• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Skini utvrđivač i gledaj da li se letva vilice miče kad dižeš /spuštaš ručicu dalje će biti jasnije .
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Dali netko zna šta bi moglo biti problem sa zetorom 5211 neće da pali, akumulator je uredu automat smo probali novi nije do njega, kad se stisne dugme paljenja čuje se samo kako čokne i ništa više ista stvar i kad se pokuša upaliti direktno, šta je moglo otići dali netko ima ideju?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Najvjerovatnije su cetkice gotove.Skini alanser ,zatim poklopac iza i vidjeces u kakvom je stanju rotor i cetkice.Ako je kolektor na rotoru zajeden mozes ga poravnati kod tokara.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Zaboravio sam reći da je prošle godine bio alnaser kod majstora nesjećam se šta je radio al znam kad sam ga palio dešavalo se da vrti u prazno samo. Koliko dođe opravak odokativno?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Automat je novi 160kn.
Al prije provjeri spoj mase na getribi ili kabini ovisi di ti je.
Znači skini žicu i pogledaj jel ima korozije i dali je spoj dobar!

Inače četkice nadžive anlaser ako je sve bilo ok.
Ne troše se brzo.
Na 4 zetora80' godišta sam provjeraval i na nijednom nisu pojedene više od pola,samo mogu biti zašmelcane,počistiš ih i teraj dalje.
Večinom je automat ili loš spoj žica.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Automat nije metan je novi pa isto, akumulator metan drugi isto, zice sve skidane i ociscene i vracene nazad e sad je na redu skidanje alnasera i kod majsora.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Skini samo poklopac i odmah vidiš četkice i kolektor , slično se desilo mojem kolegi minivašem je opral traktor i pospremil ga , oksidirali nosači četkica pa nisu imale dobar spoj sa kolektorom .
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
E ovako skidali smo sve automat i alnaser bilo je nešto prljavštine unutra očišćeno vraćeno nazad i kad smo vraćali nazad na automatu onaj dio nismo stavli preko onog zareza da vraća bendiks nazad i kad smo sve metnuli probali odmah pali, osim što ne vrati nazad bendiks dok traktor ne upali i tako sam pali dok ne upali.
I skinuo sam opet automat da vidimo di je problem što nevraća i onda smo vidjeli da nismo stavili preko zareza da vrati bendiks nazad i stavio sam sve kako treba, međutim onda opet nije htjeo preko bravice upaliti kao i prije, direktno da ali preko ona dva šarafa, a preko one žice i šarafa kako bi se i trebalo paliti direktno neće isto, dali zna tko, u čemu je problem?
Sad sam opet stavio ono u automatu vani (kako nebi trebalo biti izvan zareza), da nije na zarezu i pali normalno međutim ako nebude htjeo upalit jednom traktor od prve nešto će izgoriti.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima imam jedno pitanje u svezi modela 5211.Koliko sam primjetio da postoje 2 vrste kabina za ovaj model traktora(možda postoji i više modela) naime prvi model je velika češka kabina koja ima bijeli krov i ima grijanje,hlađenje itd...
npr.:http://www.njuskalo.hr/traktori/zetor-5211-oglas-15667646
međutim zanima me drugi model kabine npr.:https://www.youtube.com/watch?v=q77n9_xGFIw
koja je razlika između ove dvije kabine i dali ova druga manja prikazana na youtube-u ima grijanje,hlađenje i radio? Hvala svima
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Prva je original,jako dobra kabina,druga je slovenska,nema nikakvu izolaciju,ni grijanje,ni hlađenje ni radio (ako ga ne ugradiš sam)i bučna je.

