• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Onda dotegni otraga pod onim poklopcom na tri šarafa kontra matice.
Usput možeš i ležaj provjeriti, možda je oštećen.

Pazi da ti ona oprugica ne opadne u reduktor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Je onda ti nema druge nego reduktori dole, poklopac hidraulika dole i diferencijal van. Ako si siguran da se čuje iz zadnjeg kraja i ako si lagere u reduktorima prerešetal.
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Manje se cuje a bio je malo odtegnut ona matica kod konusno tanjurastog (onaj sto ga priteze) To smo pritegli, manje se cuje... A sta mislite da nije u redu u diferencijalima, jer taj dio nisam nikad rastavljao. Iz getribe smo sve lezaje mjenjali tako da se nista odatle nebi trebalo cuti, a i lezaji su bili dosta dobri i iglicasti i veliki.

Evo stizu slike

Ovo su slike.
 

Prilozi

  • DSC00994.jpg
    DSC00994.jpg
    83.6 KB · Pregleda: 361
  • DSC00995.jpg
    DSC00995.jpg
    82 KB · Pregleda: 394
  • DSC00996.jpg
    DSC00996.jpg
    66.8 KB · Pregleda: 414
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ako nema oštečenja na konusnim i kugličnim lagerima (pošto vidim da je sve bilo širom predpostavljam da ste dobro pregledali košuljice ležaja i same ležajeve) onda još jedino postoji mogučnost da su oštečeni konusni ležajevi diferencijala.
getriba je isto veliš bila slagana, a iz nje se ni ne ćuju zvukovi pa je logički da je do ležajeva na diferencijalu.
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Hvala puno necemo jos rastavljati dok neprođe sjetva jer necuje se puno. Cujemo se. :icon_e_wink:
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
pozdrav članovima foruma nakon kraćeg perioda izbivanja.
Danas sam na svom 5211 mjenjo ulje u motoru, sredio filter ulja, goriva i zraka, i u čašici od dovoda goriva se nakupilo smeća jer ima filter i reko idem očist i nju, no nisam mogo odvrnut zatezni vijak čašice, pa sam skino i nosač čašice s ac pumpe i skino i crijevo dovoda goriva (onaj kratki kao komad lajtunga koji se našarafi 19 ključom na nosač čašicu a na drugi kraj njega ide gumirano crijevo) i sve očistio no pri montaži mi je u nosaču čašice abrajso navoj od tog lajtungića od dovoda goriva i više ga nemrem prišarafit gore, pa da pitam znalce, dali je moguće kak rješit problem s navojem? ili kupit nosač čašice? i ako tko zna gdje ga ima za kupit u Bjelovaru pošto mi je to najbliža opcija.
Unapred hvala
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
hvala na brzom odgovoru MUHA, jel znate možda cijenu? makar na grubo...
da znam koliko ću platit naglost:icon_toilet:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Čistać goriva Zetor grubi sa čašicom 44 kn u Trgoagenciji mislim da je isto i kod Hubzin promet .
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
Oficir, prije sam stare šajbice pregrijao brenerom (jer nemam plamenik ili slično) tak da omekšaju i stegnuo gore i bilo je ok, nije vuko zrak...sad jedino dali bi bilo pametno uzet nove jer su ove već grijane ili da ih opet pregrijem?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gle koštaju par lipa pa si uzmi nek stoje doma zlu netrebalo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,857
A zašto nebi kupio alumunijske ? Netreba ih grijati i mekanije su. Svejedno i alu i bakrene su za jednokratnu upotrebu. Barem kod mene
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
kupljene su bakrene šajbice više komada za rezervu, i kupljen nosač čašice i čašica u agromehanici u Bjelovaru za 61kn+šajbice.
Hvala svima za pomoć:eek::
 
Na vrh