• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Mekanije sigurno bude ako slučajno opizdiš po toj polugi s glavom :icon_super:
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Kak si zadovoljan sa svojim zekanom?

Super imam dva 5211 i prezadovoljan sam, ne kvare se, kad se nekaj pokvari lako do djelova koji nisu preskupi, za ono kaj radim su mi dosta jaki a ne troše previše, da su jači nebi smetalo ali kaj je-tu je... a ti?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mi imamo jednog 87dod. I zadnjih godina se malo radi tak da mi je vise nego dovoljan i moj se ne kvari za sada.
Potrosnja mu je super a ima puno vucne sile.

Meni je jedino zal kaj nismo kupili sa servo volanom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Oficir uvjek ti nekaj fali da imaš servo nekad ne bi mogel natrag pa bi prednju vuču pa bi zakrčal trebali sinkroni itd nama uvjek nekaj fali no to je ok zato idemo napred .
 

HellLord22

Novi član
Tu od
13 Stu 2012
Poruka
29
pozdrav... na mom 5211 otkazo hidraulik....evo išo iz polja sa sijačicom i najednom naglo je sam hidraulik poskočio tako jako da je cijeli traktor zanjihao...kaj mu se desilo..?. da napomenem hidraulik nije držo več jedno cca 2 godine znači dok je bio traktor upaljen i neki stroj zakopčen on ga je malo pustio i opet digo sam.. a sad kaj se desilo?? možda ako netko nešto naslučuje.... to se desilo dok sam išao iz polja na cestu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Poskočil je gore ili dole? Jel sad diže ili ne? ...
Daj malo safta s tim informacijama, a ne detalje kud si putoval i kakve jarke preskakival
 

HellLord22

Novi član
Tu od
13 Stu 2012
Poruka
29
gore je poskočio... a sad je mrtav neče niti dolje a niti gore... znači poluge su sad negdje na pol visine...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Skini poklopac hidraulika i znaces najbolje gdje je problem.Meni najvise vuce da je klipnjaca iskocila iz lezista.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo muha posluhni pa reci kak ti se cini,pod kraj videa je breg,a na pocetku krecem u trecoj.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=DHoNcQp8ihg[/YT]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Mislim da se za Zetora čuju dosta, ali još bu to sto let tak sviralo.

Nego, kaj ti je s gumama? Nedovoljno napumpane ili jajaste od stajanja?
Jebote, mali sije guzicom dosta :icon_eyes:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Od stajanja ljulja al sam primjetil da zadnja ljeva malo koda ima izbocinu pa je zato vise,a kaj ces 27 let a nemreju nove jos dojti na red par let,trebal sam uzet prije 7 mj nove al drugi troskovi i tak.jos budu isle jedno vrijeme.
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Pozdrav! i ja isto imam takvog Zetora 5211 i isto tako zuji samo moj nema kabinu pa nemoze se bas isto cuti. Ali meni na leru nesto cak i lupka u 5-oj
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ako lupka kak da se šeče zupčanik ležaj spojničke i glavne osovine ako kvrcka odlomljen zubac zupčanika ili oboje i još neki ležal .
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Ali lupka samo kad vuce kad je npr nizbrdo na leru nista se necuje

Nije ni jedan ležaj u gitribi rastavljao sam može samo nešto diferencijalu bit to nisam rastavljao .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Zetor 5211 probel sa hidroulikom

Pozdrav svim fanovima. Imam Zetora 5211 i poceo me zezati hidraulik od ljeta, kad sam posao balirati nije htio dizati i spustati hidraulik, ocistili smo tad filter magnetni radio je al nekad je znao zakazati ali danas vise nece da dize. Ocistio sam magnetni filter vratio nazad opet nece da dize skinuo sam pumpu, pumpa radi vrati nazad onda sam skinuo poklopac, sve mi izgleda dobro neznam u cemu bi mogao biti problem? molim brzu pomoc? poslat cu slike.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Zetor 5211 probel sa hidroulikom

U kojem ti je polozaju mala ljeva rucica izmedu nogu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nekontate se vi dvojica, Oficir misli na polugu za uključivanje pumpe, a kolega Zetorr na ručicu za usporavanje brzine reagiranja.
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
pa neznam jel mislimo na istu ručicu sa desne strane imaju tri za hidraulik kipu i treća je na pola i ima ručica ona sa prednje strane ta je otkačena a neznam ni za sta služi.
 
Na vrh