• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nek je i tebi neko rep prigazil i strah u kosti nateral :(giggle):

Uglavnom, muzika iz reduktora se ne može nikakvim aditivima izlječiti.
Eventualno smanjiti korištenjem guščih ulja.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Točno Muhač (za reduktor) bilo je kemijanja sa izbacivanjem iz centra i sl ali ako nije jaukal onda je klopotaril naročito kad Ursusa .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Da se to srediti da ne zuji.. Ali treba par dana posla koliko sam čuo :). Na mom 3511 se čuju bočni reduktori..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Nisam mislio potpuno riješit, znam da je nemoguče, ali ne moram imati najglasniji traktor u selu :icon_pidu:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
Moj 3511s tuli bolje nego moj i susjedov ursus zajedno a ulja ima prek mjere, kad ulovim vremena imam plan promijenit ležajeve pa da vidim jel bum kaj dobil s tim.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Nisam mislio potpuno riješit, znam da je nemoguče, ali ne moram imati najglasniji traktor u selu :icon_pidu:

Nek se čuje da ide stroj po selu. I moj beči, pogotovo pod teretom.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Kad mu zakvačim koju tonu tereta.. Ne znam jel više udara, ili vibriraju noge :(giggle):

Čuo sam neko škljocanje u desnom.. Koliko mogu koštati ti svi ležajevi u njima?
Ne izgleda mi to kao neki velik posao za promjeniti.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima zanima me vaše mišljenje dali biste mijenjali 4911 bez kabine za 5211 sa Slovenskom kabinom a da su traktori što se održavanja i općenito voznog stanja tiče tu negdje :icon_scratch: Hvala svima :eek::
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ja osobno nikad.
49 ima dušu bez obzira na sve ostale prednosti kod 52.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Fučkaš dušu kad ti glava kisne pa te duša boli...
Ili ti sunce prži dušu...

U globalu su isti motori,a 5211je ipak novijeg godišta i možda manje delal.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
ja bi menjal odma, samo kad bi znal da je na 5211 motor dobar i da nebude s njem problema, prvo imaš kabinu, drugo komforniji i udobniji traktor a i iskreno 5211 mi je ljepši, a i noviji stroj... radil sam na jednom i drugom i 5211 mi se cini puno življi i udobniji, neznam možda grešim al evo to su moja iskustva.........
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
5211 Je noviji i teži i ima zadnje gume šire od 4911.

Al da se razmemo 4911 je kvalitetan stroj i može puno napraviti posla bez kvarova ili pišanja ulja na sve strane.

Ovo kad je Muha komentiral,mislim da je mislil na kvalitetu izrade,i tu je upravu,al ni 5211 nije za hititi,ako je bil kod normalnog gazde.

Evo jedan primjer,kod nas ima jedan gazda 7711 i 539,i sve priključke,pa i berač kukruze,i sve mu je vani cjelu godinu pod vedrim nebom,a pranje im je kiša i snjeg...
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Zahvaljujem se svima na mišljenju koje ste podijelili :icon_thumright: iskreno nisam znal kaj da mislim jer mi je jedan prijatelj rekel da ima 5211 i da je čak slabiji od mojeg 4911 kaj se tiče dizajna meni je osobno 5211 lijepši i ima veliku prostranu kabinu pa u slučaju kiše nema problema, i 2 do 3 čovjeka se mogu unutra vozit bez porblema,najrađe bi si nabavil neku kabinu za svog al nažalost kolko sam videl i čul da idu na njega samo one male i uske kabine tak da se još jedna osoba uz vozača mora stiskat unutra.Neke zetore na njuškalu sam videl kabina im stoji ko kravi sedlo,a izrada kabine da bi izgledala "normalno" bi me došla puno više bar tak mislim(možda se varam) :icon_scratch:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Čekaj,nisi napisal dal ide ključ za ključ,ili trebaš i nadoplatiti?
Inače,i ja bih se odmah đoral,52 je ipak 52, a nekih kvarova se ne moraš bojati,ako si donekle normalan šofer,odlaze samo sitnice na njima... Možda bude malo više cugnul,ali su to jako male razlike...
Provel sam jako puno sati na tri različita 4911,isto je super traktor,ali mi puno više leži 52...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Izrada te nebi puno došla ako nečeš luksus , napraviš (odrediš ) mjere netko ti iskroji cijevi zavariš i nabaviš staklo . pripašeš brisač od nekog auta po mogučnosti zadnji pofarbaš i gotovo . Na malog sam Zetora radil kabinu pred 25 godina i još se drži .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemok se zamarat sa dizanjem prvog kraja,na otpadu se kupe komadi železda ili se doma izbetonira utezi...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: zetor 5211 literetura

Niti ja se nisam zamaral sa dizanjem prvog kraja u zrak do ovog trenutka, a imam utege a po težini su tu negdje ti traktori.
p.s. ovaj preplašeni je stari a ja sam sjena s ljeve strane.
a731ab2242b8c1d482e6a215b89d722b.jpg
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Dobro da si živu glavu izlekel :icon_e_surprised: upravo radi prevrtavanja si gledam nabavit neku kabinu ili napravit kak je Željko rekel jel ima možda neko kakvu sliku od Homemade kabine? :icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh