• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
znam samo da nije ništa strašno bilo,samo je nešto dotegao i opet složio traktor nazad,,sam da dođe da ga pitam točno pa ti javim
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Kod Zetora jejeftinije prvo skinuti karter i pregledati nego skinuti glave i pregledati.Cisto sumnjam da ces naci kvar kad skines glave.Karter se moze skinuti brzo i rizikujes samo dihtung kartera.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ovisno odakle zvuk dolazi, odozgo ili odozdo, ali moja je predpostavka da su čahure klipnjača u pitanju, a da bi njih provjeril treba skinuti glave.
Odozdo je to malo teže jedino ako je skroz ispala pa se vidi na oko.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Može se čahura okretati u klipnjači pa malo lupka malo ne :mur::mur:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Može se klipnjača odpustiti pa lupa godinama i ako imaš sreče ne izleti kroz blok :(hi):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Jel ti to mene zezaš ??? ako ne obriši ovo .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kaj bi te zezal, kad ideš u grad stani pri prvoj kapelici i pripali sveče ... retki su sretnici kao ti.

Nisam mislil da staješ u Hrvatsko Bosanskoj federaciji :x::x:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Pa ni je dugo lupalo oko 3 godine i kakvih 900 rh ali samo kad se zgrijal i popuštanjem gasa prestalo :icon_scratch::icon_axe:
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Ne al majstor je bil i veli da drugi cilindar ne radi dobro da se malo javi a malo ne i to radi bosh pumpe jer kao ne daje dosta goriva i ima slab pritisak i da kao to lupa, poštelali smo dizne i sad fakat manje tuče tj.samo kad mu dam ful gas onda lupa, al iskreno mislim da to nema nikakve veze s tim, veli da bumo prvo rešili to a onda dalje, sve se bojim kolko bu to koštalo, al jbg to ti je poljoprivreda...znaš i sam
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
da zaboravio sam ti reći, veli stari da mu se bio zamajac popustio valjd nije bilo onih zaštitnih limića na šarafima,samo stegao i teraj dalje mislim da je onda kupio te limiće,od onda nikad više,,al sumnja da je to kod tebe kod nas se nije čulo kad stisneš kvačilo,
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Da da dobro veliš... budem vidio kad raskopam sve i složim pa javim, bas me zanima...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
EKIPA TREBAM POMOČ.... jučer orem sa zetorom 5211 i nekaj mi pukne u motoru, i lupa u nutra... čuje se bliže kabini... pogledal sam klackalice da nije koja pukla i sve je u redu, pogledal sam dizne i sve je u redu, udara kao željezo po željezu a traktor i dalje ide normalno, ne dimi, ne troši ulje, jak je ko i prije, brzine se mjenjaju normalno i sve funkcije vezane za getribu su ispravne... sve radi a lupa ko ludo... jel ima ko kakav savjet ili iskustvo od kud da počnem raskapat da ne raskapam bezveze motor...?

Ne al majstor je bil i veli da drugi cilindar ne radi dobro da se malo javi a malo ne i to radi bosh pumpe jer kao ne daje dosta goriva i ima slab pritisak i da kao to lupa, poštelali smo dizne i sad fakat manje tuče tj.samo kad mu dam ful gas onda lupa, al iskreno mislim da to nema nikakve veze s tim, veli da bumo prvo rešili to a onda dalje, sve se bojim kolko bu to koštalo, al jbg to ti je poljoprivreda...znaš i sam
Nevjerujem da je do diza i pumpe jer si neki dan napisal da iz motora izlazi metalni zvuk.
To nije do diza i pumpe
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Možda je steralo kaj gore na klip?? Neču reči da je karika, ali eto, možda je .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Zato i rekoh, glave dole ako su izvana prerešetali, a zvukovi dolaze iznutra
 
Na vrh