• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Ak i kad uspeš nabavit zet- oore,prije izmjene odnosno ulijevanja ulja obavezno zašarafiti šaraf za ispuštanje ulja ,tek potom moči češ odredit koliko nutra ide ulja ,al prema mjeraču .no o tome čemo nekom drugom prilikom .dakle prvo šaraf-čep,jer čovek se začudi kaj ulja more iti v taj motor ,,,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Sad si me setil kad sam ja jednom točil :mur:
Znam da ide 10 litri i točim karnister, kad sam se prignul i za mjerač uliovil da za svaki slučaj provjerim ...... cipele su bile za otpis
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
hahaha... i meni se to jerdnom desilo a smijal sam se frendu kad je prical za sebe i onda ja tak napravim, nemres vjerovat al jbg istina je...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ne nisi ih valjda bacil -to su vodonepropusne ,mekane.i protiv svih vrsta gljivica...
Kaj bi ih bacil, služile su za potpalu.

Nije mi bilo za ulje, ni za cipele, bilo mi je za pod u radioni kojeg sam moral čistiti :icon_twisted:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Pa da mi se i finoj gospodi koja dolazi u oglede isto sa obučom dogodi ....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dali bi mi netko mogao objasnit ili slikovno prikazat kak je najjednnostavnije promjenit lezaj i semering kardana zadnji vanjski?
Kaj mi od alata treba?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Trebaš kliješta za ceger ključ milim da je 17 ispustiš dio ulja zaustaviš se u što veči dol (da visi naprijed) otšarafiš 4 šarafa koje vidiš i povučeš kardan sa flanđom van skineš ceger isčupaš kardan iz flanđe izbiješ ležaj staviš novi i novi semering i novi dihtung kojeg namažeš diht masom i obratno sastavljaš .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zanima me jos kad ga cupam van jel treba na kaj obratit paznju?
Kak ide taj lezaj jel bu zajebaval?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ne ma ništ posebnog jedino sam kod jednog 6211 mijenjal osovinu tj rekel kolega da se ne može sastaviti razlog je bil kanali nisu bili do kraja odglodani pa je trebalo istisnuti dio ulja koje ni je moglo van iz rupe malo smo fleksom liznali kanale i sjelo ko u ku,,,, osovina je bila zamjenska Indijska .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jos jedno pitanje,na ovom djelu di idu poluge od kocnica kroz getribu mi je pocel slinit ulje,znaci na ljevoj strani,kaj mi sve treba da to predihtam i na koji nacin dato napravim da ne strgam kaj?imam kabinu gore.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Najteže ispustiti ulje pa ceger kliješta i skidaš sve sa osovine ručne kočnice treba ti gumeni oring i semering semering ti dihta polugu koja koči getribu a gumica na osovini osovinu i tu polugu iznutra pripaziš na kajle koje su u osovini i budi nježan kod sastavljanja da ne ocvikaš gumicu .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kupljeni svi djelovi
Lezaj codex,dva semeringa gufero,dihtung,dva oringa,poljska crna diht masa i automat za zmigavce posto se rega blizi.
Sve zajedno 113kn.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ok ali automat bolje skinuti sa nekog vozila ja na tri traktora imam od auta jedan od yuga dva od fiata .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovak ispustil sam ulje promjenil semering i dva oringa na vratilu od kocnica i rucnog kuplunga,moral sam skinut bocu od zraka al je islo.
Skinul sam poklopac kardana i zamjenil semering ali imam problem sa izvlacenjem van kardansko vratilo nejde,probal sam rukama i pajserima al nejde van,kak da ga iscupam van a da nis ne ostetim?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Promjenil si jedan semering ili oba? Pitam jer vidim da ti slini i na kočnici getribe.

Na kardansku staviš kardan i sa dva pajsera povučeš van, ako nejde onda zavežeš za nekaj i malko cukneš traktor (najbolje ručno za kotače).
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jedan sa strane kocnice getribe. Drugi nisam jer ne slini.
Vise ne kaplje ulje nigdje.
Izvukel sam kardan pomocu sajle i cekica veceg.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kak ne slini kad vidim na slici da je sve oko mehanizma kočnice getribe sve masno.
Možda slika vara kad veliš da više ne kaplje, nebitno, bitno da je sad ok i da si rešil.

A zakaj si uopče kardansku vadil? Nemrem verovati da je ležaj otišel.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je slika slikana davno,sada je sve suho i ne kaplje,meni se cinilo da su orinzi pustali a ne semering,al sad nebitno,e da sada sam si postelal rucnu da oba love jednako na trecem zubu.

Prvo ulje je nutra bilo prek dvadeset godina i valda zbog toga.
Kad vrti frezu pjeva a i kad ga rukom vrtis osjete se ko vibracije i cuje se.

.
 
Na vrh