• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
Ne pjeva ti zbog tog ležaja....Al kad si se već mučil s tim mogel si dodati još koju kunu i kupiti bolji ležaj a ne codex to ti je za tačke najtaman...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
To je slika slikana davno,sada je sve suho i ne kaplje,meni se cinilo da su orinzi pustali a ne semering,al sad nebitno,e da sada sam si postelal rucnu da oba love jednako na trecem zubu.

Aha, prije je curelo pa se u međuvremenu zapuhnulo ko lagev i stalo :icon_scratch::icon_scratch:

Gde si ručnu štela, na sajli?

A za ležaj ti je Mika sve rekel
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Sad kad kolega zna promjenit ni je problem kupit i bolji ležaj bravo oficir :icon_fU:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zeljko vam je sve rekel.
Muha kapalo je do neki dan kad sam raskopal i promjenil dva oringa i semering i vise ne kaplje ulje.
Nastelal sam na polugii ispred federov koji napinju trake rucne.

Ako je ovaj stari lezaj koji jebil unutra zdrzal tak dugo dok se jos nekaj s kardanom delalo onda bu i ovaj codex izdrzal al sad vidim da to nije neki problem,da nemam kaj strgat.
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
ja sam na 4911 mjenjal samo ulje i semering kardana, lezaj je ko novi jos a traktor 78 godiste haha:icon_kidra:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Oficir jednostavnije ti naštelati na pojasevima digneš na treči zup i stegneš pojaseve na tvrdo i love jednako no kak te krenulo samo napred .:icon_super:.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad sam vec lezal sve mi je bilo na dohvat ruke,a sarafi pojasa ispod kabine nedostupni a posebno desni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kaj tvoj 52 nema one štangice za štelanje duže pa da štrče van iz onih zaštitnih limova?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima al strce za debljinu dvije matice otprilike,sl nije tu problem nego je pod kabine blizu i skuceno je a pogotovo desna strana di su polugice za hidrauliku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ma daj, ide to bez brige. Malo je nezgodno ali da se.
kontra matice i moraju biti
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Islo bi sa odrezanim kljucem al ovak sam si uspio ljepo postelat.
Da sad kad sam promjenio lezaj nema vise tog zujanja i kada kardan vrtim s rukom ide glatko a ne ko prije koda zube ima na kuglicama.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam u koju bi temu ovo del al ugradio sam poluge kuplunga od ursusa na zetora 5211,i pasale su uz malo varenja.


 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nemoj u nijednu.
Skopal si buš oko na to, nikak to nisi zamislil.

Deni barem na kraj neku kuglicu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nebum jer kad su poluge do kraja gore stanga ne viri van blatobrana a i kad su do kraja gore znaci vozis nekaj a kad prikapcas nekaj poluge su na sredini i stangica unutra pomaknuta.
Na kraju se bu kuka odrezala i del bum nekaj okruglo al moram nekaj najti videl bum jos kaj bu.
Ovak sam probal i na dobrom je mjestu i ne smeta i sada je super kaj se ne moram penjat da bi poluge postelal gore ili dole.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Meni se ipak više sviđa orginalna izvedba koju nije problem doma sfrknuti od cjevi i navojne šipke plus dvije H vilice.

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha jel bu sad bolje,stavil sam silikonsku gumu?:icon_biggrin::(clap):
 
Na vrh