• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,826
Imam dva stražnja radna svijetla. Svako ima svoj prekidač. Nalaze se "pod krovom kabine"!
 

njiva

Član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
72
Kad upalnim svjetla rade pozicije samo što na desnoj strani gore obje niti u žarulji, a kad stisnemo za štop svjetla lijeva se gasi a desna normalno radi mislim na stražnja svjetla i pitam što ga muči.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,826
Loša masa, kao što piše MUHA! Provjeri žice od mase ili kratko spoji na šasiju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Masa je obično zašarafljena pod šaraf koji drži lampu i tu je obično problem.
Isto tak more biti da blatobran ili kabina ima lošu masu pa onda logički nema mase ni na šarafu lampe.

Najsigurnije je masu s šasije traktora povuči direktno u lampu, ovo sve ostalo je polu rješenje.
 

Momićm

Novi član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
1
Pozdrav, trenutno imam problem sa zetorom 5011, traktor je bio u obicnom transportu, bez ikakvog tereta i prikolice
U 5oj brzini kada je pocelo cagrljanje u mjenjacu, rucicu u lijevi polozaj gdje su brzine R i 1 ne mogu pomaknuti nikako, a u voznji se cuje cagrljanje u zupcanicima, uljesmo ispustili u obadvije ploce sa donje strane smo odvrtali ali nista nismo nasli onako sa rukama da je otpalo ili podrobljeno
Ali utisak je kao da jeste nesto otpalo i da tako skace po zupcanicima
Plocu sa gornje strane ne mogu skinuti, jer je kabina sva u kompletu, pod,sredisnje korito sve je iz 1 komada, pa me zanima na koji nacin skinuti kabinu, i na koji nacin se dolazi do nekakve ploce sa gornje strane, da bi se mogli vidjeti poluge biraca i zupcanici
Inace 5011 nema isti raspored brzina kao i 7011
5011 Gore/R 3 4 Dole/1 2 5
7011 Gore/R 2 4 Dole/1 3 5
Lijepi pozdrav!! Imam isti problem sa mjenjacem na 5011!! Koi je razlog bio kod vas i kako ste to riješili!!
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Ja sam kupio novi plovak, vura je stara. Plovak sam okkrenuo da ima smjer kretanja prema getribi i mislim da ne zapinje. Dok je bil na suhom isprobao sam ga i lampica od rezerve je reagirala. Vura ni mrc. Par puta se kazaljka pomaknula za milimetar. Trebalo bi pokazivati skoro pol tanka.
Jel netko zna kak treba plovak okrenuti da ne zapne za ništa nutra i jel vura možda šteka. Jel se more desiti da kazaljka zapinje?
 

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
Pozdrav svima
Hitno mi treba pomoc, danas poslije dva - tri sata rada ugasio traktor i nakon nekog vremena ispod njeg lokva ulja, sad parkirao u garazu kad imam sta vidjeti trag od ulja sve za mnom i u garazi odmah isto lokva, legao sam ispod trakora i vidio da se ulje slijeva gledano odozdo pored kartera gdje se vide oni neki zubcanici iznutra se slijeva i kapa
Tesko mi je objasniti jer se ne razumijem u sve dijelove al nadam se da ce me neko shvatiti i odgovoriti


DSC_6510.JPG
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Kolko ja vidim sa slike curi žuto ulje s strane getribe i moja je predpostavka da ti je procurel jedan od semeringa na spojničkim osovinama.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Čestitam sve blagdane svima.
Uspio sam pokvariti struju jer sam htio malo razraditi klime na pokazivacu goriva.
Kazaljka je ozivjela prije nekih dva tjedna ali nakon toga ništa.
Čulo se kao da je pregorio osigurač. Dal sam kontakt ali nijedna lampica se nije upalila. Traktor je upalio i onda se upalila od akumulatora.
Znači, ne fila ga. Ovi osiguraci ispod volana su čitavi.
Jel ima još negdje osigurace ili sam napravil vece sranje. Zetor 5011
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,749
Neznam kak je na tom tvom ali kod mene na 6340 imaju dvije kutije ali su jedna pored druge tak da se vide. Ovak na pamet teško da ti itko može šta reći i savjetovati ako ne znaš ništa oko struje. Najbolje naći električara da to sredi da nebi to sve skupa gorjelo jednog dana.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,266
Nema ti on nigdje drugih osigurača,,,
ako su ovi čitavi,, provjeri kontakte,, probnu lampu u ruke i pikaj,,,
jer desi se jednostavno,, da osigurač dobije onu patinu i neprovodi struju,,,
A možda i griješim,,,:unsure:
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
uglavnom, nijedna lampica se nije upalila kad sam dal kontakt a traktor je upalil. taj traktor je dugo stajal i ko zna kakva je instalacija, kod mene je od proljeća i jako malo dela, sad mi ne fila akumulator mislim jer kad je upalil onda se i lampica akumulatora upalila. sad ga nemrem voziti nikak
 

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
Kolko ja vidim sa slike curi žuto ulje s strane getribe i moja je predpostavka da ti je procurel jedan od semeringa na spojničkim osovinama.

Svaka cast Muha bio si upravu,otisao lezaj na mjenjacu i ostetio i semering i zbog toga procurilo ulje
 

Domsy

Novi član
Tu od
26 Tra 2021
Poruka
7
Pozdrav ekipa, imam pitanje ako mi netko može objasniti.
Zetor 5011 za pokretanje pneumatske sijačice treba mi 540 okretaja kardana, a brzina vožnje mora biti 10km/h.
Kako bih to postigao?
I da li mi netko može objasniti na satu ima broj km/h, pa ispod toga traka broja okretaja motora pa pto 100 i na kraju pto 540.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
To ti je malo brzo za sjetvu. Treća brzina je oko 10km/h. 540ok na kardanu postižeš na 2000 rpm. Ne mora nužno biti 540ok za sijačicu ako je uredna..
 

Domsy

Novi član
Tu od
26 Tra 2021
Poruka
7
Piše u uputama sijačice da "treba sa 540 okretaja postići određeni tlak i da brzina vožnje za sjetvu mora biti 10km/h i više od toga nesmije."
Pa me zanimalo po satu ma traktoru i onim oznakama kako da znam kad je na 540rpm, za kilometre znam da piše 5, 10, 15 itd...pa sam pretpostavio da je ispod kilometara odmah broj okretaja motora a ono PTO mi nije bilo jasno.
Znači da bih postigao 540rpm morao bih ga vozit u 3 brzini na 2000rpm, ako sam dobro razumio?
 
Na vrh