• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Da nije to malo previše za volan?
Nekak mi se puno vidi.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: zetor 5211 literetura

Ja bi prije rekel da u puž ide 0,8l a u trube oko 1.8l jer je meni na ursuli od 4l hipenola još nešt malo ostalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ursanu je tih dva deci mjesta špena zauzela :icon_thumright:

Šalim se, i meni se ćini da je tak nekak.
Bar tam to nije problem, taj svaki dio ima čep kao mjerač i do čepa se i toči.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: zetor 5211 literetura

Dobra, dobra laku moguče! [emoji12]
To je dobro kod njih kaj je čep ujedno i mjera samo je problem dok se gazda nalije do čepa pa onda preleti van! [emoji2]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zaboravil sam točno al u kučište volana je išlo između 1.7 i 1.9 l.

A u reduktore točno 1.9l do šarafa,ja sam del 2l.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Između je 1,8.
Baš bum nekad zmeril, a sve kaj je preko litre si bum za salatu sačuval.

Ustvari znam koga bum nagovoril da si ga promeni, ma kaj nagovoril i ulje bum mu kupil pa nek promjeni.
Ja bum samo mjeru uzimal.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Zaboravil sam točno al u kučište volana je išlo između 1.7 i 1.9 l.

A u reduktore točno 1.9l do šarafa,ja sam del 2l.

1.9 litara je do šarafa. Kako si onda natočio još onih jedan deci?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tulec i šlauf koji ide na knap na rupu,a mjenjal sam ga po zimi kad je gusto,pa sam ga nalijal više i brzo maknul šlauf i tulec i stavil šaraf...
Unutra je bilo orginal zelenkasti hipenol 25god.

Između je 1,8.
Baš bum nekad zmeril, a sve kaj je preko litre si bum za salatu sačuval.

Ustvari znam koga bum nagovoril da si ga promeni, ma kaj nagovoril i ulje bum mu kupil pa nek promjeni.
Ja bum samo mjeru uzimal.

Da željko ne mjenja to sam redovito,čudno?:(grin):

Salata ti bu imala čudan miris,rađe ostavi željku za podmazati silokombajn ili kosu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ko je spominjal njega? Njega se na posel nemre nagovoriti jedino .... ma nema veze.

Glede ulja u reduktoru, kad je gušče manje ga ima.... baš me zanima kak je dugo zahvat na opisan naćin trajal ako znamo da reduktor nema oduška pa je to skoro neizvediva misija na naćin koji ti opisuješ.
Čudim se da ti nije palo na pamet da se napeljavaš niz stranu .....

Glede okusa ulja u salatj, ne brigaj. Nebu mi prvi put.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Za stroj za kojeg ti pitaš ja preporučujem finu bukovu piljevinu radije nego mast.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ko je spominjal njega? Njega se na posel nemre nagovoriti jedino .... ma nema veze.

Glede ulja u reduktoru, kad je gušče manje ga ima.... baš me zanima kak je dugo zahvat na opisan naćin trajal ako znamo da reduktor nema oduška pa je to skoro neizvediva misija na naćin koji ti opisuješ.
Čudim se da ti nije palo na pamet da se napeljavaš niz stranu .....

Glede okusa ulja u salatj, ne brigaj. Nebu mi prvi put.

Da da trajalo je ispuštanje barem 45min,a naljevanje jedno 1.5h,svsko malo sam se došetal i nalijal u tratur,i tako puno puta,i lagano se nacjedil unutra,po ljetu bi ta operacija trajala sigurno duplo krače,al nema veze,nije mi se nikam žurelo.

Nema potrebe se napeljivat,samo da sam ulje zgrijal u loncu na vatri na jedno 50-60°C išel bi puno bolje,al tad sam u garaže nekaj delal pa mi se nije žurelo to brže odradit.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Za stroj za kojeg ti pitaš ja preporučujem finu bukovu piljevinu radije nego mast.

To se nekad radilo na Zastavinim kinetičkima čak je i držalo neko vrijeme .(dok je Muhač bil mali) . Nagovoriti na posel se svakog može ako mu se posel sviđa :icon_lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Naravno da sam se šalil oko piljevine.
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Znam da je šala za traktor ali za kinetičke se nisem šalil grafitna mast i piljevina i vozi Miško :(clap):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Neznam samo kak je onda Muhač naučil kad je u to vreme mali bil :(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ja znam ali nesmijem reči jer ak rečem istinu o moderatorima i IMT-u najjjj sem ko žuti :(giggle):
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh