• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Super si ovo sklepal samo kaj si loše poslikal
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma znam,rano je noc i nikak da ulovim po danu,a kasno dodem doma.
Kad bude prilike slikat cu ga po danu i vani.
Napominjem da je sve napravljeno od zeljeza sa otpada,a uteg od olova trepca stoji doma vise od 25god.
Jos ce ici nesto na prednji okvir,al to cu rjesit kad bude vise vremena.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: zetor 5211 literetura

Štelu, sajlu, vezu, nekoga tko bu proć pogledal jer nije atestirano a drže se zadnje vreme propisa kaj pijan plota.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Ma kod nas niko niš ne gleda kaj se toga tiče kad platiš prošel si, glavno da imaš svjetla i ljevi retrovizor a ako je traktor bes kabine moraš imat luk protiv prevrtanja i to ti je to, ako imaš lovu sve je rešeno....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma kakav retrovizor,nije me ni pital za njega na prvom teh.
Bitno da imas trokut za sliku.
Kocnice i svjetla,i odi plati i zdravo daci.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Tak je najbolje da vam ništ netreba ali kad se pojavi neko iz unutarnje kontrole iz CVH-a i neko dobije gas onda bute trebali soma kuna da uklonite nedostatke s kojima ste do sad prolazili bez frke i skinete dole raznorazne nadogradnje s kojima ste izmjenili gabarite vozila.
Kod nas s metrom hodaju naokolo
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mjerili su kod nas s metrom kod prve rege.
Al ne vidim foru u mjerenju radnog stroja koji ima mogucnost za razne nadogradnje?
Za razni posel koji se moze obavljati postoje razne nadogradnje.
Jos jednom ne zaboravimo da su traktori zasebna skupina vozila koja razvijaju brzine od 25,30,40,45km/h i tako ih tretiraju,kao spora i trokut i svjetlosna signalizacija su dovoljne.

Na poslu imamo 14 traktora sa ralicama i rasipacima i kod rege tak idu bez skidanja,i nigdje nema napisano traktor s ralicom i rasipacem niti kakvi atesti ni nista nego samo pise traktor i mjere praznog traktora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ja tebe u potpunosti podržavam u tvojem razmišljanju oko nadogradnji i svega ostalog ali u praksi to nije tak. To znamo i sami, sječamo se kaj je bilo s trokutima. Ovisi kakvo je bilo vreme na kakvom pregledu, a i sve ostalo kaj je raznoliko po raznim krajevima ljepe naše.

Firmini traktori, pustimo to na stranu. Znamo kak tam to ide. I novine pišu o tome .....
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: zetor 5211 literetura

Moraš razlikovati firme od hommade proizvoda, to su strojevi iz dućana i svi imaju neki atest zato niti ne pitaju nikaj.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Uka4 dva razlicita proizvođača a staro pitaj boga koliko godina.
Bilo je i crnog mulja koji se možda ne vidi.

Ovo je klipić iz korektora izjednačavaća tlakova za ljevu i desnu kočnicu kod zetora.
I cilindar.
VjfMBd8.jpg


XogIeBT.jpg


DiFLmf8.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Oficir kaj to sebi radiš kočnice ? Buduči da imaš novi tip pumpi pazi da ne kupiš Indijske vole se napumpavati :icon_scratch:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da već sam sredil 5. cilindar,izjednačivač i kupil nove fragokov cilindre u kabini ispod papuća,veli trgovac da su prva ugradnja,a bili su orginalni palovi.:
(wasntme):
Novo ate ulje i sada je super.
Počel mi je napuhavat i štekali su gornji cilindri.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ja sam jednom rođi mijenjal fragokov (žučkasti kinez) u kotaču izdržal 5 mjeseci i propišal kad sem ga rastavil užasno zrnast odljev , išel sem rastaviti novog da ga vidim iznutra (Muhač nisam sa čekičem da nebi bilo kritike ) odljev nije zrnast e sad samo je sreča bitna .:x:
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
ekipa kupil na zetoru mi ne radi kardan na brzine, sve ostalo na traktoru dobro, pitam starog jel kaj prije potrgal u vezi toga a on veli da na tom traktoru nikad to nije ukljucivano, kaj mu je i zakaj neće delati??? odkud da počnem raskapat....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kak ga uključuješ?
U koji položaj stavljaš ljevu malu ručicu?
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
ručicu brza-spora(zec-kornjaca) ubacim u neutralni polozaj i a rucku za ukljucivanje kardana ubacim u skroz gornje ukljucivanje i menjam brzine prek menjaca od prve do pete a kardan stalno vrti isto i nema nikakvih promjena....(bil je prikopcan stroj za rulenje kuruze)
 

Najnoviji postovi

Na vrh