• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kada sjednes na sic,izmedu nogu imas dvije male poluge iste,e u kojem ti je polozaju ljeva rucica,poluga,kak hoces??
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
kod mene je pumpa stalno uključena i probao sam verglati kad sam skinuo poklopac ulje ide gore vjerovatno je problem u kocki ili u onim polugama.

skroz dolje znači kardan isključen al kakve to veze ima sa hidraulikom?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Naravno da ima sa hidraulikom,jer kad pumpu iskljucis,nema dizanja poluga ni kipanja recimo kiper prikolice.
Kak si ispital pumpu?
Moze i biti u kocki i neka smet pa ju postopalo...
U kojem su mu polozaju zadnje ruke,i dali ih mozes podic rukom?
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
na 5211 stalno radi hidraulik nebitno jel kardan uključen il isključen a poluge su pale skros dolje i mogu se dignuti rukom poklopac je skinut pogledaj slike
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne radi pumpa ako je ruckica u predzadnjem gornjem polozaju.

Jesi pregledal cilindar da nije kaj puklo ili zastekalo,na slici se slabo vidi.
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
gumice treba promijeniti al drzao je hidraulik a nevidi se na njemu nista sve igleda ok. Mislim da je u kocki kvar al nju nikad nisam skidao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Zetorr, pomakivanjem ručica nebuš ništ dobil, toga si i sam svjestan, a pumpu vjerujem da znaš uključiti i isključiti. Očito je uključena čim baca ulje na alnasanju.
Isto tak i nivo ulja, kad nekaj stane svi se prvo za mjerač love.

Slike su loše, ali tam na onoj trečoj ako ja vidim dobro fali jedan kotačić.
Razvodnik treba obavezno servisirati (zamjeniti gumice) ali prije nego kreneš u rastavljanje treba probati kaj se događa sa polužjem koje aktivira razvodnik.

Razvodnik gledamo u položaju u kojem ga ti trenutno imaš, znači naopačke i ti stojiš otraga, znači da poluge za dizanje budu prema tebi.
Sa lijeve strane u razvodik ulazi klipič koji nas ne zanima.
Sa desne strane je taj kojeg pratimo.
Poluge gore, ručica DMP u srednji položaj (to je ona unutarnja za koju si rekel dati je u sredini), a ručica za podizanje nazad.
Ručicu za podizanje gurneš za otprilike četvrtinu hoda prema napred i pratiš klipič koji ulazi u razvodnik da vidiš dali se pomiče. On bi trebal ulaziti u razvodnik, ako ne ulazi probaj ručicu za podizanje gurnuti još napred. Poluge sve vreme moraju biti gore.
Kad ispitaš na taj način vrati se sa rezultatima da pokušamo dalje.
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Jel mislis na ovo mjesto da tu treba biti kotacic? i meni je to nesto bilo cudno. Ali sad radi bez toga.

uglavnom, svaka cast muha :(clap): ! nisam isao tim redoslijedom ali taj klipić je bio zaglavio, skinuo sam kocku, izvadio klip, nisam nista vidio da je bilo unutra, sve sam slozio natrag i promijenio gumicu na onoj cjevi sto ide na filter i stavio nove gume na klip. Hidraulik trenutno radi, kocku treba servisirati definitivno ali meni je trebao hitno traktor pa sam morao ga sloziti ali sad ce zima pa cu ga raskopati je mi se cuje diferencijal pa moram to rijesit, neznam koliko je kmplicirano servisirati kocku jel mogu sam? .Hvala jos jednom :icon_biggrin:
 

Prilozi

  • DSC_0135.jpg
    DSC_0135.jpg
    51.1 KB · Pregleda: 277
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Da, na to mjesto mislim.
Jasno mi je da sad radi jer taj kotačić sad i nema neku funkciju pošto ti koristiš samo mješoviti položaj rada hidraulika.

Mislim da nije problem prebrtviti kocku, treba samo pripaziti da ti se kaj ne razleti kod rastavljanja i pri sastavljanju imati osječaj dali je O-ring ušel cjeli, Jednog hoče cviknuti.
nerastavljati ono kaj je nepotrebno (a u katalogu je prikazano da je rastavljivo), a s druge strane prebrtviti sve.

O tome bumo u zimi ako se primiš toga posla, bitno da sad radi
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,741
kolko ja znam, zetor je neovisne pumpe ugrađivao tek od 96 godine negdje, kak onda ti imaš takvu pumpu na njemu gore?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
Moj kolega ima 3340 sa neovisnom pumpom 93godina, tak da ova tvoja tvrdnja ne stoji, a i nedavno se prodaval jedan 6211,94.god isto sa neovisnom pumpom
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Zetor je radil opremu prema tržištu tj zemlji uvoza iako ima unifikaciju oprema varira jer kad sam bil u tvornici radili su turbo verziju 7711/7745 za Italiju i vanjska pumpa hidraulike oko 1986 godine.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Pa tebi je bar Hubzin blizu kod kupnje dijelova posudiš ili vidiš kod njega :(clap):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Uspio sam si od otpadnog flaha napravit nosac utega.
Flah je 1.5cm debljine,i 9cm sirine.
Prednji sarafi su fi 14mm,a zadnji 16mm kaj sve drze za prednji kraj.
Odispod ide uteg od 60kg,a iznad ide jedan okvir od kvadratnih cjevi.
Jos imam malo varenja i farbanje.

 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Dobro si to skombiniral sad još dodaj ruke i jedan celinder i evo PH-a za laganije priključke nosit i sl .:icon_super:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Razmisljal sam o tome al to mi je za sada puno novaca ,a nemam ih.
Za ralicu bi bilo dobro al otom potom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Za ralicu trebaš jako ukručenje ali za nosit kakvih 100-200 kn i ovo kaj imaš dosta a ponekad jako korisno :drink:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,857
To sam i ja sam delal jer nema tog nosača za utege nigdje kupiti ali sam napravio kao i ti, barem mi tak zgleda, preblizu kuke pa je malo teže staviti klin kad treba i nemogu zbog toga zavariti sa unutarnje strane pojačanje kak ima tvornički. Za sad nosi 120 kg utega bez problema.
 
Na vrh