• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
Muha, jedno pitanje? jel nejde u motoru 9l, a u filtere (moj ima br 1 i br 2) kad povuče, u njih u svaki ide garant blizu litre, pa ispadne 11 skoro?
Isprika ako sam u krivu
 
Posljednje uređivanje:

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
9 litara sa filterima u motor,tako je i na 5011 i isto su dva filtera,to je grubi i fini..muha je mislio na zračni filter.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
U utorak sam nasipal u jednog 4712 10 litara(sa filterima) na mjeraču je pokazival da je ulje na polovici između min i max.
Karter sam skidal tak da je bil potpuno prazan....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U filtere nemre ići litra da se na trepavice postaviš možda u svaki ide po 3dcl.
Ja sam sa praznim filterima del u motor 9l i bilo je na stangici do max.
E sada Jel postoje sa drugačijim karterima neznam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ja u svojega sipam okruglo 10 litara bez zračnog filtera...

Možda kod tebe varaju na pakiranju pa ti misliš da si natočil 10, a to je ustvari 9.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ma neeeee...to odmah treba dolijati litru viška da se nemora doljevati svako malo što ga rasipa i poroši... nakon nekog vremena ima ga naj taman
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Onda je kod tebe sve ok.
A kolko ti ide u lonce filtera, jesu kod tebe dugački ili kratki?
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Kako da znam jel dugački ili kratki kada ga nemam sa čime usporediti, meni je naj taman. Baš lijepo izgleda ovakav kakav je, skladno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Od čega ti je ova osovina sa slike?

Pošto su utvrđivači?
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Samo ekološki prihvatljivo ulje ide u moje strojeve.... biljno, suncokretovo, i to sve rabljeno, kada prolazim mirišim ko McDonalds.... :(sweat):


Super 5 je pravo ulje, mjenjam ga svakih 500 sati i svaka druga izmjena filter i dosada sve odlično sa traktorom, , evo ima 360 sati kako je kod mene...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Osovina je od pumpe vode,preporučam da se promjeni kod reparacije pumpe ako je imalo zajedena ili istrunula na djelovima.
Neznam cijenu sada al mislim da je 22-24kn komad.
Pise da se zovu sigurnosni vijak ručnog mjenjača.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Tak mi se činili ali da ne bugnem glupost jer odavno to nisam videl.
kaj buš repariral pumpu?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Par sam ih repariral i od jedne mi je ostala ova nova osovina.
Koliko se sjećam nejde u zetorovu pumpu pakung nego semering i 4-5 oring Gumica i dva ležaja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
A kaj onda brtvi da vodu ne pušta, semering?
 
Na vrh