Ima još i ovakva bosanska,Orašje kabina- sve imaju grijanje i hlađenje,radio si možeš ugraditi sam. Neke imaju izolaciju po podu i blatobranima,neke nemaju,ali sve su bučne.


host image online

A ima i ovakva originalna,samo je rijetka kod nas,većinom su ju stavljali na Zetore za zapadna i sjeverna tržišta,malo je manja od one prve originalne,ali je još tiša,izoliranija i kvalitetnije napravljena,ima i grijač zadnje šajbe,grijanje hlađenje i radio...


free photo hosting
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Postoje sa 3 ili više vrsta kabina,a samo češka kabina ima grijanje,tapecirung i radio.
Ova na drugoj snimci je kabina iz 85-86 gola,ima samo prednji brisač.
To bi trebala biti kabina orašje koja se tu kod nas ugradivala.
A možeš skužit da je orginal kabina po ispušnoj cjevi onoj kljuki na orginalnom je zapigana prema prvom kraju.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
kaj se tiče kabina ja imam 2 zetora 5211 i jedan ima orginal češku kabinu veliku a drugi ima slovensku kao na youtubeu i razlika je nebo i zemlja između te tvije kabine, ova češka ima grijanje, hlađenje, tiha je skroz radiš npr,i ko gospodin se možeš javit na mobitel ak ti zvoni a u slovenskoj kabini ni ne čuješ da ti zvoni mobitel, dakle jako je bučna a i slovenska je mala

al naravno sve ima svoje prednosti i mane pa tak i ta slovenska kabina je dobra naprimjer za rad u šumi, jer ak radiš drva na terenu na kakvom sam ja sad bil videl bi o čemu govorim jer da sam išel s ovim kaj ima češku kabinu sve bi porazbijal a s ovim na slovenskoj nemaš kaj razbit osim poziciske lampe i možeš se svukud provuč kroz granje.....

a sad kad kupuješ svatko zna za kaj mu treba, ko radi dosta na traktoru i to na polju za toga je češka kabina preporod, za šumu je bolja slovenska...
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Po ovome svemu rečenome kaj sam uspjel pročitat češka orginal kabina je najbolja jedino baš za šume nisu ak imate šumu na grdom mjestu.A kolko u prosjeku su skuplji tratori sa orginal Češkom kabinom? :icon_scratch:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ja sam vozio Zetore sa svim kabinama,i ona zadnja u mom postu je najudobnija,i najbolje odrađena,nakon nje je ona velika i široka Češka. Što se tiče šume,ako se manje radi,može se s bilo kojim traktorom i kabinom,samo treba paziti. Ako se radi više,onda ti dolaze kojekakve zaštite za kabinu,ali to je druga priča.
Cijene jako variraju,u pravilu ovi s kabinom su dosta skuplji,ali nije uvijek tako... Imaš hrpu oglasnika,pa traži...
Ja sebi isto tražim manjeg Zetora,i 5211 je u igri,ali trenutno u Hr nema ništa vrijedno kupnje...
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Istina je to kaj velite evo ja osobno nemam puno šume tak da bi možda čak i mogel sa velikom kabinom možda bi trebalo tu i tam koju granu odpiliti, a kaj se tiče ovog djela kupnje Zetora kaj ste spomenuli nebi ni dupla vuča bila loša baš sam malo upisla na youtube i naletil sam na ovog ljepotana https://www.youtube.com/watch?v=UOZn44k_2kc
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kak se lepo vidi stanje traktora koji ima cca 700 sati, naročito boje koja je mjestimično otpala sa trupa traktora i ostalih sitnih oštečenja koja su klasika na Zeksu.
A ovi šveronje uvoze ljepotane od kojekud sa 2000 sati, a boja ko da su juče s trake sišli .....


Jedino kaj mi upalo u oko je ona ručica za komandovanje hidraulikom izvana.
Tu si čovek glavu probuši samo tak, em ga i inžinjera koji ga konstrural :icon_axe:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
To neki dečec snima video,tek su kupili traktor,i netko ga je dobro oženil na osnovu tih 700 sati... Pa moj 6340 je imal 2900,i bil u boljem stanju...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,254
Gogo, kak je ta kabina, na traktoru s oglasa, grda...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kad si ti s svojim delal kak da po jajcima voziš :eek::

Slažem se, ali večina njih tak izgleda nakon par tisučaka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh