskom. I tadaje curila voda, gledajuci odozdo iz smjera cilindara, al posto ima radilica nismo uspjelu da ocjenimo odakle tacno dolazi.
a sto se tice stublina. Pa samo smo ih rucno pregledali.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Jel tko pito zašto se događa? Jel prokuho možda, smrzla voda u bloku ( mislim da nije jer još nije bilo minusa takvih)??? Zasto gura ulje u vodu i kontra???
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
stubline je najbolje kad se izvade lagano zagrijavati (staviti na peć ili sl.) i u zagrijavanju ona pokaže pukotinu.ovak je jako teško primijetiti
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A da stavi još i kobase kuhat? Mala šala, za takvo testiranje treba imati jako dobro oko jer dok ga staviš na peć i poćneš zagrijavati bi se morao pojaviti obris od vodene pare koja izađe iz pukotine. Pod pretpostavkom da su klipovi i karike ok, ja bi riskiral tih 600 kuna za nove pikse. A jel moguće da piša vodu na piksi dizne pa ju klipovi pokupe, jeste menjali i na glavi pikse?

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
bude u toj pukotini i masnoće,pa se primijeti......a i za kobase nije loša ideja
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kranjske iz Hrvatske ili Slovenije? :) Gle nemora niti mjenjati sve pikse, vidi se iz kojeg celindra piša i totu zamjeni, ja dok sam zval za ursusove najjeftinija je bila u hubzinu mislim nekih 125kn pa na gore!

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,295
Danas smo opet raskopali motor skunuli smo karter i ocitili od ulja, i opet pokusavali da gledamo da li curi. Jucer smo stavilu nove gumice na cilindre, pa danas i nije curilo.
ali opet kada traktor pistigne radnu temp. Na odusak izlazi ista stvar.
odlucili smo da ga sutra do maksimuma opteretimo. Otici ce mo orat sa dva pluga. I turirat ga do maximuma.
majstor kaze da sad postoji mogucnost (posto je jedna glava bila pukla pa smo je zamjenili) da je prije uslo vode pa jos nije izasla. Ostavit ce mo da odradi par sat pa ce mo vidjet.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nisam majstor ali za mene su to gluposti, ako je i ostala koja kapljica vode sigurno nije ostalo toliko da se novo ulje pretvara u emulziju. Promjeni ti prvo majstora pa tek onda gumice, pikse i ostalo.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,295
Danas sam iso radio sa traktorom, dotjero sam mu temp do max. I vise nema problema sa parom iz oduska.
Hvala vam svima na savjetima, svi su na neki nacin pomoglu.
pozz
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nadam se da je tako i sretno, samo kontroliraj razinu vode još neko vreme kaj nebi bilo upss!
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Taman tolko se bude odvojil da možeš ubaciti sajlice, nemoraš se bojati. Niti ti može kaj opasti na nogu, a niti može kaj ispasti van. Sve je na segerima i na osovinama i na taj način je nerastavljivo bez da poduzmeš još neke korake oko rastavljanja.
Nema da brigaš


postovanje evo krenuo sam u rastavljanjem, one sajlice o kojima ste govorili nema ih, s tim sto su dva sarafa kalibrirana i tesko sam ih izbio, podigao sam reduktor za jednu rupu, tako da je dosao ravan, traktor sam spustio za 8-10 cm. sad me zanima te sjalice posto ih nije bilo jel moguce da nisu ni postavljene, jer nisam vidio ostecenja na sarafima da je ikad odvratno. znaci imaju dva dobro kalibrirana sarafa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh